نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ آبان ۱, دوشنبه

درگیری حمید بقایی با نیروهای لباس‌شخصی/متلک به لاریجانی به خاطر جاسوسی د...

پرده آخر: ژنِ عنکبوت!

تصویر!!برداشت زعفران در خراسان شمالی‎ عکس: پیمان حمیدی پور

برداشت زعفران در خراسان شمالی‎
ر
تصویری از آوارگان مسلمان روهینگیا که پس از پیودن راهی طولانی  سرانجام به کمپ پناهجویان در بنگلادش رسیدند.
۲
تصویری از آوارگان مسلمان روهینگیا که پس از پیودن راهی طولانی  سرانجام به کمپ پناهجویان در بنگلادش رسیدند.
نمایی از ساختمان کنگره در پایتخت آمریکا
۳
نمایی از ساختمان کنگره در پایتخت آمریکا
شهر باستانی شوشتر - خوزستان عکس: سعید از شوشتر(ارسالی از شما)
۴
شهر باستانی شوشتر - خوزستان

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صبح روز شنبه اعلام کرد که قصد دارد اجازه انتشار ده ها هزار سند و مدرک مربوط به ترور «جان اف کندی» را که در آرشیو ملی آمریکا نگهداری می شود صادر کند.

احتمال اجازه انتشار اسناد مربوط به ترور «جان اف کندی» توسط رئیس جمهور آمریکا
۳۰ مهر ۱۳۹۶دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صبح روز شنبه اعلام کرد که قصد دارد اجازه انتشار ده ها هزار سند و مدرک مربوط به ترور «جان اف کندی» را که در آرشیو ملی آمریکا نگهداری می شود صادر کند.

آقای ترامپ در توییتی گفت با کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه ، به عنوان رئیس جمهور اجازه خواهد داد فایل های «جی اف کی» که به مدت طولانی غیر قابل دسترس بود منتشر شوند.

 Follow
Donald J. Trump ✔@realDonaldTrump
Subject to the receipt of further information, I will be allowing, as President, the long blocked and classified JFK FILES to be opened.
2:35 PM - Oct 21, 2017
 38,180 38,180 Replies   69,262 69,262 Retweets   204,725 204,725 likes
Twitter Ads info and privacy
بر اساس قانونی که در سال ۱۹۹۲ به تصویب کنگره رسید، آرشیو ملی آمریکا موظف شد اسناد مربوط به ترور سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده را گردآوری کند. بر اساس این قانون، آرشیو ملی بیست و پنج سال بعد، که برابر است با روز بیست و ششم ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ می تواند این اسناد را در دسترس عموم قرار دهد.

لحظاتی پیش از ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا
لحظاتی پیش از ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا
در سالهای گذشته، اغلب این مدارک توسط آرشیو ملی آمریکا منتشر شده اما آخرین دسته از اسناد باقی مانده که تنها رئیس جمهور مجاز است طبقه بندی محرمانه آن را تمدید کند.

کاخ سفید روز شنبه در بیانیه ای گفت رئیس جمهور معتقد است این مدارک باید برای شفاف سازی در اختیار عموم قرار گیرد مگر آنکه دلایلی واضح و جامع در رابطه با امنیت ملی ارائه شود.
لحظاتی پیش از ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا
یکی از مقامات شورای امنیت ملی آمریکا در گفتگو با روزنامه «واشنگتن پست» می گوید موسسات دولتی از رئیس جمهور خواسته اند تا برخی از این مدارک را منتشر نکند.

تعدادی از سناتورهای جمهورخواه، از اینکه پرزیدنت ترامپ اجازه انتشار همه اسناد را صادر کند استقبال کرده اند.

هر چند کارشناسان ترور «جان اف کندی» معتقدند این اسناد کمک زیادی به حل معمای ترور سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا نخواهند کرد، انتشار آنها می تواند پرده از برخی از ابهامات پیرامون این ماجرا بردارد.


ترور «جان اف کندی» تئوری های گوناگون و نظریه های توطئه متعددی را در دهه های گذشته به همراه داشته است.

بسیاری معتقدند دسته نهایی این اسناد می تواند به سوالی که پرزیدنت «لیندون جانسون» در سال ۱۹۶۳ سعی در پیدا کردن پاسخش داشت، جواب دهد و آن اینکه آیا « لی هاروی اسوالد» به تنهایی اقدام به ترور آقای کندی کرد یا این، دسیسه یک دولت خارجی بوده است.

بر اساس گزارش «واشنگتن پست»، این اسناد شامل اطلاعاتی از مقامات ارشد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای) در دهه ۱۹۶۰ است که نشان می دهد آنها چند روز پیش از ترور رئیس جمهور آمریکا از فعالیتهای «اسوالد» در این رابطه مطلع بوده اند.

جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا از حزب دموکرات از ژانویه ۱۹۶۱ تا نوامبر ۱۹۶۳ رییس جمهور آمریکا بود. او در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۶۳ در تگزاس و در حالی که کنار همسرش «جکی کندی»، فرماندار تگزاس و همسر او در اتوموبیلی روباز از میان مردم عبور می کرد، با گلوله کشته شد.

احمد رضا جلالی پزشک ایرانی «محکوم به اعدام شده است»

احمد رضا جلالی پزشک ایرانی «محکوم به اعدام شده است»طابق گزارش رسانه‌های سوئدی، احمد رضا جلالی، پزشک زندانی در ایران محکوم به اعدام شده است.
لیندا ایدمارک، از وزارت خارجه سوئد به یک خبرگزاری این کشور گفت که «اطلاعات معتبری» از محکومیت آقای جلالی به اعدام دریافت کرده‌اند اما در پی کسب تاییدیه رسمی هستند. به گفته او، وزارت خارجه سوئد با اعدام در هر موردی مخالف است.
خانم ایدمارک در عین حال یادآوری کرده که احمدرضا جلالی شهروند ایران است و تابعیت سوئدی ندارد و همین مساله کمک‌رسانی به او را از طرف دولت سوئد مشکل کرده است.
احمدرضا جلالی، پژوهشگر و پزشک ایرانی مقیم سوئد با اتهامات امنیتی از اردیبهشت ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد.
ویدا مهران‌نیا، همسر آقای جلالی سال گذشته در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا گفت که آقای جلالی از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شده و چندین بار در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی، بلاتکلیفی و اعمال فشارهای روحی و روانی دست به اعتصاب غذا زده است.
به گفته همسر آقای جلالی، این پزشک در تهران در حال رانندگی به سمت کرج توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و سه ماه در بازداشتگاه این وزارتخانه بود. به گفته خانم مهران نیا، همسرش در این سه ماه اجازه ملاقات با خانواده خود را پیدا نکرد و حتی پس از انتقال به بند ۲۰۹ زندان اوین، تا چهار ماه اجازه گرفتن وکیل یا تماس با او را نداشت.
به گفته همسر این پزشک، در جلسه بازپرسی روز ششم دی ماه، بازپرس آقای جلالی را تهدید به اعدام کرده و گفته که او را به زندان رجایی شهر کرج و بند زندانیان اعدامی منتقل می‌کند.
احمد رضا جلالی دکترای خود را از دانشگاه کارنیسکا استکهلم سوئد دریافت کرده است. او تا پیش از بازداشت، به عنوان پژوهشگر مدیریت بحران با دانشگاه پیه مونته ایتالیا همکاری می‌کرد. او با اقامت تحصیلی پنج ساله در سوئد زندگی می‌کرد و برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی هر شش ماه یکبار به ایران سفر می‌کرد.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که به منطقه خلیج فارس سفر کرده، به شرکت های اروپایی هشدار داد مراقب معامله با شرکت ها و نهادهای وابسته به سپاه پاسداران باشند.

هشدار وزیر خارجه آمریکا به شرکتهای اروپایی برای معامله با سپاه در سفر عربستانرکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که به منطقه خلیج فارس سفر کرده، به شرکت های اروپایی هشدار داد مراقب معامله با شرکت ها و نهادهای وابسته به سپاه پاسداران باشند.
آقای تیلرسون در حاشیه دیدار با وزیر خارجه عربستان سعودی به مذاکرات با همتای خود اشاره کرد و گفت: در خلال این مذاکرات، خط مشی پرزیدنت ترامپ در مورد ایران را بررسی کردیم، و ملک سلمان نیز آن سیاست جدید را که برای مقابله با تحرکات بی ثبات کننده ایران طراحی شده، کاملاً تائید کرد.
وی افزود: آمریکا و عربستان سعودی معقتدند آنهائی که با سپاه پاسداران یا نهاد های وابسته به آن معامله تجاری می کنند، خواه شرکت های اروپائی یا دیگران در سراسر جهان، واقعاً خطر بزرگی را برای خود می خرند.
وزیر خارجه آمریکا افزود: امیدواریم این شرکت ها ونهاد ها برای برقراری ساختاری از تحریم ها علیه سپاه به واشنگتن بپیوندند، تا از برخی از تحرکات مخرب سپاه پاسداران در مناطقی مانند یمن و سوریه جلوگیری کنیم.
سخنان آقای تیلرسون یک روز بعد از هشدار او به نظامیان ایران در عراق بود. پیشتر وزیر خارجه ایران خطاب به «شبه نظامیان ایران» که در عراق برای مقابله با داعش حضور داشتند هشدار داد که وقت آن است که به خانه شان برگردند.

تجمع شهروندان اصفهان در اعتراض به خشک شدن زاینده رود

تجمع شهروندان اصفهان در اعتراض به خشک شدن زاینده رود

۱۸ مهر ۱۳۹۶

گروهی از مردم اصفهان در اعتراض به تداوم خشک شدن رودخانه زاینده رود در مقابل پل خواجو تجمع کردند.
در این تجمع، که در پی فراخوان در فضای مجازی به مناسبت ۱۸ مهر روز نکوداشت زاینده رود برگزار شد، حاضران خواستار اختصاص حق آبه کشاورزان حاشیه زاینده رود شده و از دولت خواستند وعده های خود در این مورد را عملی کند.
برخی از تجمع کنندگان نیز به حفر چاه‌های غیرمجاز در اطراف زاینده رود اعتراض کردند

PBS NewsHour Weekend full episode Oct. 22, 2017

PBS NewsHour Weekend full episode Oct. 22, 2017