نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۴ فروردین ۱۲, چهارشنبه

به اندازه بودجه کل کشور واردات داشتیم

به اندازه بودجه کل کشور واردات داشتیم
همواره ‌در بودجه پیشنهاد می‌دادیم که بدهکاران مالیاتی ممنوع الخروج شوند، ولی دولت همیشه مخالفت می‌کرد. ما می‌گفتیم این به نفع شماست. شما پول‌هایتان را بگیرید، کسر بودجه نداشته باشید، ولی دولت مخالفت می‌کرد با ممنوع الخروج شدن افراد؛ اینها بحث‌هایی است که به اعتقاد من اقتصاد مقاومتی در آن کامل دیده نمی‌شود.

به اندازه بودجه کل کشور واردات داشتیم یکی از وعده‌هایی که دولت در آغاز راه خود برای بهبود وضعیت کسب و کار و همچنین بهتر شدن اوضاع اقتصادی و رونق بازار به مردم داد، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود که از دولت‌های قبل به این دولت رسیده است.

به گزارش «تابناک»، قرار بر این بود که هزینه‌های عمرانی بیش از هر چیز دیگر بر ‌این پروژه‌ها متمکز شود تا پروژه‌هایی که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت کار داشتند به پایان برسند. حال آنکه اکنون بیش از یک سال از اجرای این طرح می‌گذرد، ولی به نظر می‌رسد این وعده دولت هنوز محقق نشده است. 

موسی‌الرضا ثروتی ‌در گفت‌و‌گو با تابناک در این باره اظهار داشت: در سال گذشته، قرار بود طرح‌هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت داشته‌اند، به پایان برسد، ولی هیچ یک محقق ‌و انجام نشد؛ ‌‌پول‌هایی که می‌گویند، ۲۶۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی را به تولید اختصاص داده، اما به کجا معلوم نیست! 

ثروتی می‌افزاید: می‌گویند همان ‌پول‌هایی را که قبلا گرفته ‌و مصرف شده ‌به تولید داده‌اند؛ اما اینکه نشد. یا فرض کنیم‌ در بحث سرمایه در گردش ـ که ‌روندی بانکی است ـ آن تولیدی که قرار بود ۱۰ هزار میلیارد تومان هدفمندی به تولید بدهد، یک ریال هم تا کنون نداده‌اند و کار بد‌تر دیگر‌ این دولت، آنکه این پول را ‌به ۵ هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۴‌ کاهش داد؛ یعنی این‌ها ابتدا ۲۰ را کردند ۱۰‌ و ۱۰ هزار را به ‌۵ هزار تبدیل کردند و همین ۵ هزار میلیارد هم معلوم نیست که تخصیص داده شود یا نه! 

بنابراین، برای اینکه از رکود خارج شویم، باید اقتصاد مقاومتی را دنبال ‌کنیم که البته این اقتصاد‌ هم مؤلفه‌هایی دارد که ما حتی ‌آن را در بودجه نمی‌بینیم؛ برای نمونه، همین واحدهای نیمه تمام یا سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی که توجیه فنی اقتصادی بالایی دارند مثل عسلویه. ما هم‌اکنون ‌به دولت می‌گوییم در عسلویه اوراق مشارکت بدهد؛ البته اگر دولت اوراق مشارکت با سود ۴۰ درصد هم بدهد باز هم‌ صرفه‌ای ندارد.‌ 

ما در عسلویه پالایشگاهی داریم که برای پایان دادن به کار آن، ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان هزینه لازم است. ناگفته نماند این پالایشگاه می‌تواند در سال اول، ۱۰۰ درصد سود‌آوری داشته باشد، ولی دولت آن را تمام نمی‌کند. حال آنکه می‌شد به جای ضرر صددرصدی، ۴۰ درصد را به صورت مشارکتی به مردم واگذار کنند؛ اما دولت این کار را انجام نمی‌دهد. 

وی گفت: چرا دولت این کار را نمی‌کند؟ به دلیل اینکه دولت، هم پول ندارد و هم به این تصمیم اعتقاد ندارد. هم‌‌اکنون ما کارخانه‌هایی داریم که نیاز کشور است، ولی به جای اینکه شرکت‌های دولتی از این کارخانه‌ها خرید کنند، مواد مورد نیاز خود را از خارج وارد می‌کنند. 

خلاصه آنکه واردات دارد ‌کمر جامعه را می‌شکند. اکنون ۵۰ میلیارد دلار واردات انجام شده است؛ یعنی به اندازه بودجه کل کشور واردات داشتیم، ولی صادرات چه میزان بوده است؟ باید گفت که تاکنون ‌فقط حدود ۴۰ هزار میلیارد بوده ‌که با این حساب، تراز ما منفی بوده است. 

این نماینده یادآور می‌شود: البته اگر مواد اولیه وارد شود، مشکلی پیش نخواهد آمد، ولی اینها یکسری کالاهایی را وارد می‌کنند که در داخل تولید آن را داریم. نباید این کار را کرد. اینها معضلاتی است که می‌گوییم اقتصاد مقاومتی دیده نشده و باید نقدینگی را به تولید بدهند، ولی نمی‌دهند.

این عضو کمیسیون اقتصادی گفت: الان بانک‌ها خود‌ بنگاه‌داری می‌کنند و به جای اینکه‌ پول را‌ به تولید‌کننده بدهند، خود‌ در بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ بنابراین، در اینجا می‌گوییم بودجه باید با اقتصاد مقاومتی بسته شود. ما نباید به نفت و‌ صندوق توسعه تعرض کنیم، بلکه باید تولید را افزایش بدهیم و روی تولید کار و سرمایه‌گذاری باید کار کنیم.

هم‌اکنون حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد؛ چرا؟ برای اینکه دولت سیستم ‌و نرم‌افزار نویسی ندارد؛ اما اینها مشکلی نیست. اگر این‌ها را ندارند از خارج تهیه کنند. اگر نمی‌تواند ‌طرح جامعه مالیاتی را ‌تدوین ‌و اجرا کند،‌ گروه‌هایی را برای اجرای آن از خارج ‌بیاورند، ولی چه دلایل‌ یا دست‌هایی در کار است نمی‌دانم! 

وی گفت: ‌همواره ‌در بودجه پیشنهاد می‌دادیم که بدهکاران مالیاتی ممنوع الخروج شوند، ولی دولت همیشه مخالفت می‌کرد. ما می‌گفتیم این به نفع شماست. شما پول‌هایتان را بگیرید، کسر بودجه نداشته باشید، ولی دولت مخالفت می‌کرد با ممنوع الخروج شدن افراد؛ اینها بحث‌هایی است که به اعتقاد من اقتصاد مقاومتی در آن کامل دیده نمی‌شود. 

ثروتی در ادامه افزود: در بحث بهبود فضای کسب و کار وضع نامطلوبی داریم. آقای وزیر اقتصاد می‌گوید، ما ۲۲ پله صعود کردیم. فرض می‌گیریم ۲۲ پله درست است؛ مثلا ۱۵۸ تا بوده، الان می‌شود مثلا ۱۳۸ تا ۱۳۶ تا ما در بین این همه کشور‌ها ‌۱۳۶ شویم. باز هم خوب نیست. بهبود فضای کسب و کار دست دولت است و دولت می‌تواند ‌این را بهبود ببخشد که باز می‌بینیم این کار هم انجام نشده است. 

این نماینده در پایان خاطرنشان می‌کند: اگر اراده وجود داشت و جلسات ماده۶۲ را تشکیل می‌شد، این وضع ما نبود. من و آقای مقیمی که الان معاون سیاسی وزیر کشور است، هر دو از طرف مجلس برای نظارت بر کمیسیون ماده ۶۲ انتخاب شدیم، ولی تا کنون جلسات تشکیل نشده است. بهبود فضای کسب و کار همچنان وضعیت نامطلوبی دارد و پرداخت تسهیلات بانکی وضعیت نامطلوبی دارد و به همین وضع گرفتار است؛ اگر دولت این‌ها را انجام بدهد، می‌شود اقتصاد مقاومتی.داستان این عکس چیست؟

عثمان ساغرلی، عکاس اهل ترکیه، این عکس را در سال ۲۰۱۴ گرفت
هزاران نفر در اینترنت عکسی را به اشتراک گذاشته‌اند که در آن کودکی سوری دست‌هایش را به نشانه تسلیم شدن بالای سر برده. شاید بخواهید بدانید داستان این عکس چیست.
عنصر تکان‌دهنده این عکس برای کسانی که آن را به اشتراک گذاشته بودند ترسی بود که در چشمان این کودک موج می‌زد؛ انگار که تفنگی را به طرفش نشانه گرفته باشند. در حقیقت، تفنگی در کار نبود، بلکه دوربینی بود که آن صحنه را برای تماشای دیگران ثبت کرد.
اما این عکس کار چه کسی است و چه داستانی پشت آن نهفته است؟ بخش ترندینگ بی‌بی‌سی، عکاس اصلی – عثمان ساغرلی– را پیدا کرده و از او درباره چگونگی گرفته شدن این عکس پرسیده.
این عکس زمانی از طریق شبکه‌های اجتماعی در اینترنت پخش شد که نادیا ابو شعبان، عکاس خبری ساکن غزه، آن را سه‌شنبه هفته پیش در توییتر گذاشت. عکس‌العمل کاربران به این عکس از این قبیل بود: "اشکم را درآورد"، ”"چقدر غم‌انگیز"، و "شکست بشریت".
توییت اولیه نادیا حالا بیش از بیست هزار بار مجددا توییت شده. جمعه هفته پیش هم روی شبکه اجتماعی ردایت گذاشته شد و دوباره موجی از احساسات را برانگیخت و بیش از پنج هزار رای مثبت گرفت و هزار و ششصد نظر درباره آن داده شد.
چیزی نگذشت که ادعاهایی مبنی بر جعلی بودن یا برنامه‌ریزی شده بودن این عکس در هر دو شبکه مطرح شد. خیلی‌ها می‌خواستند بدانند چه کسی این عکس را گرفته و چرا بدون نام عکاس منتشر شده. ابو شعبان تائید کرد که عکس را خودش نگرفته ولی نتوانست توضیح دهد که کار چه کسی است.
یکی از کاربران وبسایت ایمگور که موفق شده بود رد عکس را در بریده‌ای از یک روزنامه پیدا کند مدعی شد که عکس واقعی است اما "حوالی سال ۲۰۱۲" گرفته شده و کودکی که در عکس دیده می‌شود در حقیقت یک پسر است. او همچنین گفت که شخصی که این عکس را گرفته عثمان ساغرلی، عکاس خبری ترکیه است.
ما برای تایید واقعی بودن این عکس با ساغرلی که حالا در تانزانیا کار می‌کند تماس گرفتیم. حقیقت این است که این کودک نه یک پسر بلکه یک دختر چهار ساله به نام هدی است. این عکس در دسامبر سال گذشته در اردوگاه پناه‌جویان عتمه در شمال‌‌غرب سوریه گرفته شده. هدی به همراه مادر و دو برادر و خواهر دیگرش به این اردوگاه که در ۱۵۰ کیلومتری خانه‌ آنها در حما قرار دارد سفر کرده.
ساغرلی می‌گوید "داشتم با لنز تله عکس می‌گرفتم و او هم فکر کرد که اسلحه است. بعد از گرفتن عکس متوجه شدم که واقعا ترسیده چون لبش را گاز گرفته بود و دست‌هایش را بالای سر برده بود. بچه‌ها وقتی دوربین می‌بینند معمولا یا فرار می‌کنند، یا صورتشان را می‌پوشانند و یا لبخند می‌زنند."
او می‌گوید عکس بچه‌های ساکن اردوگاه خیلی چیزها را برملا می‌کند.
"کسانی که در اردوگاه زندگی می‌کنند آواره شده‌اند. با تماشای بچه‌ها بهتر می‌شود فهمید که چه بلایی سرشان آمده. بچه‌ها احساساتشان را خیلی معصومانه منتقل می‌کنند ولی بزرگ‌ترها نه."
این عکس ابتدا در ماه ژانویه و در روزنامه "ترکیه" منتشر شد. ساغرلی ۲۵ سال است که برای این روزنامه کار می‌کند و خبرهای مربوط به جنگ و بلایای طبیعی در دیگر کشورها را پوشش می‌دهد. این عکس در آن زمان بین کاربران ترک‌زبان شبکه‌های اجتماعی خیلی صدا کرد اما چند ماهی زمان لازم داشت تا بین کاربران انگلیسی‌زبان هم پخش شود و مخاطبان غربی خود را پیدا کند.

احمد جنتیتصاویرضدانسانی سنگسارکردن درموصل عراق توسط داعش و اشاره به سرنخ آن

تصاویرضدانسانی  سنگسارکردن درموصل عراق توسط داعش و اشاره به سرنخ آن  11 فروردین -94

سنگسار یا زجر کش کردن انسان ها و یا حکم قطع اندام عمل دست وپا و انگشتان وکور کردن، عمل شنیع و وحشیانه ضد انسانی و به شدت محکوم است.
اما با دیدن تصاویر ضمیمه شده بدون تعصب ملی گرایی صوری و نژادی و نگرانی از بیان موضع واقع بینانه و حقیقت گویی، به بینید و خودتان بگویید در 36 سال گذشته در کدامین کشور مدعی حکومت دینی مشابه چنین صحنه های ضد انسانی رخ داد .سپس خبر نوشتاری یا تصویری سنگسار کردن را  شنیده و دیده اید که چگونه متهمان نگون بخت در ملأعام باپرتاب سنگ ها ذره ذره  زجر کش می شدند و جان می دادند؟ مگر جز در حکومت  ولایت فقیه ایران اشغال شده بوده است؟
بنابراین وقتی گفته می شود که رژیم ولایت مطلقه فقیه پدرخوانده ی داعش است درست گفته می شود . زیرا این تفکر ارتجاعی و به غایت وحشیانه و ضد انسانی زجرکش کردن زنان ومردان متهم به زنا وفحشا در ملأ عام به عنوان عبرت یا زهرچشم گرفتن از مخالفان وناراضیان از رژیم بربرمنش وتاریک اندیش ولایت فقیه حاکم بر ایران به کشورهای سوریه وعراق صادر شده و از سوی داعش اجرا می شود . برای اینکه قبل از صدور تروریسم وبنیادگرایی ارتجاعی و بحران جنگ افروزی خمینی و جانشین وی وپاسداران به برون مرز و مداخله گری در امورداخلی کشورهای منطقه وهمسایه همچون سوریه وعراق  و افغانستان و یمن .... خبر واثری از القاعده و داعش و امثالهم و چنین اقدامات ضد انسانی سنگسار کردن در کار نبود. 
لذا بدون شک  این سوغاتی شوم بغایت وحشیانه و ضد انسانی سنگسار کردن و قطع اندام انسان ها، محصول ودستآورد صادراتی رژیم پدرخوانده ی داعش وبانکدار جهانی تروریست ولایت فقیه حاکم برایران است که دین راابزار اهداف پلید وجنایات ضد انسانی کرده است . برای اینکه  از سوی محمدجواد لاری جانی که رییس خودخود خوانده ی سازمان حقوق بشر اسلامی دستگاه فاسد قضایی است آشکارا از احکام قصاص وسنگسار و قطع اندام و دار زدن در ملأ عام  باعنوان اجرای احکام اسلامی دفاع وحمایت می کند . بدتراینکه طلبکارانه سایرکشورهای غربی را متهم به نقض حقوق بشر می کند که چرا الگوی شان حقوق بشر اسلامی- قضایی رژیم بربرمنش تاریک اندیش ولایت فقیه نیست؟
 متأسفانه بدلیل نه  سکوت سیاست مماشات گران جهانی که ترغیب وتشویق شان از رژیم رکوردارجهانی محکومیت مستمر نقض حقوق بشر  که به خاطر فروش تسلیحات وغارت منابع نفتی وذخایر گازی کشورهای منطقه بوده که موجب رشد وگسترش افکار پوسیده ی ارتجاعی ضد بشری خمینی وخامنه ای ومشتقات بس خطرناک شاخک های طالبان والقاعده وداعش وبوکوحرام در منطقه  خاورمیانه و آفریقا شده است.
 چون نگاه کنید در سوریه وعراق و یمن وافغانستان و لبنان و بحرین و لیبی و نیجریه ... چه می گذرد؟ مگر می توان منکر نفوذ وحضور مستقیم وغیر مستقیم پاسداران به ویژه سپاه قدس وعوامل داخلی شان همچون حزب الشیطان لبنان وحوثی ها وانصار الله و....  وناامن و بی ثباتی کشور ها ومنطقه شد؟
بهرحال سئوال است  نقش حضور سپاه قدس در عراق وناامن وبی ثبات کردنش چه بوده است؟ همانگونه که سئوال است نقش فتنه و توطئه وجنگ افروزی وناامن وبی ثباتی منطقه از سوی سپاه قدس وحزب الشیطان لبنان وحماس وجهاد اسلامی فلسطین وحتی همکاری با طالبان والقاعده در افغانستان برای اقدامات تروریستی در افغانستان وعربستان و خلاصه پیدایش داعش چه بوده است؟
مگر در حاکمیت آخوندها وپاسداران در ایران احکام قطع دست وانگشتان و پای محرومان متهم به دزدی و کور کردن چشم با عنوان قصاص و دار زدن متهمان سارق مسلح  و... در ملأ عام اجرا نمی شود؟ مگر احکام سنگسار زن ومرد در ملأ عام اجرا نشده است؟ خوب دیگر جای ابهامی باقی نمی ماند که سرنخ جنایات ضد انسانی از جمله سنگسار کردن توسط داعش کجاست؟
البته با رندی برای  پاک کردن صورت مسأله و رد گم کردن گزارش خبرهای تصویری دررسانه های خبری رژیم داعشی ولایت فقیه بازتاب داده می شود تا وانمود شود چنین اقدامات وحشیانه ضد انسانی نه در خلافت داعشی ولایت فقیه سابقه نداشته که مخالف می باشد.
(تصاویر) سنگسار شهروند عراقی توسط داعش

(تصاویر) سنگسار شهروند عراقی توسط داعش

(تصاویر) سنگسار شهروند عراقی توسط داعش

(تصاویر) سنگسار شهروند عراقی توسط داعش

(تصاویر) سنگسار شهروند عراقی توسط داعش
(تصاویر) سنگسار شهروند عراقی توسط داعش
(تصاویر) سنگسار شهروند عراقی توسط داعش 
تصاویر سنگسار شهروند عراقی درموصل توسط داعش و سرنخ پیدایش آن  11 فروردین -94
عناصر گروه تروریستی داعش روز یکشنبه یک مرد عراقی را در موصل سنگسار کردندبه گزارش ابنا، این گروه تروریستی در یکی از جدیدترین جنایات خود در موصل مرکز استان نینوا که آن‌را ولایت نینوا نامیده یک جوان عراقی را به سنگسار محکوم کرده و به فجیع‌ترین شکل ممکن به قتل رسانددر تصاویر منتشر شده از این جنایت صدها نفر از مردم موصل در یکی از خیابان‌های این شهر تجمع کرده و تروریست‌های داعش بر خلاف تمامی معیارهای اسلامی در اثبات جرم، بدون شهادت شهود و نظر قاضی عادل، متهم را سنگسار کردند.  در این جنایت، تروریست‌های بی‌رحم داعش درحالیکه دستان آن مرد را بسته بودند، به جان او افتادند و وی را تا حد مرگ با سنگ‌هایی به اندازه تکه آجر سنگسار کرده و به قتل رساندندتظاهر به اجرای حدود الهی، به ویژه حد زنا از سوی داعش در حالی است که تا کنون ده‌ها نمونه از جدول‌های زمان‌بندی و برنامه شرم‌آور جهاد نکاح سران داعش با زنان و دختران فریب خورده و اسیر دست تروریست‌ها، منتشر شده و مشخص است که داعشی‌ها با این اقدامات وحشیانه، جز تمسخر احکام الهی و زیر سؤال بردن آموزه‌های اسلامی، هدفی ندارندمزدوران داعش برای جلوگیری از هرگونه اعتراض و مقاومت مردمی در مناطق تحت کنترل خود، هر از گاهی با انجام اینگونه اعدام‌ها مقابل چشم مردم، تلاش می‌کنند در این مناطق رعب و وحشت ایجاد کنند.

نظر علما در باره این دو عکس چیست
مقایسه دو عکس

خبرگزاری رویتر : یک دادستان ترک امروز در استانبول توسط گروه های رادیکال به گروگان گرفته شد . اعضای این گروه چپ افراطی با اعمال زور وارد ساختمان شده و او را به گروگان گرفتند . آنها اعلام کردند که اگر خواسته های آنها برآورده نشود


Tuesday, March 31, 2015

عکسی تکان دهنده از گروگان گرفتن دادستان ترکیهخبرگزاری رویتر : یک دادستان ترک امروز در استانبول توسط گروه های رادیکال به گروگان گرفته شد . اعضای این گروه چپ افراطی با اعمال زور وارد ساختمان شده و او را به گروگان گرفتند . آنها اعلام کردند که اگر خواسته های آنها برآورده نشود دادستان را خواهند کشت .
این گروه یعنی حزب جبهه انقلاب آزادی بخش خلق که یک سازمان مارکسیستی و غیرقانونی میباشد .  تصویری از مهمت سلیم کیراز دادستان ترکیه را در توییتر منتشر کرده است . این دادستان در حال تحقیق در مورد کشته شدن برکین الوان در تظاهرات    « پارک گزی » بوده است . 
برکین الوان در هنگام خرید نان از خانه بیرون رفته بود و بر اثر اصابت گلوله گاز اشک آور به سرش پس از 9 ماه کما در گذشت . 
یکی از درخواست های گروگانگیرها این بود که نام نیروهای امنیتی که در مرگ برکین الوان دخالت داشته اند منتشر شود .

Mosadegh چگونه اولین فیلم مستند در باره زندگی مصدق ساخته شد؟

|
31 mars 2015
Article en PDF : Enregistrer au format PDF

Le président des États-Unis, Barack Obama, vient de publier un décret qui déclare le Venezuela comme étant « une menace inhabituelle et extraordinaire » pour son pays...Afin d'apporter un éclairage sur les faits et la portée de ces déclarations, Investig'Action offre à ses lecteurs une interview exclusive de Son Excellence Antonio Garcia, Ambassadeur de la République Bolivarienne du Venezuela pour le Royaume de Belgique, le Luxembourg et l’Union Européenne.Nous venons de voir certains parlementaires de la droite européenne voter, le 12 mars, une résolution qui condamne fermement le Venezuela et qui présente les leaders de l’opposition vénézuélienne, Leopoldo López et Antonio Ledesma, comme des victimes, une déclaration qui ne dit pas un mot des preuves impliquant certains de ces personnages dans une tentative de coup d’État. Ces mêmes parlementaires ont par contre refusé d’accorder le même statut aux victimes des guarimbas* qui eurent lieu l’an passé et se refusent à reconnaître les faits concernant la tentative de Coup d’État du 12 février de cette année. Comment analysez-vous cette attitude de deux poids deux mesures de la part des parlementaires européens, attitude qui coïncide et s’aligne totalement sur la position nord-américaine ?

Si un mandat d’amener a été émis par les tribunaux compétents c’est parce que des éléments à charge, en nombre suffisant, existent. Nous croyons qu’il en est ainsi parce que le Venezuela est un pays de Droit et la Cour Suprême de Justice a instruit avec un sérieux extrême toutes les causes qui lui ont été soumises, et pas seulement le dernier, mais la totalité des dossiers. Je vous donne un exemple : il y a peu, un manifestant lié à l’opposition a été assassiné. Nous avons déploré et condamné ce fait malheureux. En réalité, nous l’avons condamné un très grand nombre de fois. Bien ; aussitôt, les pouvoirs publics se sont emparés de cette affaire : le Procureur a ouvert une instruction, le Juge a lancé un mandat d’arrêt et, aujourd’hui, ce fonctionnaire, membre des forces de l’ordre, est sous le coup d’une inculpation et se trouve en détention. Nos institutions démocratiques ont fait la démonstration qu’elles travaillent avec sérieux et qu’elles respectent la loi et l’État de Droit. Mais voilà, les États-Unis veulent cacher et taisent le fait, par exemple, que les 43 victimes de l’année dernière, dans leur grande majorité, plus de 90 %, étaient de simples passants, pas des manifestants. Et ces 43 morts furent la conséquence directe des guarimbas violentes organisées par les groupes extrémistes qui agissent au Venezuela.

Nous savons que les États-Unis et l’Union Européenne, depuis toujours, se servent d’une rhétorique fondée sur la défense des Droits de l’Homme... Cependant, ces discours sont en contradiction avec la réalité, avec, par exemple, le soutien constant qu’ils apportent à des groupes animés par une idéologie extrémiste dans des pays comme la Libye, la Syrie ou l’Ukraine. On peut dire que ce discours vise à préserver leurs intérêts et on n’a jamais pu démontrer son efficacité pour la défense des Droits de l’Homme dans les pays concernés.

C’est ainsi. Ni l’empire nord-américain ni les groupes de droite au Parlement Européen n’ont fait la moindre mention du vil assassinat du jeune député vénézuélien Robert Serra, assassinat commis par des sicaires colombiens dument identifiés. Ils ne mentionnent pas davantage lesplans terroristes abominables de Laurent Saleh, le leader des manifestations violentes, qui visaient des banques, des écoles, des organismes publics et privés... comme cela est prouvé par des vidéos.

Personne ne mentionne le fait que 10 militaires des forces aériennes du Venezuela sont actuellement sous les verrous et sous le coup d’une inculpation suite à leur implication dans la tentative du Coup d’État prévue pour le 12 février, qui prévoyait le bombardement par un avion militaire de certains centres névralgiques tels que Telesur, le Conseil National Électoral... et qui, fatalement, aurait provoqué de nombreuses victimes.

Lorsque ces bombes éclatent au milieu de la population civile, elles ne font pas la différence entre les partisans et les opposants au gouvernement. Dans n’importe quel pays du monde, si 10 militaires sont traduits en justice pour tentative de Coup d’État, cela fait les gros titres de tous les médias. Oui, au Venezuela comme dans le monde entier. Mais non, nous ne voyons rien de cela à l’étranger parce qu’il y a une volonté délibérée de cacher ce qui se passe véritablement au Venezuela.

Ce décret de l’empire des États-Unis qui déclare le Venezuela « menace inhabituelle et extraordinaire » pour leur sécurité nationale est la preuve que les États-Unis sont derrière la tentative de Coup d’État au Venezuela et qu’ils continueront d’essayer de renverser un gouvernement démocratique comme le nôtre. C’est pourquoi je veux profiter de cet entretien pour vous remercier de nous permettre de témoigner de la réalité dans notre pays et d’expliquer ce qui s’y passe réellement.

On peut dire que ce décret apporte en quelque sorte la preuve du déclin des États-Unis et de leur exaspération, d’une part face aux avancées des pays émergents, au plan international, et, d’autre part, face au renforcement des pays d’Amérique Latine, au plan régional. Mais cette situation est aussi le fruit de l’extraordinaire vision géopolitique de Hugo Chávez, fondée sur la défense d’un monde multipolaire...

Tout à fait. Je partage ton point de vue. Ce sont les défaites importantes que le peuple du Venezuela a infligées à ces tentatives de Coup d’État depuis que le Président Chávez a été élu président qui ont conduit l’empire des États-Unis à se retrouver de plus en plus isolé, désespéré, et à adopter cette conduite schizophrénique à l’encontre du Venezuela et essentiellement à l’encontre de son peuple. Parce que lorsque les États-Unis mettront en œuvre leurs prochaines actions contre le Venezuela, par exemple en décrétant un blocus ou en nous attaquant militairement, ils ne vont pas faire de distinction entre ceux qui sont favorables au gouvernement et ses opposants. C’est tout le peuple du Venezuela qui en supportera les conséquences. Nous avons déjà mis en garde à ce propos lorsque les États-Unis ont décidé des sanctions contre des fonctionnaires vénézuéliens, en décembre 2014. La droite, chez nous, prétendit alors que ces sanctions étaient dirigées contre des individus et non contre le pays, mais nous avons démontré que c’était faux. Nous avons expliqué qu’après les sanctions nous connaîtrions l’escalade des plans d’intervention au Venezuela sous une forme ou une autre. Et c’est exactement ce à quoi nous assistons. Et c’est pourquoi nous voulons le dénoncer et attirer l’attention de la communauté internationale sur la réalité de cette situation.

Je voudrais terminer en vous remerciant à nouveau et en lançant un appel à vos lecteurs pour qu’ils signent cette pétition internationale qui exige du président Obama l’abrogation de ce décret déshonorant.

LE VENEZUELA N’EST PAS UNE MENACE, C’EST UN ESPOIR

* (NdT) Les guarimbas furent des manifestations violentes d’opposition au gouvernement du président Maduro, pendant lesquelles eurent lieu des affrontements avec les forces de l’ordre, des provocations et des tirs de snipers sous faux drapeau pour entretenir l’insécurité et le désordre et essayer de galvaniser et faire grossir l’opposition au gouvernement légitime... sans doute la version vénézuélienne de ces tactiques dites de « regime change » mises en application lors des « révolutions colorées » et, plus récemment, à Kiev.

Illustration réalisée par BAF.F !

Traduit de l’espagnol par Manuel pour Investig’Action

Source : Investig’Action


>> Retrouvez sur notre shop !

Les 7 péchés d'Hugo Chavez  Les 7 péchés d'Hugo Chavez

8-les-7-peches-d-hugo-chavez.h
tml