نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۴ بهمن ۸, پنجشنبه

ایران در فهرست سیاه قاچاق انسان و کار اجباری

وزارت خارجه آمریکا بار دیگر ایران را در فهرست سیاه کشورهایی قرار داد که برای مقابله با قاچاق انسان، کار اجباری و روسپیگری اقدامات کافی انجام نمی‌دهند. ایران در این فهرست هم‌تراز روسیه، کره‌شمالی، تایلند و زیمباوه است.
در گزارش وزارت خارجه آمریکا در مورد وضعیت "قاچاق انسان در جهان" ایران بار دیگر در شمار کشورهایی قرار گرفته است که در بدترین رتبه‌ها قرار دارند.
ایران در این گزارش مبداء، مسیر و مقصد شبکه‌های قاچاق انسان برای کار اجباری و برده‌داری جنسی عنوان شده است.
نویسندگان این گزارش ضمن اشاره به محدودیت‌های موجود برای تهیه مستندات لازم در مورد وضعیت ایران خاطر نشان کردند که افزایش شمار کودکان متکدی، روسپی‌گری نوجوانان و همچنین گزارش‌هایی در مورد فروش دختران ایرانی به کشورهای حوزه خلیج فارس حاکی از وضعیت نامناسب ایران در مقابله با باندهای قاچاق انسان است.
در ادامه به بیگاری کشیدن کودکان و نوجوانان افغان در ایران نیز از دیگر شواهد موجود بر این ادعا ذکر شده‌است.
در این گزارش به دولت ایران توصیه شده که قوانین روشن و سخت‌‌تری برای مقابله با قاچاق انسان وضع کند.
عدم رعایت استاندارهای بین‌المللی
این گزارش مفصل، کشورهای جهان را در زمینه مقابله با قاچاق انسان، کار اجباری و برد‌ه‌داری جنسی به چهار دسته تقسیم کرده است؛ دسته نخست کشورهای گروه اول هستند که با قوانین حقوقی روشن تلاش می‌کنند با قاچاق انسان و برد‌ه‌داری مدرن مقابله کنند.
کشورهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا در این دسته قرار دارند.
به نوشته کارشناسان وزارت خارجه آمریکا کشورهای گروه دوم، کشورهایی هستند که عزم خود را برای مقابله بیشتر با قاچاق انسان نشان داده‌اند.
در این دسته کشورهایی هم که تلاش می‌کنند تا رتبه خود را به گروه دوم برسانند قرار داده شده‌اند؛ از جمله عراق و افغانستان در دسته کشورهایی قرار دارند که تلاش می‌کنند به گروه دوم رسند.
آخرین دسته کشورهایی هستند که در گروه سوم قرار می‌گیرند و بدترین وضعیت را در زمینه قاچاق انسان دارند. در فهرست وزارت خارجه آمریکا ۲۳ کشور از جمله ایران روسیه،‌ لیبی، سوریه، یمن، ونزوئلا، کره‌شمالی، سودان ‌جنوبی و زیمباوه در گروه سوم قرار گرفته‌اند.
این کشورها متهم هستند که استاندارهای بین‌المللی موجود برای مقابله با قاچاق انسان را نیز رعایت نمی‌کنند.
انتقاد از ارتقاء رتبه کوبا و مالزی
وزارت خارجه آمریکا در گزارش خود از وضعیت قاچاق انسان وضعیت کوبا و مالزی را که سال گذشته در گروه سوم قرار داشتند به گروه دوم ارتقاء داده است.
این ارتقا با انتقادهایی روبرو شده اما وزارت خارجه آمریکا اتهام تغییر ارزش‌گذاری خود در مورد این دو کشور به دلایل سیاسی را رد کرده و تأکید کرده است که این دو کشور با تغییر قوانین خود، مقابله با قاچاق انسان را شدت بخشیده‌اند.
وزارت خارجه آمریکا با اشاره به مستندات موجود تأکید کرده که دولت هاوانا با عملیات‌ مستمر نیروهای پلیس، ربودن زنان برای بهره‌برادری جنسی را محدود کرده است. با این حال وضعیت در این کشور هنوز به سطح مطلوب نرسیده است.
منتقدان خروج کوبا و مالزی از گروه سوم، تمایل دولت آمریکا به گسترش مناسبات سیاسی و تجاری با این دو کشور را دلیل خروج آنها از فهرست سیاه می‌دانند.
آمریکا و کوبا پس از ۵۴ سال وقفه، رسمأ روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفته‌اند. آمریکا همچنین در پی گسترش روابط تجاری خود با مالزی است.
شرکت‌های آمریکایی اما از معامله با کشورهایی که در گروه سوم یا فهرست سیاه قاچاق انسان قرار دارند و از کار اجباری و بهره‌برداری جنسی از زنان سود می‌برند، منع شده‌اند.
تایلند همچنان در رتبه آخر
تایلند در ماه‌های اخیر اقداماتی برای مقابله با قاچاق انسان انجام داده است. این کشور اما همچنان در گروه سوم قرار دارد.
چندی پیش از انتشار گزارش وزارت خارجه آمریکا دادستان کل تایلند کیفرخواستی علیه ۷۲ تن به اتهام دست داشتن در قاچاق انسان مطرح کرد. در میان این افراد، شماری از سیاستمداران محلی و مقامات نظامی نیز به چشم می‌خورند.
محله روسپی‌ها در پاتایا، تایلند
محله روسپی‌ها در پاتایا، تایلند
اما وزرات خارجه آمریکا تنها اقداماتی را که تا پایان ماه مارس صورت گرفته‌اند در گزارش خود منظور کرده است. علاوه بر آن کارشناسان وزارت خارجه امریکا مشکل اصلی در تایلند را فساد مالی می‌دانند که همچنان مانع پیشرفت نبرد با قاچاق انسان در این کشور است.
نهادهای حقوق بشری نیز معتقدند اقدامات کنونی دولت تایلند تنها قله کوه یخی نهفته در دریا را شامل شده است.
۲۰ میلیون قربانی در سراسر جهان
به گزارش وزارت خارجه آمریکا بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان قربانی قاچاق انسان هستند. جان کری، وزیر خارجه آمریکا در مقدمه این گزارش خاطر نشان کرده است که قاچاق انسان بی‌حرمتی به شأن انسان و دست‌اندازی به آزادی اوست.
جان کری همچنین تصریح کرده است که هدف از انتشار این گزارش بردن آبروی هیچ کشوری نیست و این گزارش تنها با هدف روشن‌گری و مقابله با قاچاق انسان تهیه شده است.
به گزارش سازمان بین‌المللی کار، شبکه‌های قاچاق انسان سالانه ۱۵۰ میلیارد دلار درآمد دارند. تخمین زده می‌شود که ۹۹ میلیارد دلار از این رقم تنها حاصل درآمد برده‌داری جنسی است.

کوبا سوسیالیست‌ها  غمگین 

چه‌گوارا، فیدل کاسترو، سیگار برگ، پیروزی چریک‌ها بر "امپریالیسم آمریکا" و تحریم. با فروپاشی بلوک شرق، زمان در کوبا از حرکت ایستاد و این کشور برای جذب "دلار" روی به صنعت توریسم آورد.

Des Paroles et des Actes - Les deux France - Daniel CohBendit face à Ala...

سرنوشت مشترک همه آزاديخواهان! زندان و دارودرفش شکنجه واعدام


۶ بهمن ۱۳۹۴
Image supprimée par l'expéditeur.  Image supprimée par l'expéditeur.


حسن روحانی در سفر رسمی به فرانسه در تاریخ ۸ بهمن در کنفرانس مطبوعاتی شرکت می کند. گزارش‌گران بدون مرز (RSF) هفت پرسش را برای پرسیدن از او  پیشنهاد می‌کند.
۱- شما تغییر « به نفع آزادی بیان و مطبوعات» و «آزادی همه زندانیان سیاسی» را وعده کرده بودید. چگونه است که ایران هنوز یکی از پنج زندان بزرگ جهان برای روزنامه‌نگاران است؟
امروز در ایران ٢٠ روزنامه‌‌نگار و به همین تعداد شهروند خبرنگار برای انجام فعالیت رسانه‌ای خود زندانی هستند. از مرداد ماه ۱۳۹۲ و آغاز دوره ریاست جمهوری حسن روحانی بیش از 50 فعال رسانه‌ای بازداشت شده‌اند که برخی از آن‌ها به حبس‌های سنگین محکوم شده‌اند. مسوولیت بیشتر بازداشت‌ها را اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر عهده داشته است. در این مدت همچنین یازده رسانه توقیف شده‌اند.
۲- شما مسئول اجرای قانون اساسی هستید که در اصل بیست چهار آن نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. چرا اجرای این قانون را تضمین نمی‌کنید؟
در رده‌بندی جهانی آزادی رسانه‌ها ایران در میان ١٨٠ کشور جهان، ایران همچنان در رده ١٧٣ قرار دارد. حسن روحانی به عنوان ناظر اجرای تمام اصول قانون اساسی می‌توان به این وضعیت پایان دهد. دست کم ۹ نهاد رسمی نظام در امر سانسور در مغایرت با قانون اساسی دخالت دارند.
۳- چگونه است که رهبر جمهوری اسلامی ایران در هیچ کنفرانس مطبوعاتی شرکت نمی کند و هیچ‌گاه مصاحبه نکرده است.
به جز یک پاسخ کوتاه به هنگام ترک بیمارستان در مهرماه سال گذشته، علی خامنه‌ای هیچ‌گاه نپذیرفته است که در برابر روزنامه‌نگاران قرار گیرد و به پرسش‌های انها پاسخ دهد. وی از همان فردای بدست گرفتن رهبری در خرداد ۱۳۶۴،سیاست شیطان سازی از رسانه‌ها را پیش می‌برد. در اردیبهشت ١٣٧٩دستور حمله به مطبوعات اصلاح‌طلبی را صادر و از آن پس، بیش از ٣٠٠ رسانه توقیف و ده‌ها هزاران صفحه بر روی اینترنت سانسور شد، بیش از ٥٠٠ روزنامه‌نگار و وب‌نگار خودسرانه بازداشت، شکنجه و ناعادلانه به حبس‌های سنگین محکوم شدند. علی خامنه‌ای ایران اعلام کرده است ایران ازادترین کشور دنیا است، اما رهبر با خبرنگار سایت متعلق به خودش نیز مصاحبه نمی‌کند.
۴- بدون شک آمریکا می‌تواند به عملیات بی‌ثبات سازی دست زند. اما چرا نظام به شکل نظامند همه روزنامه‌نگاران منتقد را به چشم جاسوسان غرب و خائن به کشور می‌بیند؟
« جاسوسی» ، « همکاری با دولت‌های بیگانه»، « نفوذی دشمن»، «اقدام علیه امنیت ملی و رابطه با رسانه‌های خارجی» از اتهام‌های رایح علیه بسیاری از روزنامه‌نگاران بازداشت شده در ایران هستند. این سناریوی بر اساس توهم همه دشمن پنداری مسئولان نظام امکان بازداشت های پیشگیرانه را محیا می‌کند تا روزنامه‌نگاران و روشنفکران منتقد به سکوت وادار شوند.
۵- چه زمانی به مجلس شورای اسلامی،طرح تغییر قانون مطبوعات را که روزنامه‌نگاران را به ترویج و تبلیغ برای نظام ملزم می‌کند، ارائه می‌کنید.
قانون مطبوعات مصوب ١٣٦٤ که در سال ١٣٧٩ از سوی مجلس پنجم و در سال ١٣٨٨ از سوی مجلس هفتم تغییر داده شد، در آخرین تغییر، با اصلاح ماده یک قانون، رسانه‌های آنلاین و خبرگزار‌ ها به این قانون الحاق شدند. این قانون به قدرت حاکم اجازه می‌دهد تا به بهانه « اقدام علیه جمهوری اسلامی، تحریص و تشویق افراد و گروهها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران» و «اهانت به مقام معظم رهبری و مراجع مسلم تقلید» فعالیت روزنامه‌نگاران کنترل کنند. اين اصل در تناقض کامل با اصل ۱٩ اعلاميه جهاني حقوق بشر و اصل ١٩ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است که توسط ایران در سال های ١٣٣٣ و ١٣٥٤ به امضا رسیده‌اند.
۶- زندان اوین، منطقه بی‌قانون را چه زمانی تعطیل می‌کنید؟
زندان اوین یکی از بدترین زندان‌های جهان است. که گاه با استادیوم سانتیاگوی شیلی مقایسه می‌شود و گاه گوانتانموی ایران خوانده می شود. بند‌های ۲۰۹ و ۲۴۰ که تحت کنترل وزرات اطلاعات و سپاه پاسداران هستند. خود زندانی در زندان هستند. بر خلاف قوانین جاری در ایران در این بندها نام زندانیان رسما در دفاتر زندان ثبت نمی‌شوند. حتا رئیس زندان نیز اجازه ندارد از این بندها بازدید کند.
۷- شما فیلترینگ هوشمند را جایگزین اینترنت حلال کرده‌اید، وضعیت کنترل اینترنت تغییر زیادی نکرده است و همچنان تحت کنتزل است. دسترسی آزاد به اینترنت چه زمانی ممکن می‌شود؟
از آغاز دوره ریاست جمهوری حسن روحانی در مرداد ماه ۱۳۹۲، چگونگی کنترل اینترنت در ایران به جدلی جدی در راس حکومت تبدیل شده است، ولی نظارت و کنترل بر اینترنت نسبت به دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد محسوس است. با این حال گویا شبکه اطلاعات ملی یا اینترنت حلال از دستور کار نظام خارج نشده است، به واقع این طرح تنها ریتم و نام عوض کرده است و به فیلترینگ هوشمند تبدیل شده است که اتصال گزینشی و کنترل شده به اینترنت و به ویژه در شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای کاربردی است. توجیه سانسور بر روی اینترنت به بهانه حفاظت از شهروندان و علیه محتوا‌های غیر اخلاقی انجام می گیرد، این سانسور اما به وب گاه‌های سیاسی، مذهبی و یا محتواهای در باره حقوق بینادین و به ویژه حقوق زنان تسری پیدا کرده است.


Visite du Président iranien Hassan Rohani : lettre de 65 parlementaires à François Hollande

Visite du Président iranien Hassan Rohani : lettre 

de 65 parlementaires à François Hollande

Visite du Président iranien Hassan Rohani : lettre de 

65 parlementaires à François Hollande


Hassan Rohani/François Hollande
FIGAROVOX/LETTRE OUVERTE – Alors qu’Hassan Rohani est reçu à l’Élysée, dans une lettre ouverte, plus de 60 députés et sénateurs de la majorité et de l’opposition demandent à François Hollande de faire preuve de fermeté et de cohérence face à Hassan Rohani.
Monsieur le Président de la République,
Vous recevez à Paris le Président de la République islamique d’Iran, M. Hassan Rohani. C’est un choix diplomatique à propos duquel chacun d’entre nous peut avoir son avis.
Parlementaires français issus de la majorité présidentielle et des rangs de l’opposition,
nous souhaitons néanmoins attirer votre attention sur le bilan accablant du régime des mollahs en matière de respect des droits de l’homme.
La théocratie iranienne est l’un des régimes les plus liberticides de la planète. Comme le rappelle le rapporteur spécial des Nations Unies pour la question des droits de l’homme en Iran, M. Ahmed Shaheed, Téhéran «continue d’exécuter plus d’individus par habitant que l’ensemble des autres pays du monde». L’accession à la présidence de M. Rohani n’a malheureusement pas apporté l’infléchissement espéré. Pire, le rythme des exécutions s’est accéléré depuis son arrivée au pouvoir et leur nombre a explosé (près de 2000 exécutions entre 2013 et 2016). On ne dénombre pas moins de dix-neuf exécutions pour le seul mois de janvier 2016 dont trois pendaisons publiques. Parmi les suppliciés, un nombre significatif d’entre eux étaient mineurs au moment des faits pour lesquels ils ont été condamnés à mort. Certains ont été exécutés pour des motifs aussi ubuesques que «l’inimitié à l’égard de Dieu» ou la propagation de la «corruption sur terre.»
Sur le terrain des libertés fondamentales, le bilan est tout aussi désastreux. La liberté d’expression est bafouée, la presse muselée, la censure omniprésente. Le nombre de journalistes et de bloggeurs emprisonnés est l’un des plus élevés au monde.
La version révisée du code pénal iranien continue de prévoir la lapidation des femmes jugées coupables d’adultère. De manière générale, les femmes subissent des discriminations institutionnalisées, notamment en matière de mariage, de divorce, de garde des enfants et d’héritage. Elles continuent d’être considérées comme des mineurs ne pouvant travailler ou se déplacer sans l’autorisation de leur mari. Une loi votée par le parlement iranien en 2013 permet désormais à un homme d’épouser sa fille adoptive dès que celle-ci atteint l’âge de 13 ans, ce qui revient selon l’avocate iranienne de défense des droits de l’homme, Mme Shadi Sadr, «à légaliser la pédophilie».


La répression politique s’abat également sur les militants de l’opposition. Malgré leur état de santé préoccupant, Mir Hossein Mousavi, Mehdi Karoubi et Zhara Rahnavard sont toujours assignés à résidence sans inculpation ni jugement.
Enfin, les minorités ethniques et religieuses subissent elles aussi des discriminations généralisées, notamment dans les domaines de l’enseignement, de l’emploi et du logement. Les chrétiens, les Juifs, les baha’is, les sunnites et les Kurdes sont traités comme une cinquième colonne et certains de leurs membres sont persécutés sur la base d’accusations aussi vagues que le «prosélytisme» et les «activités anti-régime».
Sur la scène internationale, l’Iran n’est pas en reste. Le régime des mollahs a adopté une stratégie du chaos pour mieux asseoir son emprise sur le Moyen-Orient. Téhéran continue à souffler sur les braises du conflit israélo-palestinien en finançant des organisations terroristes telles que le Hamas, le Hezbollah et le Jihad islamique et en leur fournissant missiles et roquettes. Les dirigeants iraniens appellent régulièrement à la destruction de l’État d’Israël. Dans une interview accordée à France 2, le Président Rohani a déclaré qu’«Israël n’est pas un état légitime». Joignant le geste à la parole, Téhéran a annoncé, deux semaines avant la Journée internationale du Souvenir de l’Holocauste, le lancement d’un nouveau concours de caricatures niant la Shoah, insultant par là même la mémoire des six millions de victimes juives du génocide nazi.
La France, patrie des droits de l’Homme, ne peut pas fermer les yeux sur le triste sort réservé à la population iranienne et notamment aux opposants et aux humanitaires. Elle ne peut pas davantage passer sous silence les déclarations ouvertement négationnistes des dirigeants iraniens alors que notre pays a fait de la lutte contre le racisme et l’antisémitisme une grande cause nationale.
Il n’y a pas d’incompatibilité entre une diplomatie dite des intérêts et une diplomatie des valeurs car un pays qui ne défend pas ses valeurs fondatrices ne peut être crédible et donc respecté lorsqu’il défend ses intérêts.
C’est pourquoi nous demandons au Président de la République de mettre à profit cette visite pour exiger de l’Iran la libération des prisonniers politiques et plus largement des progrès tangibles en matière de respect des droits de l’homme et notamment des minorités religieuses et ethniques.
Nous exhortons également François Hollande à condamner publiquement les appels répétés des dirigeants iraniens à la destruction d’Israël et le négationnisme d’état pratiqué par le régime des mollahs.
C’est à la défense des principes de liberté, de justice et de tolérance que se mesure la fidélité aux valeurs universelles qui sont au fondement de notre République et de notre démocratie. Ces valeurs nous obligent. Notre pays ne peut les sacrifier sans se trahir car il porterait alors atteinte à la crédibilité de ses engagements internationaux et plus grave encore à son honneur.
نامه سرگشاده شصت و یک نماینده پارلمان فرانسه در باره سفر شیخ حسن روحانی به پاریس
 آقای رئیس جمهور
شما در پاریس رئیس جمهوراسلامی ایران آقای حسن روحانی را به حضور می پذیرید. این یک انتخاب دیپلوماتیک است که در مورد آن هر یک از ما می تواند نظر خود را داشته باشد.
نمایندگان پارلمان فرانسه از اکثریت و گروه های اپوزیسیون؛ ما مایل هستیم دستکم توجه شما را روی آمار نا امید کننده رژیم ملا ها در زمینه رعایت حقوق بشرجلب کنیم.
 حکومت مذهبی ایران یکی از رژیم های نابود کننده آزادی در این سیاره می باشد. « ادامه بیشترین اعدام ها  به نسبت جمعیت در مقایسه با همه کشورهای دیگر جهان »،همانطور که احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در باره مسئله حقوق بشر ایران در گزارش خود نوشته است.
 جلوس آقای روحانی به ریاست جمهوری متاًسفانه نتوانسته است تغییری را که انتظار می رفت به ارمغان آورد. روند اعدام ها سرعت یافته و تعداد اعدام ها از زمان به قدرت رسیدن آقای روحانی بیشتر شده است( نزدیک به دو هزار اعدام میان سال های 2013-2016میلادی) انجام شده است. دستکم نوزده اعدام تنها در ماه ژانویه 2016، از جمله سه اعدام که در ملاً عام انجام شده اند، در میان این اعدام ها شمار قابل توجهی افرادی که هنگام ارتکاب جرم زیر سن قانونی بوده اند و به مرگ محکوم شده بودند دیده می شوند. برخی از محکومین به دلایل عجیب و غریبی چون؛ « دشمنی با خدا» یا « گسترش فساد در زمین»  اعدام شده اند.
 در زمینه آزادی های اساسی، نتایج به دست آمده به همان اندازه دلخراش است. آزادی بیان نقص شده است، نشریات خفه شده اند، سانسور در همه جا حضور دارد و بطور کلی یکی از بالاترین آمار روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان زندانی در جهان را دارا می باشد.
 نسخه جدید قانون مجازات اسلامی همچنان به سنگسار زنانی که متهم به زنا می باشند ادامه می دهد. بطور کلی زنان بویژه در زمینه ازدواج، طلاق ،نگهداری و سرپرستی فرزندان و مسئله ارث زیر فشار تبعیضاتی که جنبه قانونی به آن داده شده قرار دارند. زنان همچنان به عنوان افراد صغیر نمی توانند کار کنند و بدون اجازه شوهر خود سفر نمایند. یک قانون در سال 2013، در مجلس ایران به تصویب رسید که به مردان اجازه می دهد با دختر خوانده خود که به سن سیزده سالگی می رسند ازدواج نمایند. مسئله ای که به گفته خانم شادی صدر وکیل ایرانی مدافع حقوق بشر؛ « قانونی کردن آزار جنسی کودکان » بشمار می رود.
سازگاری میان سیاستی که به آن  منافع ملی گفته می شود و ارزش های دیپلوماسی  وجود ندارد، در جایی که دفاع از منافع ملی مورد احترام است ، کشوری که از ارزش های بنیادین دفاع نمی کند نمی تواند مورد احترام باشد.
سرکوب فعالین سیاسی با توجه به وضعیت سلامتی نگران کننده آنان  همچنان اجرا می شود؛ میر حسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد بدون محاکمه و محکومیت هنوز در بازداشت خانگی بسر می برند.
در نهایت اقلیت های قومی و مذهبی از تبعیض های گسترده بویژه در زمینه آموزش، اشتغال و مسکن در رنج می باشند. با مسیحیان، یهودیان، بهائیان، سنی ها و کرد ها به مثابه ستون پنجم برخورد می شود، برخی از آنان به اتهاماتی چون « تبلیغ دینی» و «فعالیت های ضد رژیم» مورد آزار قرارمی گیرند.
در صحنه بین المللی ایران از این قاعده مستثنی نیست. رژیم ملایان برای گسترش  نفوذ خود در خاورمیانه یک استراتژی ایجاد هرج و مرج در پیش گرفته اند. تهران همچنان بر شعله های آتش مناقشه میان اسراییل و فلسطین می افزاید  به حمایت مالی از سازمان های تروریستی مانند حماس، حزب الله و جهاد اسلامی و مجهز کردن آنان به موشک و راکت  ادامه می دهد. مقامات ایرانی مرتباً از نابودی اسراییل سخن می گویند.
درمصاحبه با تلویزیون فرانسه رئیس جمهور روحانی گفت «اسراییل یک دولت مشروع نیست». در دنباله این سخنان تهران دو هفته پیش از فرا رسیدن روز بین المللی یادآوری نسل کشی یهودیان «هولوکاست» یک  نمایشگاه مسابقه کاریکاتور در انکاراین واقعه و اهانت به خاطره شش میلیون یهودی قربانی رژیم نازی ها ترتیب داد.
فرانسه سرزمین حقوق بشر، نباید چشمان خود را بر سرنوشت غم انگیز مردم ایران بویژه مخالفین و انسان دوستان ببندد. فرانسه نباید با سکوت، اظهارات آشکار و انکار رهبران ایران را نادیده بگیرد، در حالی که کشور ما علیه نژاد پرستی و یهود ستیزی یک مبارزه بزرگ ملی در پیش گرفته است.
 به همین دلیل  ما از رئیس جمهور می خواهیم که از این ملاقات استفاده کرده و از ایران بخواهد نسبت به آزادی زندانیان سیاسی اقدام کند و پیشرفت گسترده و ملموس در احترام به حقوق بشر بویژه در باره اقلیت های مذهبی و قومی را به اجرا در آورد.
ما همچنین از فرانسوا اولاند می خواهیم اظهارات مقامات رژیم ملا یان  در باره انکار دولت اسراییل و نابودی آن را رسماً محکوم نماید.
برای دفاع از پایه های آزادی، عدالت و مدارا بر اساس وفاداری به ارزش های جهانی که بنیاد جمهوری و دموکراسی ما بر مبنای آنان بنا شده اند، اصولی که کشور ما را وادار سازد تا نتواند با عدم رعایت آنان به این ارزش ها خیانت کند، چون این کار ضربه ای علیه اعتبار و تعهدات بین المللی کشور ما و مهم تر از همه افتخار آن می باشد.
بیست و هفتم ژانویه 2016
1.Jean-Christophe Lagarde, Député, Président de l’UDI
2.Roger-Gérard Schwartzenberg, Président du groupe Radical, républicain, démocrate et progressiste, ancien ministre
3.Jean-Vincent Placé, Sénateur, co-président du groupe écologiste au Sénat, Président de l’Union des démocrates et écologistes (UDE)
4.Philippe Vigier, Député, Président du groupe UDI
5.Dominique Lefebvre, Député, PS
6.Jean-Marie Cavada, Président du Mouvement européen, président du mouvement Génération Citoyens, Député européen
7.François De Rugy, Député, Président du parti «Ecologistes!»
8.François Pupponi, Député, PS
9.Hervé Mariton, Député, LR, ancien Ministre
10.Claude Goasguen, Député, LR, ancien Ministre
11.André Gattolin, Sénateur, Groupe Ecologiste
12.Jean-Christophe Fromantin, Député LR
13.Roger Karoutchi, Sénateur, LR
14.Jean Grellier, Député, PS
15.Rudy Salles, Député, UDI
16.Paul Giacobbi, Député, Vice-président de la commission des affaires étrangères, Divers Gauche
17.Christophe Cavard, Député, Ecologiste
18.Thierry Solère, Député, LR
19.Jean-René Marsac, Député PS
20.Alain Moyne-Bressand, Député, LR
21.Jacques-Alain Benisti, Député, LR
22.Francis Hillmeyer, Député, UDI
23.Patrick Balkany, Député, LR
24.Lionel Luca, Député, LR
25.Meyer Habib, Député, UDI
26.Bernard Deflesselles, Député, LR
27.Laurence Arribagé, Députée, LR
28.Georges Fenech, Député, LR
29.Marcel Bonnot, Député, LR
30.Jean-Claude Bouchet, Député, LR
31.Brigitte Micouleau, Sénatrice, LR
32.Sophie Joissains, Sénatrice, UDI-UC
33.Pierre Morel-A-L’Huissier, Député, LR
34.Frédéric Reiss, Député, LR
35.Jean-Pierre Door, Député, LR
36.Philippe Dallier, Sénateur, LR
37.Jacques Grosperrin, Sénateur, LR
38.Bertrand Pancher, Député, PR
39.Charles de Courson, Député, UDI
40.Jean-François Rapin, Sénateur LR
41.Valérie Boyer, Députée LR
42.Dino Cinieri, Député LR
43.Philippe Vitel, Député LR
44.Philippe-Armand Martin, Député LR
45.Josette Pons, Députée LR
46.Virginie Duby-Muller, Députée LR
47.Jacques Kossowski, Député LR
48.Laurent Marcangeli, Député LR
49.Thierry Lazaro, Député, LR
50.François Scellier, Député, LR
51.Yves Foulon Député LR
52.Bernard Fournier, Sénateur LR
53.Gérard Bailly, Sénateur LR
54.Sylvain Berrios Député LR
55.Daniel Gibbs, Député LR
56.Christiane Hummel, Sénatrice LR
57.Christiane Kammermann, Sénatrice, LR
58.Jean-Pierre Leleux, Sénateur, LR
59.Rémi Delatte, Député, LR
60.Jean-Marie Tétart, Député LR
61.Philippe Gosselin, Député, LR
62.Eric Doligé, sénateur, LR
63.Étienne Blanc, Député, LR
64.Jean-François Longeot, Sénateur UDI-UC
65.Guy Teissier, Député LR
وداع با دوست؛ عباس محمدرحیمی به خاک سرد سپرده شد 

به روز واقعه تابوت ما ز سرو کنید    که می رویم به داغ 

بلندبالایی
پیکر مبارز دلاور و صمیمی عباس محمدرحیمی در میان غم 
و اندوه بسیار با حضور نزدیکان و دوستان وی به امانت 
خاک سپرده شد. در این مراسم علاوه بر «مادر صونا» ، 
سپهر تنها فرزند عباس و دیگر اعضای خانواده 
محمدرحیمی، جمعی از فعالان سیاسی با گرایش های 
فکری مختلف از کشورهای اروپایی حضور داشتند. در این 
سفر ابدی عباس از سوی دوستان و هم سلولی های 
سابق اش در زندان های رژیم و یارانش در «اشرف» و 
«تیف» مشایعت شد.