نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۳ مهر ۲۷, یکشنبه

رابطه ما با حاکمیت کاملاً خودی است و اصلاح‌طلبان درون نظام و برای نظام، هر جا که لازم است، کمک می‌کنند.

داوود سلیمانی سیاست‌مدار اصلاح‌طلب و قائم‌مقام ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در استان تهران، با اشاره به سخنان اخیر سیدمحمد خاتمی، گفت که رابطه ما با حاکمیت کاملاً خودی است و اصلاح‌طلبان درون نظام و برای نظام، هر جا که لازم است، کمک می‌کنند.
داوود سلیمانی عضو جبهه مشارکت می‌گوید که الان جای طرح مباحث اختلافی میان اصلاح‌طلبان نیست و نقد در این «زمان و مکان و شرایط و مقتضیات»، نتیجه‌ای معکوس دارد.
به گزارش ایسنا، سلیمانی در پاسخ به این سوال که آیا طرح موضوع تعامل با حاکمیت از سوی آقای خاتمی نشان دهنده وقوع اتفاق تازه ای در جریان اصلاح طلب است یا خیر؟ اظهار کرد: «سخن آقای خاتمی حرف جدیدی نیست. یعنی این حرف بدان معنا نیست که ما تا کنون با حاکمیت تعامل نداشته ایم و حالا می‌خواهیم تعامل داشته باشیم، بلکه سخن ایشان تکیه بر این موضع است که ما درون نظام و برای این نظام و این ملت حاضریم هر کجا که لازم باشد، کمک کنیم».
این عضو جبهه مشارکت در پاسخ به این سوال که «آیا جریان اصلاحات در حال حاضر نیاز به یک آسیب شناسی جدی دارد؟»، ابتدا گفت ‌که هر جریانی نیازمند آسیب‌شناسی است اما ادامه داد: «هدف آسیب شناسی چیست؟ آیا تخریب وایجاد بستر سو استفاده برای جریانات تندرو و افراطی و خوراک دادن به آن ها برای جلوگیری از پیشرفت کشور است، یا برای استفاده از تجربیات گذشته در جهت اعتلای کشور؟ نقد امری گریز ناپذیر است، اما زمان و مکان وشرایط و مقتضیات نقد، اگر نادیده گرفته شود، نتیجه‌ای معکوس دارد که به نفع ملت نخواهد بود».
قائم‌مقام ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ گفت که «الان جای طرح مباحث اختلافی» میان اصلاح‌طلبان نیست و افزود: «این مباحث نمی تواند کمکی در حال حاضر به گفتمان اصلاح طلبی و ارتقای آن کند. همچنین طرح برخی مسائل اختلافی می‌تواند ما را به خود مشغول کرده و نیروی ما را در این برهه که نیاز به انسجام بیشتری داریم به تحلیل ببرد. ضمن آن‌که اتخاذ روش ما باید طوری باشد که با اصول و مبانی و هویت اصلاح طلبانه در تعارض نیافتد».
داوود سلیمانی درباره شکست اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر تهران نیز گفت: «من معتقدم اینجا نیز برخی از دوستان در شورا دچار عمل‌گرایی صرف شدند و در نتیجه موجبات این نتیجه را فراهم کردند. ما باید از این تجربیات برای آینده ی حرکت اصلاحی درس بگیریم».

فراخوان فوری گزارشگران: حملات اسیدی علیه زنان آزاده کشورمان را مجکوم می کنیم!

فراخوان فوری گزارشگران: حملات اسیدی علیه زنان آزاده کشورمان را مجکوم می کنیم!
مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح حمایت از «آمران به معروف و ناهیان از منکر» را به تصویب رساند و بدین شکل عملیات جنایتکارانه انصار حزب اله و ایادی شرور و چماقدار را همانند پیش ترها تحت حمایت خود گرفته است.
زنان ایران همواره در صف مقدم مقاومت و اعتراض علیه سیاست های جمهوری اسلامی در برابر حقوق خویش بوده اند و آنهم همانند خاری در چشم حاکمیت اسلامی است. جمهوری اسلامی بر طبق موازین شرعی خود تا کنون از هیچ ستم و جنایتی در مقابل برابری طلبی زنان آزاده ایران فروگزار نکرده است. در امتداد چنین سیاستی هم اکنون شاهد حضور جدید اراذل و اوباش رژیم در صحنه کوچه و خیابان که جنایتکارانه زنان جوان و بی حجاب یا کم حجاب را نشانه رفته است.
تا کنون و برطبق گزارشات حداقل شش زن جوان قربانی اسیدپاشی تنها در بیمارستان فیض اصفهان بستری شده‌اند. مسئولین انتظامی در تلاش بودند که این وقایع زنجیره ای را ناشی از اختلافات شخصی و خانوادگی تصویر کنند. همزمانی این حوادث با مباحثات اخیر میان حکومتیان و همچنین طرح تصویب اختیارات فرا قانونی ( قوانین جمهوری اسلامی ) برای انصار حزب اله و چماقداران حکومتی همانند دم خروسی پیداست.
همچنین سرهنگ حسین حسین زاده جانشین فرمانده انتظامی اصفهان خواستار آن شده است که در باره این جنایات دهشتبار اطلاع رسانی نشود و سایت ها در اینباره ننویسند. پیش از آن یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان گفته بود که: «مسئله حجاب دیگر از حد تذکر گذشته است و برای مقابله با بدحجابی باید چوب‌‌ تر را بالا برد و از نیروی قهریه استفاده کرد.
ما فعالین سیاسی اجتماعی و فرهنگی, نهادها و رسانه های آزاد ضمن محکوم کردن سیاستهای بغایت ارتجاعی جمهوری اسلامی در قبال زنان کشورمان, جملات اسیدی جنایتکارانه ایادی آنان در اصفهان را بشدت محکوم نموده و خواستار واکنش جهانی نهادهای دمکراتیک, مدافعان حقوق انسانی و بویژه حقوق زنان کشورمان می باشیم.
19.10.2014
گزارشگران

آدرس برای ارسال اسامی و نهادها و رسانه ها
gozareshgar1001@yahoo.de

www.gozareshgar.com

پدر یکی از قربانیان اسیدپاشی استان اصفهان از سردرگمی در سیر درمان و بی‌نتیجه بودن پیگیری‌های انتظامی در روند پرونده دخترش خبر داد.

خبرگزاری هرانا – پدر یکی از قربانیان اسیدپاشی استان اصفهان از سردرگمی در سیر درمان و بی‌نتیجه بودن پیگیری‌های انتظامی در روند پرونده دخترش خبر داد.
به گزارش هرانا، پدر این قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص پیگیری مراحل درمان دخترش گفت: در اولین روز این حادثه که فکر می‌کنم نهم مهرماه بود دخترم در بیمارستان اصفهان بستری شد. با توجه به سوختگی شدید از ناحیه صورت، دست چپ و ران‌ها قرار بود عمل‌هایی لازم روی دخترم انجام شود که با نظر من قرار شد این عمل‌ها در تهران انجام شود. اولین عمل انجام شد، اما برای من اول بینایی و بعد زیبایی دخترم اهمیت دارد.
او با گلایه از سردرگمی پزشک‌ها برای درمان چشم‌های دخترش، ادامه داد: ابتدا قرار بود در اصفهان چشم‌های دخترم بخیه بشود که بعد از مخالفت من، ما را به بیمارستان لبافی‌نژاد ارجاع دادند که در آنجا اعلام کردند اصلا نیاز به بخیه کردن نبوده و اگر این کار انجام می‌شد دخترم بینایی خود را از دست می‌داد.
در حال حاضر هم بیمارستان چشم پزشکی، بیماران سوختگی را بستری نمی‌کند و بیمارستان سوختگی هم که دخترم را بستری کرده است اعلام می‌کند در قبال چشم‌ها مسئولیتی نداریم و این کار را بلد نیستیم. با توجه به اینکه چشم‌ها باید هر پنج ساعت یک بار با آب شست‌وشو شود و در آن قطره ریخته شود این کار برعهده خودمان افتاده است و این شست‌وشو را انجام می‌دهیم.
وی افزود: سه عمل دیگر باید روی دخترم انجام شود تا قسمت‌های سوخته را مدام لایه لایه بردارند.
این پدر در پاسخ به این سوال که شایعاتی درخصوص بدحجاب بودن چهار قربانی پرونده اسیدپاشی در استان اصفهان وجود دارد، گفت: دخترم حجاب غیرمتعارف نداشته و معمولی و به مانند بقیه بوده تا حدی که پیش از این در جامعه حضور داشت، دانشگاه و جاهای مختلف می‌رفت و مشکلی به وجود نیامده بود.
این پدر ادامه داد: در پیگیری پرونده با یکی دیگر از خانواده‌های قربانیان آشنا شدیم که براساس گفته‌های آن‌ها مراحل پرونده آن‌ها دقیقا شبیه پرونده و اتفاقات مربوط به دختر من بود.
وی با اشاره به اینکه این اسیدپاشی در بعدازظهر یک روز چهارشنبه در خیابان بزرگمهر اصفهان که یک جای تقریبا شلوغ است، رخ داده، گفت: تقاضا دارم صداوسیما برنامه‌ای درخصوص آموزش کمک‌های اولیه در این حوادث درست کند. اطلاعات مردم در مورد این حوادث بسیار پایین است، به طوری که در مورد دختر من به جای ریختن آب بر روی او، در‌‌ همان ماشینی که پر از اسید بوده گذاشته شده و به بیمارستان منتقل کرده‌اند.
پدر این قربانی اسیدپاشی در مورد هزینه‌های درمان دخترش گفت: تاکنون تمامی هزینه‌ها را خودم پرداخت کرده‌ام و طی این ۱۸ روز مداوم پشت در بیمارستان‌های تهران یا در ماشین خوابیده‌ام و یا در خیابان پرسه زده‌ام و هیچ مقام و سازمانی برای پیگیری مشکل با من تماسی نداشته است و پلیس آگاهی اصفهان هم که من با آن‌ها تماس گرفتم، گفتند خبر جدیدی نشده است.

دختری که برای جنگ با داعش پزشکی را رها کرد/عکس

دختری که برای جنگ با داعش پزشکی را رها کرد/عکس

اخبار > سیاسی  - نسرین عبدی تحصیلات خود در رشته پزشکی را رها کرده و به ارتش زنان کوبانی ملحق شده است.
به گزارش ستاره نیوز به نقل از نامه، نسرین یکی از صدها زنی است که برای دفاع از سرزمین خود تحصیل و زندگی عادی‌اش را رها کرده و عازم جنگ با تروریست‌ها شده است. عبدی که هم‌اکنون 20 سال سن دارد، به جای دانشگاه، هم‌اکنون اسلحه بدست گرفته و در میدان جنگ با داعش فعالیت می‌کند. تصویر زیر که وی را در حال خنده نشان می‌دهد، پس از بازپس‌گیری تل شعیر از تروریست‌ها گرفته شده است؛ عملیات بسیار سخت و طاقت‌فرسایی که نسرین عبدی نیز در آن شرکت داشت.

دختری که برای جنگ باداعش پزشکی را رها کرد/ عکس

دختری که برای جنگ باداعش پزشکی را رها کرد/ عکس
دختری که برای جنگ باداعش پزشکی را رها کرد/ عکس

16