نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۰ بهمن ۳, دوشنبه

انتخابات مجلس ؛ غَزوِه1 سرنگونی یا شرایط " بدر " و " خیبر "


انتخابات مجلس ؛ غَزوِه1 سرنگونی یا شرایط " بدر " و " خیبر "
محمود خادمی
محمود خادمی

روز دوشنبه 19.10.1390 ولی فقیه زوار در رفتهِ استبداد دینی در یک سخنرانی خطاب به جمعی از مردم قم گفت : این روسیاههایِ بد محاسبه گر ؛ تصور میکنند نظام اسلامی در شرایط " شعیب ابی طالب2 " است . در حالیکه ملت ایران ؛ امروز در شرایط " بدر " و " خیبر " قرار دارند . بدر و خیبر نامهای دو تا از جنگهای پیروزِ مسلمانان در صدر اسلام است . پیروزی در این دو جنگ ــ به خصوص جنگ خیبر که در محلی بنام خیبر اتفاق افتاد و پناهگاههای یهودیان که در آن زمان مرکز توطئه و تهدیدی علیه دین نو پای اسلام بود را هدف قرار داد ــ پیروزی بزرگی برای مسلمانان محسوب شده و راه پیروزی های بعدی آنان را هموار نمود . خامنه ای با مقایسه وضعیت ایرانِ غرق در بحران و شکست امروز با شرایط مسلمانان در آن زمان می خواهد بگوید ؛ ایران امروز از صدقه سر ولی فقیه و آخوندها در شرایط پیروزی و گسترش قرار داشته و راه برای پیروزی های بیشتر هم هموار می باشد. این گفته خامنه ای مرا بیاد یک داستان قدیمی می اندازد .
می گویند مرد بازرگانی که در میان اجناس خود بسته ای " باروتِ " قاچاق بهمراه داشت . وقتی قصد ورود به شهری را داشت توسط مأموران دولتی متوقف شده و او را به خاطر حمل باروت دستگیر می کنند . در جریان بازجوئی مأموران دولتی از بازرگان ؛ او منکر می شود که بسته همراه وی باروت است و مدعی می شود که  آن بسته " سیاه دانه3 " میباشد  ؛ هر چه مأموران فشار می آورند او قبول نمی کند که بسته ؛ باروت است . سرانجام یکی از مأموران برای آنکه ثابت کند جنس ضبط شده باروت است ؛ مشتی از آن را زیر ریش و سبیل بازرگان آتش می زند ؛ بازرگان در حالیکه از شدت درد و سوزشِ سوختگی به بالا و پائین می جهید میگوید : نگفتم این باروت نیست و سیاه دانه است .
ولی فقیهِ وقیح و بی آبروی استبداد دینیِ آخوندی هم مانند آن بازرگان ؛ غرق در بحران های لاعلاج ؛ در حالیکه رژیم در  لبهِ پرتگاه سرنگونی و فروپاشی است و آوازه ورشکستگی سیاسی و اقتصادی نظام در سراسر جهان پیچیده است و این بحران ها میرود تا ریش و ریشه ولی فقیه را بسوزاند ؛ می گوید نگفتم ؛ ما در شرایط بدر و خیبر قرار داریم .
بحران های گسترده اقتصادیِ ناشی از تحریم ؛ تهدیدهای جنگی ؛ تنش های درونی باندهای قدرت ؛ ورشکستگی سیاسی و  ...  سر تا پای رژیم فرسوده را در بر گرفته است . از یکطرف تحریم های اقتصادی ؛ دزدی و فساد و بی لیاقتیِ سردمداران رژیم در ادارهِ اقتصاد کشور ؛ علاوه بر اینکه باعث فقر و فلاکت اکثر مردم شده ؛ شیرازه اقتصاد کشور را آنچنان از هم گسیخته ؛ که دیگر بخاطر بی اعتباری پول ملی کشور ؛ پول های کشورهای دیگر بخصوص پول " شیطان بزرگ " ــ بیرون از چارچوب رسمی داد و ستد های مالی ــ جایگزین پول رسمی کشور شده است . تهدیدهای جنگی و احتمال حمله نظامی امریکا و غرب نیز قور بالا قوز شده و خواب راحت از چشمان مردم ربوده و رعب و وحشت بر سراسر زندگی مردم سایه افکنده است .
 در چنین شرایطی پیشاپیش روشن است که سال پیش رو نه سال پیروزی و گسترش برای ولی فقیه بلکه سالی پر تنش و پر حادثه و احتمالا" مرگبار برای رژیم ایران خواهد بود . تنش و حوادثی که با تحریم انتخابات قلابی رژیم از طرف اکثر گروههای سیاسی حتی اصلاح طلبان ضریب می خورد و  سال آینده را به سالی تعیین کننده برای رژیم تبدیل می کند . به اظهار نظرهائی از سوی مقامات رژیم و ترس تمامی سر دمداران از کابوس انتخابات مجلس توجه کنید .
خامنه ای ــ ولی فقیه ــ که مدعی است کشور در شرایط بدر و خیبر قرار دارد می گوید : انتخابات یک پشتوانه برای امنیت ملی است ؛ نباید اجازه داد به چالشی برای امنیت ملی تبدیل شود .
آخوند مصلحی وزیر اطلاعات رژیم : انتخابات بهترین بستر برای ضربه زدن به نظام اسلامی توسط دشمنان خواهد بود ....... ضمن اینکه نقشه دیگر دشمنان در جریان انتخابات ادامه طرح بر اندازی سال 88 می باشد .
محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران : دشمن در تلاش است با دستاویز قرار دادن انتخابات مجلس ؛ آشوب ها و اعتراضات اجتماعی را احیا کند . آنها می خواهند با ایجاد نا آرامی ها و تنفس مصنوعی ؛ جریان فتنه را زنده کنند .
غلامحسین اژه ای دادستان کل کشور : بر اساس قرائن و شواهد ؛ دشمنان ما امروز بسیار تلاش دارند تا در این فضا که ما در آستانه انتخابات هستیم ؛ اگر بتوانند به زعم باطل خودشان فضای کشور را ملتهب کنند .
جنتی امام جمعه موقتِ مادام العمر تهران : عده ای بدنبال فرستادن نماینده به مجلس نیستند ؛ بلکه قصد شان بر هم زدن آرامش کشور است .
اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی : نیروی انتظامی از آمادگی کامل برای تأمین امنیت این انتخابات بر خور دار است .
حیدر مصلحی وزیر اطلاعات : دشمن بطور جدی برای این انتخابات طراحی کرده است و ما نسبت باین مسئله هشدار می دهیم . البته این به معنی ترس نیست چرا که بر تمام حرکت های دشمن اشراف داریم .
عجز و لابه های سردمداران و مقامات امنیتی ــ نظامی رژیم نشان میدهد که بر خلاف ادعاهای میان تهی ولی فقیه ؛ نظام استبدادی دینی نه تنها در موقعیت " بدر " و " خیبر " قرار ندارد بلکه کل نظام جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی و اضمحلال قرار دارد و فرصت انتخابات پیشرو بهترین بستر برای احیا و باز سازی مجدد جنبش اعتراضیِ سرکوب شده است .

انتخابات و نزاع باندهای اصولگرا :
در این انتخابات ؛ رئیس جمهورِ از چشم رهبر افتاده با برنامه ریزی ؛ در پاتک به حملات و میدان داری خامنه ای و باندش ــ علیه احمدی نژاد که بعد از ماجرای وزیر اطلاعات پیوسته جریان داشته است ــ چراغ خاموش تلاش دارد تا جائی که می تواند هواداران خود را وارد مجلس کند . متقابلا" ولی فقیه هم می خواهد با حذف کاندیدا های رقیب ؛  مجلسی یکدست ؛ حتی مطیع تر از مجلس کنونی برای پیشبرد پروژه های مربوط به یکدست سازی نظام تدارک ببیند . از طرفی دیگر ؛ سپاه پاسداران و نظامیان بدنبال منافع خود و بر خلاف نظر ولی فقیه ــ که خواستار انتخاب رئیس جمهور از طریق مجلس مطیع می باشد ــ در این میانه آماده و هوشیار تحولات را زیر نظر دارند ( سپاه پاسداران فعلا" برای حفظ ظاهر به رهبری و ولایت " قانونی " نیازمند است ) .
بدینترتیب انتخابات آینده مجلس ؛ عرصه رقابت جناحهای اصولگرا بر سر تسلط بیشتر بر مجلس است این رقابت ؛ بخشی از منازعات قدرت میان باندهاست و هیچ صبغهِ ملی و مردمی ندارد . این رقابت ممکن است از کنترل طرفین خارج شده و به درگیری های خونین نیز بیانجامد . در صورت وقوع هر درگیری میان باندهای اصولگرا ؛ موتور خاموش شده جنبش سبز استارت میخورد و جنب و جوش و غلیان دوران انتخابات ریاست جمهوری از سر گرفته میشود . به گوشه هائی از خط و نشان کشیدن های سردمداران دو باند در باره انتخابات توجه نمائید :
احمد ناطق نوری نماینده مجلس : امروز جریان خطرناکی با هدف عبور از روحانیت به خصوص ولایت فقیه با فریبکاری بدنبال بستر سازی برای تسخیر خانه ملت در دوره آتی است .
علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخابات جبهه متحد اصولگرایان : ما در انتخابات با رقبای با برنامه و سرسختی از عوامل نظام سلطه ؛ عناصر فتنه و وابستگان جریان انحرافی و فساد مواجهیم .  
رها پرس ( سایت هواداران دولت ) : سه ماه پیش در یکی از شهرهای شمالی ایران منتخبان طرح " هادیان بصیر " آموزش ضد اغتشاش و نبرد شهری دیده اند . دشمن فرضی در این مانور و آموزشها " احمدی نژاد " و " رحیم مشائی " بوده اند .
داوود احمدی نژاد برادر رئیس جمهور چندی پیش از ورود تیم احمدی نژاد به " فاز نظامی " به منظور مقابله با جمهوری اسلامی خبر داده بود .
رها پرس ( سایت هواداران دولت ) : حامیان خامنه ای تلاش می کنند چنین القاء کنند " همانطور که کشمیری ؛ رجائی را به شهادت رساند . کشمیری امروز ( منظور رحیم مشائی است )  نیز رجائی امروز ( منظور احمدی نژاد ) را به شهادت می رساند و جریان انحرافی و رحیم مشائی مسئول خون احمدی نژاد خواهند بود
آیا تنش ها و درگیریهای موجود میان اصولگرایان که تا روز رأی گیری به اوج خود خواهد رسید جغرافیای سیاسی ایران را دستخوش تغییر و تحول خواهد کرد ؟!

انتخابات مجلس و اصلاح طلبان :
واقعیت این است که بعد از اینکه مردم و جوانان معترض صف خود را از اصلاح طلبان حکومتی جدا کردند ؛ ولی فقیه دیگر به چانه زنی های خاتمی و دیگر سران اصلاح طلب نیاز نداشت و وقعی ننهاد ؛ چرا که برای وی روشن بود که چانه زنی ها اگر از حمایت آتش زیر خاکستر ــ جنبشی اعتراضی مردم ــ برخوردار نباشند ؛ پشیزی ارزش ندارد . و بعد از بی محلی ولی فقیه بود که اصلاح طلبان حکومتی از رویای خوش مشارکت در قدرت نا امید و مستأصل بیرون آمدند و این بار بر خلاف گذشته به صفوف تحریمیون انتخابات پیوستند .
نامه های " قدیانی " و " تاج زاده " دو تن از زندانیان سیاسی وابسته به اصلاح طلبان که در آستانه انتخابات مجلس نوشته شده و بر خلاف نامه های آقای " نوری زاد " ــ از شور و فتور کردن برای ولی فقیه در آن خبری نیست ــ با بی محلی به ولی فقیه ؛ او و پسرش را عامل اصلی نابسامانی های کشور و سرکوب آزادیها معرفی کردند ــ و حمایت و بازتاب این نامه ها توسط دیگر اصلاح طلبان ــ را می توان فاز نهائی مقابله میان اصلاح طلبان و نظامِ مبتنی بر ولایت فقیه دانست .
با حذف اصلاح طلبان :
1 ) اکنون مردم معترض و ناراضی در کنار خود همراهی بخشی از نظام را دارند که دیگر باین نتیجه رسیده اند که با انتخابات نمی توانند سهم از دست رفتهِ خود در قدرت را پس بگیرند . بنابراین رویکرد تغییر و سرنگونی رژیم تقویت می شود و بر شمار کسانی که خواستار سرنگونی نظام می باشند افزوده می شود .
2 ) با حذف اصلاح طلبان رأس هرم قدرت نحیف ترشده و مسئولیت ولی فقیه و صاحبان قدرت در نارسائی ها کشور عیان تر می گردد ؛ یعنی ولی فقیه ناخواسته آینده خود و نظام دینی اش را فدای منافع کوتاه مدت یکدست سازی نظام کرد .
3 ) با تحریم انتخابات توسط اصلاح طلبان و عریان تر شدن استبداد مطلقه ؛ محیط برای منتقدان درونی نظام نیز احیاء کننده شده و آنها نیز به جنب و جوش افتاده اند . منتقدان درونی نظام هر روز بیشتر می شوند و زبانشان و ادبیاتشان گزنده تر و خشمگین تر می شود . مقاله حسین علائی نخستین فرمانده نیروی دریائی سپاه در روزنامه اطلاعات ــ که بدون نام بردن از ولی فقیه ؛ سیاست های سرکوب ؛ زندان و حصر وی را با شاه مقایسه کرده است ــ  و یا مصاحبه عماد افروغ نماینده اصولگرای سابق مجلس با تلویریون دولتی ــ که با صراحت از نظام و ولی فقیه انتقاد می کند ــ محصول این شرایطِ جدید می باشد .
در چنین فضائی است که سروری عضو کمیسیون امنیت ملی می گوید : برخی از اصلاح طلبان دارای رفتارهای رادیکالیستی شده اند و جریان فتنه تلاش می کند انتخابات را از روند آرام بخش و امید آفرینش حارج و کشور را با آشوب و اغتشاش مواجه کند .
یعنی از این پس این تنها اپوزیسیون خارج کشوری نخواهد بود که بفکر و در تدارک سرنگونی است و بتدریج  اصلاح طلبان صادق ؛ ملی مذهبی ها و ...... به صفوف این نبرد سترگ خواهند پیوست .

چه نوع تحریمی ؟
از آنجا که رژیم با کشاندن تعداد نسبتا" زیادی از مزدوران و جیره خواران خود به حوزه های رأی گیری ؛ با گرفتن فیلم از زاویه بسته از محل های رأی گیری ؛ نمایش فیلم های آرشیوی و انجام مصاحبه ها در حوزه های شلوغ و نمایش صف های رأی ــ از بسیجیان و مزدورانش ــ  و ..... می تواند حوزه های رأی گیری را شلوغ و نمایش مشروعیت به خورد جهانیان دهد . سناریو تحریم غیر فعال یعنی خانه نشینی و یا بعبارتی خلوت کردن حوزه های رأی گیری ــ به خاطر نشان دادن عدم مشروعیت رژیم ــ که می تواند آرامش و امنیت دلخواه رژیم را در حوزه های رأی گیری بر قرار نماید بسیار مطلوب و خواست رژیم می باشد . بنابراین تحریم انتخابات با خانه نشینی به نیت خلوت کردن حوزه های رأی گیری صرفا" برای اثبات عدم مشروعیت رژیم به جهانیان چندان ثمر بخش نمی باشد . و اساسا" جنبش اعتراضی مردم ایران این فاز را ــ عدم مشروعیت رژیم ــ در جریان اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری با موفقیت پشت سر گذاشته و برای جهانیان عدم مشروعیت رژیم امر ثابت شده ای است .
پس چه نوع تحریم ؟ با اطمینان باید بدانید که ؛ در زیر پوست شهر های ایران جنبشی در غلیان است که نیاز به احیا و باز سازی دارد تا پوسته پاره کند و در خیابانهای شهر ساری و جاری شود .اگر چنین است پس نباید از این پارامتر مهم غافل شد . علیرغم تمامی تلاش رژیم برای در هم شکستن ارادهِ اعتراضی مردم ؛ اعتراضات نه با شدت و حدت بعد از انتخابات 22 خرداد اما ادامه داشته و دارد ؛ باید از فرصت انتخابات برای تکرار روزهای عاشورا ؛ 25 بهمن و .... استفاده کرد .
جنبش اعتراضی مردم معروف به جنبش سبز برای احیا و باز سازی خود نیاز به اکتیویته و فعالیت دارد . انتخابات رژیم مناسب ترین بستری است که می تواند جنبش سرکوب شده مردم را احیا کند ؛ چرا که رژیم ناگزیر است در دوره انتخابات ادای فضای باز سیاسی در آورده و به جهان نشان دهد که مردم ایران در انتخابات آزاد بوده اند . بنابراین از این شرایطی که گذرا و کوتاه است باید مخالفین حداکثر بهره برداری را نموده و با برنامه ریزی و سازماندهی های ضروری باز هم چون دوران بعد از انتخابات ریاست جمهوری خیابانهای پایتخت و شهرهای بزرگ را به تسخیر خود در آورند .
در این دوره انتخاباتی با توجه به وضعیت رژیم ؛ گسترش انقلابات عربی و سرنگونی دیکتاتورهای عرب  ؛ دست مزدوران رژیم در سرکوب نسبتا" بسته خواهد بود ؛ جوانان معترض و مبارز ؛ زنان و دانشجویان و تمامی مخالفین رژیم باید از این امنیت نسبی ــ که رژیم اجبارا" برای گرم کردن تنور انتخابات به آن گردن می گذارد ــ  استفاده کرده دوباره همدیگر را بیابند ؛ متشکل شوند و اکسیون های اعتراضی خود را برنامه ریزی کنند . باید با استفاده از گردهمائی ها و میتینگ های انتخاباتی کاندیداهای رژیم در روزهای پیش از انتخابات با پخش تراکت و اعلامیه ؛ با افشاگریها و اعتراضات ؛ کارزار های انتخاباتی مزدوران رژیم را بر سرشان خراب نمود .
شانس آزادی و رهائی مردم ایران از قید استبداد دینی را یکبار دیگر بیازمائیم ؛  فقط در اینصورت که است که می توان مردمی را که بر اثر شکست جنبش سبز ؛ " عزت نفس " اش آسیب دیده و اعتماد به نفس خود را از دست داده است دوباره امیدوار ساخت و مشتاق ادامه مبارزه نمود . چرا که در شرایط سرکوب ؛ شکست و یأس ؛ تنها غلیان مبارزاتی و جوشش درونیِ مجددِ جامعه علیه دیکتاتوری حاکم بر کشور است که می تواند اخلاق و اعتماد اجتماعی را زنده و شکوفا سازد .
در شرایطی که خطر از هر طرف مردم و میهن ما را تهدید می کند بدون تردید مردان و زنان غیرتمند ایران و دانشجویان شجاع با نشاط و پر انرژی ؛ بیش از هر زمان دیگر خود را برای کار زاری جانانه با مزدوران رژیم آماده میکنند تا دوباره و در دوره نمایش انتخابات قلابی رژیم خیابانهای پایتخت و شهرهای کشور را به تسخیر خود در آورند .

محمود خادمی ــ 21. 01. 2012                                                 arezo1953@yahoo.de    

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پاورقی ها :

1 ــ " غزوه " به معنی جنگ کردن است و به جنگ هائی که پیامبر در آنها حضور داشته و مستقیما" فرماندهی کرده نیز گفته می شود .

2 ــ " شعیب ابی طالب " نام محلی است نزدیک مکه که پیامبر اسلام و یارانش به مدت 3 سال در آنجا در محاصره اقتصادی مخالفان قرار داشتند و شرایط بسیار سخت و دشواری را پشت سر گذاشتند

3 ــ " سیاه دانه " گیاهی یکساله است که در ایران در شهر اراک و اصفهان بوفور می روید و از دانه آن بعنوان ادویه استفاده می شود

India Fingerprinting, Iris Scanning Over One Billion People

رضا شاه سردار نوسازی ویا ویران سازی ایران؟

رضا شاه سردار نوسازی ویا ویران سازی ایران؟

Iran 22.01.2012 Tehran. Presence of Regime special forces in the streets...

کورش کبیر و روح الله خمینی

Iran Jan 2012.Father of Zanjar Moradi, political prisoner on death row call for saving of his son!