نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۲ مرداد ۲۴, پنجشنبه

وزیر دفاع حسن روحانی یکی از بنیانگذاران حزب الله لبنان است!

پس از معرفی سوابق مصطفی پور محمدی(یکی از اعضای هیات مرگ در کشتارهای سال 67) و علی ربیعی (شکنجه گری که با وضو وارد اتاق بازجویی می شد)، اینک نظر شما را به بخشی از سوابق و فعالیت هایپاسدار حسین دهقان –وزیر دفاع پیشنهادی از سوی حسن روحانی- جلب می کنیم.

حسین دهقانی پوده (معروف به حسین دهقان) متولد 1338 در یکی از شهر های اصفهان و دارای سه فرزند می باشد. نام همسر او مریم تاجزاده است.

حسین دهقان از جمله دانشجویان موسوم به «خط امام» بوده است که در جریان حمله به سفارت آمریکا در سال 1358 از دیوار این سفارتخانه بالا می رود و اقدام به گروگانگیری کارمندان سفارت آمریکا در تهران می کند.

وی از بدو انقلاب 57 به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی پیوسته و تا سال 1361 فرماندهی سپاه تهران را برعهده داشته است. او که یکی از بنیانگذاران گروه تروریستی حزب الله لبنان محسوب می شود،  در سال 61 و با کنار گذاشتن فرماندهی سپاه تهران، شخصاً فرماندهی سپاه سوریه و لبنان را در دست می گیرد و مشغول انجام عملیات های نظامی در مناطق فلسطینی می شود.

دو سال بعد و در سال 63 وی به قرارگاه ثارالله منتقل می شود. از آن پس حسین دهقان به پست های نظامی مختلفی از جمله فرماندهی نیروی هوایی سپاه، جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه، و... گماشته می شود.

دهقان از سال 89 تا به این لحظه به صورت همزمان دارای حداقل چهار سمت و پست دولتی می باشد. از جمله ی آنها می توان به مسئولیتهایی چون دبیر و رییس کمیسیون سیاسی– دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت جمهوری اسلامی، مشاور رییس مجلس شورای اسلامی و مشاور رییس ستاد اجرایی نهادی موسوم به «فرمان حضرت امام» می باشد. 

حسین دهقان همچنین از جمله مدرسان دانشگاه «امام حسین» -یکی از معروف ترین دانشگاههای وابسته به ارگانهای امنیتی و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی-  می باشد.

به نظر می رسد با توجه به وضعیت وخیم رژیم بشار اسد در سوریه و ارتباطات قدیمی و مستحکم پاسدار حسین دهقان با گروه تروریستی حزب الله لبنان، انتخاب وی مشخصاً برای ادامه حمایت جمهوری اسلامی از رژیم بشار اسد صورت گرفته است .

از طرف دیگر با نگاهی به سوابق شخص حسن روحانی و دیگر وزیران پیشنهادی وی می توان به جهت گیری دولت بعدی جمهوری اسلامی به ویژه در بعد داخلی پی برد. روح الله حسینیان از مهره های دستگاه  ترور و جنایت در رژیم جمهوری اسلامی و از نمایندگان به اصطلاح مجلس شورای اسلامی در اظهار نظری صریح در اینباره  گفته است:
«الحمدالله کابینه پیشنهادی حسن روحانی خیلی کابینه امنیتی است و اکثر وزرای پیشنهادی امنیتی هستند.»

به نظر می رسد کابینه دولت بعدی  نظام جمهوری اسلامی به منظور فرار از بحران سرنگونی با هدف تشدید سرکوب در داخل چیده شده است. در این راستا انتصاب علی ربیعی شکنجه گر و عنصر اطلاعاتی شناخته شده در «وزارت تعاون، کار و رفاه» مشخصاً به منظور کنترل اعتراضات کارگری صورت گرفته است. به علاوه انتخاب مصطفی پور محمدی از عوامل کشتار زندانیان سیاسی در سال 67 و از اعضاء هیاتی موسوم به «هیات مرگ» در سمت وزیر دادگستری ارسال پیامی آشکار از سوی حکومت جمهوری اسلامی به جامعه آماده انفجار ایران می باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه حسن روحانی کیست؟

علی ربیعی؛ شکنجه گری که با وضو وارد اتاق بازجویی می شد!

چندی پیش حسن روحانی لیست وزرای کابینه ی خویش را منتشر کرد که با اعتراض گسترده افکار عمومی همراه شد. در توجیه حضور افرادی جنایتکار با سوابقی تیره و تار در کابینه ی حسن روحانی، بسیاری از مدافعان شیاد جمهوری اسلامی، از جمله اصلاحطلبان حکومتی، این امر را ناشی از فشار نیروهای افراطی عنوان کردند و حضور افرادی از جمله مصطفی پورمحمدی را تحمیلی خواندند.

در ادامه، اما حسن روحانی بلافاصله و در اولین مصاحبه ی مطبوعاتی خود پس از مراسم تحلیف، در مقام پاسخگویی بر آمد و صراحتا اعلام کرد که برای انتخاب هیچ یک از افراد کابینه ی پیشنهادی خود تحت کوچکترین فشاری نبوده است و تمامی این افراد را خودش و «بر اساس شناخت کامل» از آنها برگزیده است!

چندی پیش سوابق مصطفی پور محمدی، وزیر دادگستری کابینه ی حسن روحانی در اختیار عموم قرار گرفت.

اینک نظر شما را به سوابق علی ربیعی که قرار است وزیر تعاون، کار و رفاه دولت به اصطلاح "تدبیر و امید" باشد جلب می کنیم:

علی ربیعی با نام مستعار «عباد،» یکی از چهره های امنیتی فعال و شناخته شده در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بوده است که همواره بخاطر نقش ویژه ای که در شکنجه و سرکوب مخالفین داشته در مقاطع مختلف و حساس سياسي نامش بر سر زبانها افتاده ‌است. 

او خود را نزدیکترین فرد به محمد خاتمی معرفی می کند و در صحنه ی عمل نیز وی رسما مشاور اجتماعی خاتمی، رییس دبیرخانه شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی و همچنین دبیر اجرایی این نهاد امنیتی در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی بوده است.

سوابق اطلاعاتی این بازجو و شکنجه گر، آنقدر مخوف است که علی فلاحیان -وزیر اطلاعات سابق جمهور اسلامی- در کتاب خاطرات خود از ربیعی به عنوان «استاد عملیات روانی» یاد میکند.

بعد ها وقتی در مقطعی دعوا میان لاریجانی و ربیعی بالا می گیرد، لاریجانی صراحتا اعلام می کند که امثال ربيعي مخالفان را به «صلابه كشيده بودند.» ربیعی در پاسخ به اظهارات لاریجانی از فعالیت های خویش در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با افتخار یاد می کند. او در جایی عنوان می کند که «کارمندان وزارت اطلاعات برای بازجویی معاندین با وضو بر سر کار حاضر می شدند.»

بعد ها وقتی علی ربیعی از کارهای اطلاعاتی کنار گذاشته می شود، حسن روحانی- دبیر وقت شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی- او را به دبیرخانه شورای امنیت می برد. در خاطرات فلاحیان می خوانیم: 

"علي ايحال وقتي کنارش گذاشتيم آقاي حسن روحاني او را برد به دبيرخانه شوراي امنيت ... بعد از انتخابات، آقاي خاتمي مي‌خواست او را وزير کار بگذارد و خيلي روي اين مسأله‌اصرار داشت... و در هر حال ربيعي وزير کار نشد... يکهو گفتند بشود دبير شوراي امنيت... بالاخره با لابي بازيهاي پشت پرده (قرار) شد که حالا رسماً دبير، همين آقاي روحاني باشد ولي مسئول اجرايي شوراي امنيت عباد شود. البته‌اين پست عباد بسيار کليدي است در امنيت کشور..."

به واسطه ی حسن روحانی و با ورود ربیعی، این چهره ی مخوف امنیتی، به دبیرخانه شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی، وی فعالیت های خود را به عنوان رییس اجرایی شورای عالی امنیت در دولت خاتمی از سر می گیرد.

علی ربیعی در یکی از مصاحبه های خود در خصوص نقش دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در دولت های هاشمی و خاتمی می گوید: «آقایان هاشمی و خاتمی شورای عالی امنیت ملی بسیار برجسته ای را می خواستند که آقای روحانی و تیم دبیرخانه، این شورا را ایجاد کرد. شورای عالی امنیت ملی زمان ما، در واقع یک کابینه در سایه بود.»

با بررسی سوابق علی ربیعی (ملقب به عباد) می توان به رابطه ی نزدیک و مشهود هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی و حسن روحانی با این شخص پی برد.

گقتنی است همزمان با ترور مخالفان نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج کشور که به  "قتل های زنجیره ای" مشهور شد علی ربیعی معاون وزیر اطلاعات وقت در زمان تصدی ری شهری ودولت رفسنجانی تا سال 1374 بوده است.

از دیگر سمت های علی ربیعی می توان به مسئول اطلاعات سپاه در استانهای شمالی و مسئول اطلاعات استان آذربایجان شرقی اشاره کرد.

به نظر میرسد با به روی کار آمدن چهره ای امنیتی چون حسن روحانی، وی بر آن شده است تا با گرد هم آوری هم کیشان خود، دولتی به شدت اطلاعاتی-امنیتی را پدید آورد.

بررسی سوابق افراد معرفی شده از سوی حسن روحانی نشان می دهد، جمهوری اسلامی برای فرار از بحران سرنگونی به شدت بر روی انتصاب حسن روحانی در مقام ریاست جمهوری سرمایه گذاری کرده است.

-----