نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۱ اسفند ۱۳, یکشنبه

 
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نزدیکی ایام چهارشنبه آخرسال با تاکید بر اینکه با هر گونه تجمعی تحت عنوان هماهنگ شده و ... مخالفیم اظهارکرد: ناجا تجربه خوبی از تجمع در پارک‌ها و اماکن عمومی نداشته است.
  در خصوص حوادث چهارشنبه آخرسال اگر روند حوادث طی یک دهه اخیر را نظاره کنیم مشخص می‌شود که این حوادث همواره کاهش داشته به طوری که در گذشته از اوایل اسفند ماه عده‌ای با استفاده از موادمنفجره به استقبال چهارشنبه آخرسال می‌رفتند اما در سال‌های اخیر این حوادث تنها به یکی دو ساعت در شب چهارشنبه سوری محدود شده است.

وی با بیان اینکه مراسم چهارشنبه آخرسال در کنار خانواده برگزار می‌شود، تصریح‌کرد: متاسفانه افرادی هستند که از این روزها سوءاستفاده می‌کنند که ما روی این موارد و افراد کنترل داریم به طوری که کشفیات ما تاکنون به سه برابر سال گذشته افزایش داشته است.


احمدی‌مقدم با بیان اینکه با همراهی مردم امسال شرایط بهتری خواهیم داشت، گفت: بر اساس هماهنگی‌های با دستگاه قضایی، پلیس با هر فردی که در این روز اقدام به آزار و اذیت دیگران و اوباشگری کند، برخورد خواهد کرد.


فرمانده ناجا همچنین در خصوص فروش و توزیع محصولات استاندارد وزارت دفاع برای ایام چهارشنبه آخرسال نیز گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم اما در گذشته که موضوع آن را به شورای امنیت آوردند، محصولات تولید شده توان رقابت با محصولات چینی را نداشتند که امیدوارم امروز با مسائل به وجود آمده این مشکل برطرف شده باشد.


به گزارش ایسنا،وی با طرح این پرسش که در کجا گفته شده که مردم باید در چهارشنبه آخرسال از مواد آتش‌زا استفاده کنند، گفت:‌ تجمع در پارک‌ها و اماکن عمومی تجربه خوبی برای ناجا نبود چرا که این امر منجر به ایجاد درگیری و مزاحمت برای افراد تا ساعت سه نیمه شب می‌شد و ماموران مجبور بودند برای برخورد با چنین موضوعاتی وارد عمل شوند.


به گفته احمدی‌مقدم پلیس با هرگونه تجمعی تحت عنوان تجمع هماهنگ شده و ... مخالف است و بر این باور است که تجربه کوچه و محله محور تجربه موفق‌تری است که باید امسال نیز اجرایی شود.
کد مطلب :

حضور زنان در جنگ

مشهور ترین زنان نظامی در تاریخ معاصر جهان دیده شده اند. الیزابت سی نیوکام، اوفا جانسن، لورتا والش، مارکارت کوربین در تاریخ به عنوان زنانی شناخته می شوند که دست به اسلحه برده اند و در میدان جنگ از خود دلاوری نشان داده اند.
گرچه به نظر می رسد حضور زنان در لباس نظام نباید چندان قدمت داشته باشد اما مورخان قدمت حضور زنان در جمع نیروهای نظامی را به بیش چندین دهه پیش از این بر می گردانند.
به گزارش فرارو، در حالی که در تاریخ، نمونه شجاعت و دلیری زنان بارها دیده شده است اما شهرت نام های زنان جنگجو و نظامی عمدتا به چندین دهه پیش از این بر می گردد. از کنار نام ژاندارک که در قرن 15 میلادی فتوحاتش در اروپا نام او را بر سر زبان ها انداخت بگذریم، مشهور ترین زنان نظامی در تاریخ معاصر جهان دیده شده اند. الیزابت سی نیوکام، اوفا جانسن، لورتا والش، مارکارت کوربین در تاریخ به عنوان زنانی شناخته می شوند که دست به اسلحه برده اند و در میدان جنگ از خود دلاوری نشان داده اند.

از سوی دیگر تاریخچه آموزش های نظامی زنان نیز به همین دوران باز می گردد. گفته می‌شود در جنگ جهانی دوم طرف های درگیر به دنبال نیاز مبرم به نیرو، زنان را وارد ارتش کردند و در جبهه ها از آنان استفاده کردند. این در حالی است که پش از آن از زنان برای امداد رسانی و پرستاری از مجروحان جنگی در مناطق عملیاتی استفاده شده بود.."لیودمیلا پاولیچنکو"تک تیرانداز مشهور روسیه در جنگ جهانی دوم که به عنوان موفق ترین تک تیرنداز زن تاریخ مشهور است


زنان ژاپنی در کارخانه تولید فشنگ برای جنگ مشغول کار هستند. سال 1941


زنان مسلح روس در جبهه شوروی سابق در جنگ جهانی دوم


دیده بان زن انگلیسی در جنگ جهانی دوم در حال شناسایی هواپیمای نازی


تقدیر از خلبان مشهور آلمانی "هانا رایش" توسط هیتلر رهبر آلمان نازی در سال 1941


بازداشت گروهی از زنان جوان جنبش مقاومت یهود به دست نیروهای آلمان نازی در سال 1943


آموزش زنان داوطلب در پادگان آموزشی نازی ها در سال 1944


تمرین تیراندازی اولین گروه "ارتش زنان چریک" در فلیپین در سال 1941


زن مسلح در میان ارتشیان ایتالیا در سال 1945


مانور زنان نیروی دفاع امریکا موسوم به "وی"در ماساچوست در سال 1941


پرستار زن چینی در حال مداوای سرباز مجروح این کشور در کنار رودخانه "سالوین" در سال 1944


آمادگی زنان عضو نیروی زمینی بریتانیا در مانور هشدار حمله هوایی در سال 1941


بیسیم چی زن آلمان در جنگ جهانی دوم در سال 1941


رژه زنان ارتش لهستان در ورشو در سال 1939