نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ مهر ۱, پنجشنبه

کار و زندگی در کوره های آجرپزی

کار و زندگی در کوره های آجرپزی

در نیمه نخست هر سال تعدادی از اهالی مناطق جنوبی خراسان رضوی برای کار در کوره های آجرپزی به منطقه «قرقی» در حاشیه شهر مشهد مهاجرت می کننداجرای حکم اعدام در استادیوم ورزشی نی‌ریز فارس در مقابل کودکان

اجرای حکم اعدام در استادیوم ورزشی نی‌ریز فارس در مقابل کودکان


بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال 1394 که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می‌شود، 26.4 درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی یک شاغل بوده‌اند.

بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال 1394 که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می‌شود، 26.4 درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی یک شاغل بوده‌اند.
 
بانک مرکزی: تعداد خانوارهای فاقد شاغل به بالاترین رکورد رسید///////لطفی 

این آمار نشان می‌دهد در سال گذشته بیش از یک چهارم خانوارهای کشور حتی یک فرد شاغل هم نداشته‌اند.

این برای اولین بار است که نسبت خانوارهای فاقد حتی یک شاغل از مرز 25 درصد (یک چهارم کل جمعیت شهری) عبور می‌کند.

بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال 1393 خانوارهای فاقد حتی یک شاغل 23.7 درصد از کل خانوارهای شهری را تشکیل می‌دادند که این رقم در سال گذشته با 2.7 واحد درصد افزایش مواجه شده است.

رقم خانوارهای فاقد حتی یک شاغل در سال گذشته که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می‌شود، نسبت به آخرین سال عملکرد دولت دهم (سال 1391) بالغ بر 3.1 واحد درصد بیشتر شده است.

در هشت سال دولت‌های نهم و دهم (1384 تا پایان 1391) به طور میانگین 19.6 درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی یک شاغل بودند؛ اما همانطور که آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد تعداد این خانوارها در دولت یازدهم افزایش چشمگیری داشته است.
 
هر چند احتمالا بخشی از این خانواده ها را بازنشستگان و گروه های تحت پوشش سازمان های حمایتی تشکیل می دهند، اما به نظر می رسد سیاست‌های دولت که به تشدید رکود، تعطیلی واحدهای تولیدی، فشار بیکاری و ناتوانی افراد در یافتن شغل انجامیده به بدترین شکل ممکن در صدها هزار خانوار ساکن در شهرهای کشور نمود داشته باشد.

اوایل امسال هم وزارت کار گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد بیش از ۳ میلیون و ۹۶۱ هزار خانوار ساکن در شهرهای کشور (جمعیتی بالغ بر ۱۳ میلیون و ۸۶۶ هزار نفر) در بدترین شرایط بیکاری به سر می برند و در این خانوارها حتی یک فرد شاغل نیز وجود ندارد.  

این آمار نگران‌کننده در حالی است که مسئولان ارشد دولت یازدهم بارها اعلام کرده‌اند که بیش از یک میلیون و 200 هزار شغل در این دولت ایجاد شده است.


من تمامی ِ مُرده گان بودم:

مُرده ی پرنده گانی که می خوانند
و خاموش اند،
مُرده ی زیباترین ِ جانوران
بر خاک و در آب،
مُرده ی آدمیان
از بد و خوب.

من آن جا بودم
در گذشته
بی سرود. -
با من رازی نبود
نه تبسمی
نه حسرتی.

به مهر
مرا
بی گاه
در خواب دیدی
و با تو
بیدار شدم.

«شاملو»
تجلیل به سبک وزارت ارشاد، مانا نیستانی

روائع محمود درويش الجزء الأول Mahmoud Darwish

محمود درويش - مقتطفات

الشاعر السوري نزار قباني يصف الحكام العرب

حوار العمالقه : نزار قباني + فيروز

حوار - محمود درويش & فيروز - 1

محمود درويش،فيروز، درد مشترک

أجمل مقاطع أغاني فيروز

ام كلثوم...دارت الايام

أم كلثوم - أمل حياتي - كاملة

ام كلثوم الف ليله وليله اغنيه الكاملة

أم كلثوم - سيرة الحب - كاملة بجودة عالية

قاصدان آزادی : گوشمالی یک آخوند فضول آمر به معروف توسط مردم به جان آمده