نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۲ مرداد ۱۹, شنبه

دولت پاک از نذر و نیاز برخاسته!


سازمان تامین اجتماعی از سازمان‌هایی است که طی سال‌های گذشته ابتدا به علت عملکرد و پس از آن به علت مدیرعامل آن بار‌ها مورد انتقاد قرار گرفت. تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از آن دسته تحقیق و تفحص‌های پرماجرای مجلس هشتم بود.
سلیمان جعفرزاده نماینده سابق ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی است. نماینده‌ای که علاوه بر ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ریاست هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی را بر عهده داشت. خبر تخلف هزار میلیارد تومانی «شستا» یا‌‌ همان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گزارش را وارد فاز جدیدی کرد.
در‌‌ همان روز‌ها نیز سلیمان جعفرزاده که برای انتخابات مجلس نهم به علت عدم اعتقاد به اسلام رد صلاحیت شد به شدت پیگیر این تخلف بود اما مجلس هشتم در اواخر دوره کاری خود قرار گرفت و در ‌‌نهایت قرائت این گزارش هم، همچون ده‌ها گزارش دیگر بنا به مصلحت فراموش شد.
 امروز و با گذشت بیش از یک سال و در شرایطی که نمایندگان مجلس نهم به دنبال تحقیق و تفحص جدیدی از این سازمان هستن،سلیمان جعفرزاده از دلایل مسکوت ماندن گزارش قبلی سخن می‌گوید:
آقای جعفرزاده، اگر ممکن است توضیح دهید که گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ آیا مسکوت ماندن آن مانع از تکاملش شد؟
بله، تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی به صورت کامل طبقه بندی و جمع آوری شده است. اما از آنجاییکه مجلس پایان یافت و برخی از دولتی‌ها مرا تهدید کردند این گزارش تا اندازه‌ای مسکوت ماند.
یعنی از شما شکایت شد؟
بله هم سازمان تامین اجتماعی و هم شخص آقای مشایی از من شکایت کردند.
تامین اجتماعی که طبیعتا در راستای همین گزارش از شما شکایت کرده است. اما آقای مشایی به چه علت از شما شکایت کرده بود؟
آقای مشایی به علت اینکه من در یکی از نطق‌هایم در مجلس هشتم اعلام کرده بودم که «آقای احمدی‌نژاد بدعت گذار قانون گریزی در کشور است» از من شکایت کرده بودند که در همین راستا من هفته گذشته به دادگاه رفتم.
نتیجه دادگاه چه شد؟
من دفاعیاتم را مطرح کردم و مدارک و اسنادم را ارائه کردم و منتظر هستیم که دادگاه اعلام نظر کند تا پس از آن من اعاده حیثیت کنم.
 تحقیق و تفحص با این حساب بی‌سرانجام ماند؟
نه ما بیش از ۵۰ هزار برگ اسناد و مدارک داریم و همه این اسناد در اختیار من است که با هزینه خودم آن‌ها را چاپ و تکثیر کرده‌ام. البته این اسناد و مدارک را من به برخی از نهادهای نظارتی ارائه کردم.
 بنایی برای ارائه این گزارش به دولت منتخب هم دارید؟
بله، من منتظر هستم و اگر این دولت تمایل داشت گزارش را در اختیارش قرار می‌دهم. متاسفانه اکثر سوء استفاده کنندگان در سازمان تامین اجتماعی اطرافین خود احمدی‌نژاد بودند. من مستندات دارم. حتی برخی از کارکنان بازرسی نهاد ریاست جمهوری از خود ریاست جمهوری برای این امور نامه گرفته‌اند. مدیری که تخلفاتش مشخص شده بود و مستندات کامل داشتیم که برای عیاشی به کشورهای خارجی رفته بود هنوز بر سر کار است. در برخی موارد نیز مدیرعامل متخلف را برداشته و جای آن متخلف‌تر گذاشته‌اند.
الان تخلفات در شرکت انبارهای عمومی چندین برابر شده است. به عنوان مثال پروژه‌ای که با سه میلیارد تومان تمام می‌شد، ۱۲ میلیارد تومان برای آن رقم زده‌اند و در شرایطی که پیمانکار هنوز کار را تمام نکرده است پول به حسابش واریز شده است.
سایر تخلفات در چه مواردی بوده است؟
دولت از متخلفین حمایت آشکار دارد و با محافل صهیونیستی نیز ارتباط آشکار داشته است. ما این همه با صهیونیست‌ها مشکل داشتیم و داریم اما آقای مشایی نه تنها با آن‌ها ارتباط دارد بلکه با آن‌ها مکاتبه و معامله نیز داشته است. خانم «رایس» وزیر اسبق امور خارجه آمریکا به سازمان تامین اجتماعی نامه نوشته و مشایی نیز دستور پیگیری درخواست وی را داده بود.
ممکن است بیشتر توضیح دهید؟
برخی از شرکت‌های تامین اجتماعی با دستور شخص مشایی و همکاری صهیونیست‌ها داروهای آلوده به کشور وارد کرده‌اند و با این کار به صهیونیست‌ها پول داده‌ایم تا بیشتر اسلحه تولید کنند. رایس با مهر خود به عنوان وزیر خارجه با مشایی و تامین اجتماعی مکاتبه می‌کرده است که اسناد آن موجود است..
یعنی شما می‌گویید شرکت‌های تامین اجتماعی با دستور آقای مشایی با شرکت‌های صهیونیستی معامله می‌کرده و داروی آلوده به کشور وارد می‌کردند؟
بله، حتی شرکت‌های فروشنده اعلام کرده بودند که این دارو‌ها آلوده بوده است. این آمپولها به خانم‌ها تزریق می‌شده است و حتی اسامی افراد هم موجود است.
چرا تا امروز در این مورد سکوت کرده بودید؟
من سکوت کردم تا انتخابات‌ها بگذرد و اینگونه نگویند که چون رد صلاحیت شده است این حرف‌ها را می‌زند. اما ما نمی‌توانیم در مقابل حق بیش از ۴۰ میلیون بازنشسته سکوت کنیم. باید این موارد را به مردم اعلام کرد.
تخلفات مالی در این مجموعه‌ها غیرقابل تصور بود. برخی مدیران با وجدان به من اعلام کردند که مدیر عامل شستا به ۱۰ یا ۲۰ شرکت می‌گفت ۲۰۰ میلیون پاداش از این مصوبه بردارید و ۵۰ میلیون آن را می‌دادند و ۱۵۰ میلیون آن را به صورت دستی به تهران منتقل می‌کردند. یا به عنوان مثال امتیاز انحصار کارخانه‌ای را به آقایی داده‌اند که آن امتیاز بیشتر از خود کارخانه سود کرده است
تخلفات مالی در این سازمان بالای ده هزار میلیارد تومان است. تخلف مالی شامل موارد متعددی است که مثلا مصوبه هیات مدیره وجود نداشته است و یا اینکه پروژه‌ای برای مطالعات واهی هزینه کرده است. این اولین تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی بود اما متاسفانه هر جا که ما پا می‌گذاشتیم با تخلف مواجه می‌شدیم. مثلا برای کارخانه سیمان، دینام چینی را به جای دینام آلمانی جا زده‌اند و ۱۲ میلیارد تومان به جیب زده‌اند. می‌توانند بروند بررسی کند. تخلفات موجود در دست ما بسیار بیشتر از این حرفاست. یا شاهد بودیم که رییس سازمان تامین اجتماعی بدون اطلاع پول جابجا کرده است و یا از بانک رفاه پول برداشته‌اند و نزول داده‌اند و می‌توان گفت خیانت کرده‌اند...
شخص رییس جمهور هم در جریان این تخلفات بوده است؟
بله، خود آقای احمدی‌نژاد کاملا در جریان بوده است و اکثر مسئولیت‌ها صوری بوده است و باید گفت هیچ دولتی به اندازه دولت احمدی‌نژاد تخلف نکرده است و اطرافیانش هم تا این اندازه دست به تخلف نزده‌اند.