حمید فرخی دیزج ملک، دستفروش آذربایجانی
حمید فرخی دیزج ملک، دستفروش آذربایجانی
حمید فرخی دیزج ملک، دستفروش آذربایجانی یکشنبه ۳۰ فروردین/ ۱۹ آوریل، پس از چند روز بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان درگذشته است.
بنا بر گزارش تارنمای اویان‌نیوز، حمید فرخی ۲۴ فروردین ۹۴ در اعتراض به جمع‌آوری بساط دستفروشی‌اش از سوی مأموران شهرداری تبریز در روبه‌روی درب شهرداری منطقه هشت این شهر اقدام به خودسوزی کرد.
همچنین به گفته یکی از نزدیکان حمید فرخی، او در منطقه بازار تبریز مشغول خرده‌فروشی بوده و پیشتر مجوز دستفروشی را نیز از شهرداری دریافت کرده بود. او ادعا کرده حمید فرخی در اتاق یکی از مسئولان شهرداری منطقه هشت تبریز خود را به آتش کشیده است. این در حالی است که حبیب حسین‌قلی‌زاده، مسئول روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی درباره‌ این حادثه گفته است: «بر اساس گزارش مأموران اورژانس این مرد در زمان خودسوزی فاصله زیادی با شهرداری داشته است.»
حمید فرخی، در زمان مرگ ۴۳ سال داشت. او دارای یک فرزند پسر و دو فرزند دختر است. به نوشته چند تارنمای محلی پیکر حمید فرخی صبح دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴ در  تبریز به خاک سپرده شد.
در ۲۳ اسفندماه سال گذشته نیز یک دستفروش ۳۴ ساله خرمشهری به نام  یونس عساکره در اعتراض به جمع کردن دکه میوه‌فروشی‌ خود در مقابل شهرداری این شهر خودسوزی کرد. او نیز سرانجام بامداد روز دوم فروردین بر اثر جراحاتش در بیمارستان مطهری تهران درگذشت.