نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ اسفند ۴, چهارشنبه

۱۹ میلیون بد مسکن

 افراد سرپرست خانوارهای کم‌درآمد که خود و افراد تحت تکفل آنان از تاریخ ۱۳۹۰.۱.۱ فاقد واحد مسکونی با دوام یا وام مسکن بوده و از تاریخ ۱۳۵۷.۱۱.۲۲ از هیچ یک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.همچنین متقاضیان باید دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا باشند.

از سویی دیگر، دراین مصوبه در تعریف مسکن حمایتی کمک به ساخت و خرید مسکن ملکی و کمک بلاعوض مورد تاکید قرار گرفته است. براساس آن بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شده نسبت به تعیین بانک عامل جهت تامین تسهیلات در سقف مبلغ اعلامی اقدام کند. استفاده از این تسهیلات برای خرید بناهای تا عمر بیست سال بلامانع است.

براین اساس در صورت وجود متقاضیان از گروه‌های کم‌درآمد برای خرید واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی، به ازای هر واحد مسکونی هفتاد میلیون (۷۰.۰۰۰.۰۰۰) رالا کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

در بخش مسکن اجتماعی نیز کمک به ساخت مسکن استیجاری، پرداخت کمک اجاره و وام قرض‌الحسنه مورد تاکید قرار گرفته است.

براین اساس  به اشخاص حقیقی و حقوقی دارای زمین که تمایل به احداث واحدهای مسکونی استیجاری با نرخ‌های اجاره ترجیحی و در قالب توافق با بنیاد داشته باشند، به ازای هر واحد استیجاری تا دو برابر سقف تسهیلات این تصویب‌نامه تسهیلات اعطا می‌شود.

از سویی دیگر  وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به تامین زمین در محدوده شهرها (دارای تاسیسات زیربنایی آب، برق و گاز) و یا شهرهای جدید برای ساخت واحد استیجاری از طریق واگذاری به سازندگانی که تمایل به ساخت مسکن ملکی – استیجاری با رعایت حداقل چهل درصد (۴۰%) اجاره‌ای دارند، اقدام کند. اداره واحدهای استیجاری، براساس هماهنگی با بنیاد و به عهده سازندگان خواهد بود و کلیه واحدها اعم از ملکی و اجاره‌ای به سازندگان تعلق خواهد داشت. به واحدهای مشمول این بند، تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه تعلق نمی‌گیرد.

بنابراین سازندگان موظفند واحدهای استیجاری را حداقل به مدت ۱۰ سال به متقاضیان معرفی شده واگذار کنند. در سند واحدهای استیجاری عنوان غیرقابل فروش و استیجاری به مدت معین درج خواهد شد.

دراین بین کمک هزینه اجاره خانوارهای کم‌درآمد ماهانه به ترتیب تا دو میلیون (۲.۰۰۰.۰۰)  راله برای شهرهای زیر (۵۰۰) هزار نفر و تا چهار میلیون (۴.۰۰۰.۰۰۰) راله (با افزایش سالیانه (۱۰ درصد) برای شهرهای بالای (۵۰۰) هزار نفر تعیین می‌شود که پس از تایید قرارداد اجاره دراختیار مالکین قرار داده می‌شود. خانوارهای شامل این بند تا پنج سال در صورت تایید ادامه وضعیت درآمدی توسط مراجع ذی‌ربط، مجاز به استفاده ازاین کمک‌ هزینه می‌باشند.

این درحالی است که  وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن برای حمایت از خانوارهایی که توان بازپرداخت اقساط را دارند به ازای هر واحد هفتاد و پنج میلیون (۷۵.۰۰۰.۰۰۰) رالا با بازپرداخت (۶۰) ماهه تعیین می‌شود. هر چند که پرداخت پنج درصد (۵%) از سود تسهیلات این تصویب‌نامه برعهده متقاضی است.
واردات بی رویه تخم آفتابگردان خارجی، کمر اقتصاد بزرگترین میدان خشکبار خاورمیانه را شکسته و چند سالی است که ضربه مهلکی بر پیکره تولیدکننده این محصول استراتژیک وارد آورده و بلای جان کشاورزان خوی و چایپاره شده است.واردات بی رویه تخم آفتابگردان چینی، بزرگترین میدان خشکبار خاورمیانه را به زانو در آورد. نزدیک به ۷۰ درصد زمینهای کشاورزی شهرستانهای خوی و چایپاره زیر کشت تخمه های آفتابگردان و کدو قرار دارد و بیش از ۳۰۰۰ نفر در میدان خشکبار این شهرستان به عنوان بزرگ ترین میدان خشکبار خاورمیانه، به صورت مستقیم مشغول به فعالیت می باشند ولی چند سالی است به دلیل واردات بی رویه تخمه از کشورهایی همچون چین و کانادا، در مرز ورشکستگی قرار گرفته اند.

اکنون سرگردانی کشاورزان به دلیل هجوم تاجران واردکننده است. متاسفانه بازار سیاه در ایام عید حسابی گرم است بازاری که در آن واردات بی کیفیت و قاچاق خرید و فروش می شود و مشتریان بیش از هر زمانی در روزهای پایانی سال شاهد عرضه این محصولات هستند.بدین ترتیب ، واردات بی رویه تخمه آفتابگردان خارجی، کمر اقتصاد بزرگترین میدان خشکبار خاورمیانه را شکسته و چند سالی است که ضربه مهلکی بر پیکره تولیدکننده این محصول استراتژیک وارد آورده و بلای جان کشاورزان خوی و چایپاره شده است.

 نزدیک به ۷۰ درصد زمینهای کشاورزی شهرستانهای خوی و چایپاره زیر کشت تخمه های آفتابگردان و کدو قرار دارد و بیش از ۳۰۰۰ نفر در میدان خشکبار این شهرستان به عنوان بزرگ ترین میدان خشکبار خاورمیانه، به صورت مستقیم مشغول به فعالیت می باشند ولی چند سالی است به دلیل واردات بی رویه تخمه از کشورهایی همچون چین و کانادا، در مرز ورشکستگی قرار گرفته اند.

حکومیت احمد منتظری از امروز اجرا می‌شود/ شش سال حبس قطعی شد

دادگاه
به گزارش مهر، احمد منتظری فرزند آیت الله حسینعلی منتظری در جریان انتشار فایل صوتی در دادگاه ویژه روحانیت به دلیل انتشار یک فایل صوتی از پدرش به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم شده بود که بنا به گفته سایت این شخص، شش سال از این حبس درباره او اجرا خواهد شد.
حادثه انفجار لوله گاز و تخریب 3 ساختمان در محله خلیج، گفت: در اثر این حادثه 5 نفر جان خود را از دست داده و 6 نفر مصدوم شدند.

این حادثه که بعدازظهر روز گذشته به وقوع پیوست سبب تخریب 3 ساختمان شده بود که در اثر آن ساکنان ساختمان زیر آوار مانده بودند
.
 
 از آن زمان به بعد این منطقه از زمین ، دریا و هوا به محاصره  در آمد و اکنون گذرگاه رفح تنها مکانی است که ساکنان غزه می توانند با جهان خارج در ارتباط باشند.
 
 Anadolu Agency

معرفی موسیقی خود به مخاطبان کوچه و خیابان