نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۸۹ بهمن ۳۰, شنبه

موج اعتصابات کارگری مصر را فراگرفته است


مردان شماره یک پنتاگون و موساد-اسلحه های پرقدرت مصر

Egypt’s Top Guns

Borhan Azemi‏، 
در تاریخ پنج‌شنبه, فوریه 17, 2011‏
Egypt’s Top Guns
From left: Omar Suleiman, Mohammed Hussein Tantawi, and Ahmed Shafik.

از سمت چپ : عمر سلیمان، محمد حسین تنتاوی و احمد شفیق

1سپهبد عمر سلیمان، 74 ساله، جاسوس برتر و شماره یک پنتاگون و موساد در مصر می باشد. پس از اوج گیری مبارزات قهرمانانه تهیدستان مصر به خاصر عدم اسعفای مبارک در مدت کوتاهی(قبل از استعفای مبارک) به معاون مبارک ترفیع مقام پیدا کرد و بیشتر قدرت …اجرائی رئیس جمهور به دستور آمریکا به او واگذار شد. سلیمان، که پیوند تنگاتنگی با مبارک از طریق سال از خدمت در ارتش دارد، از سوی سفیر ایالات متحده به عنوان “عملگرا با ذهن بسیار تیز تحلیلی” توصیف ده است. او همچنین با مقامات ارشد اسرائیل به هماهنگی ضداطلاعات بین سه دولت مصر،اسرائیل و امریکا در تهدید متقابل از طرف جموریاسلامی ایران و حزب الله و حماس کار می کرد .

2- ارتشبد محمد حسین تنتاوی 75 سال دارد. و 55 سال را در ارتش مصر صرف خدمت به منافع استراتژیک دولت آمریکا در منطقه نموده است. مبارک او را ترفیع مقام داد و 20 سال اخیر سمت وزیر دفاع ارتش ارتجاعی مصر را داشته است. برای همین در بین برخی از افسران ناراضی رده پایین ارتش مصر به “سگ هار مبارک” معروف است.
تنتاوی بعد از کنار گذاردن مبارک توسط دولت امریکا، به عنوان رئیس نیروهای مسلح شورای عالی، عملا فرمانروای کشور مصر است.

3احمد شفیق 69 ساله، فرمانده پیشین نیروی هوایی ارتش مصر ( از 1996 تا 2002) و از فامیل نزدیک مبارک است. برای هیمن مبارک قبل از استعفایش او را به عنوان نخست وزیرش ( در 31 ژانویه 2011 ) انتخاب کرد. شفیق مسئول تشکیل کابینه جدید ازسوی مبارک شد. اما زحمتکشان مصر او و کابینه اشراغیر قانونی خواندند و خواهان برکناری اش به همراه مبارک و سلیمان شدند.

4- ارتشبد حسن عبدالرحمان( عکس او در این نوشته نیست) رئیس سازمان مخوف امنیت و تحقیقات کشور
State Security Investigative Service- SSIS )
مصر . مردم مصر بیش ازدو دهه را در ترس و خوف از این سازمان به رهبری عبدالرحمان گذرانده اند. او رئیس شکنجه گران ضد بشری مصر است. این سازمان نقش اساسی در سرکوب و شکنجه مخالفین در مبارزات اخیر به عهده داشت

tasnif saba vasefi

عکس / راهپیمایی های مردمی چگونه راه اندازی میشوند راهپيمايي بصيرت 29 بهمن 89 بازیگران نمایش و این هم صحنه پایانی يک نمایش تکراری [تاريخ مطلب: سی ام بهمن ۱۳۸۹ برابر با نوزدهم فوريه ۲۰۱۱]

عکس / راهپیمایی های مردمی چگونه راه اندازی میشوند
راهپيمايي بصيرت 29 بهمن 89بازیگران نمایش


و این هم صحنه پایانی يک نمایش تکراری
[تاريخ مطلب: سی ام بهمن ۱۳۸۹ برابر با نوزدهم فوريه ۲۰۱۱]

عکس/ تطاهرات بعد از نماز جمعه تهران: 32 سال تظاهرات حکومتی برای حذف مخالفان، مرگ، نابودی، تنفر و فلاکت

عکس/  تطاهرات بعد از نماز جمعه تهران:  32 سال تظاهرات حکومتی برای حذف مخالفان، مرگ، نابودی، تنفر و فلاکت

تخلف 300 میلیاردی شرکت‌های بیمه از آغاز امسال تاکنون
icana.ir : "سیدعلی موسوی جرف" به خبرنگار خانه ملت گفت: شرکت های بیمه بر اساس قانون باید 10 درصد از دریافتی قراردادهای بیمه شخص ثالث را برای توسعه امور حمل و نقل کشور، به خزانه واریز کنند.
 نماینده مردم آبادان، افزود: شرکت های بیمه گر از ابتدای امسال با اطلاع بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، افزون بر وجوه دریافتی بیمه شخص ثالث، 10 درصد نیز به صورت غیرقانونی از مشتریان خود گرفته و آن 10درصد را به خزانه واریز کرده اند.
 وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری بیش از 15 میلیون خودرو شامل موتور سیکلت، ماشین سواری و ماشین سنگین، از طریق شرکت های بیمه در سراسر کشور بیمه شده اند.
 موسوی جرف افزود: با محاسبه میانگین وجوه دریافتی برای بیمه شخص ثالث خودروهای بیمه شده در سال 89، رقمی افزون بر 300 میلیارد تومان به صورت غیرقانونی و مازاد بر وجوه قانونی بیمه، از بیمه شدگان دریافت شده است.
 بیمه شدگان، از شرکت های بیمه به دیوان عدالت اداری شکایت کنند
این نماینده افزود: کمیسیون اصل نود مجلس با تدوین گزارشی، بر غیرقانونی بودن دریافت وجوه اضافی از مردم تأکید کرده و دیوان محاسبات کشور نیز از پیگیری فوری این موضوع خبر داده است.
 وی گفت: چندین مورد شکایت افراد حقیقی نیز درباره تخلفات شرکت های بیمه به دیوان عدالت اداری کشور رسیده که در این باره هم رأی دیوان عدالت اداری به نفع شاکی صادر شده است.
 این نماینده با تأکید بر این که بیمه شدگان باید در سریع ترین زمان ممکن شکایت های خود را به دیوان عدالت اداری عرضه کنند، گفت: شرکت های بیمه موظفند وجوه اضافی دریافتی را به بیمه شدگان بازگردانند.
 تخلف شرکت های بیمه فراتر از دریافت وجوه اضافی است
 سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، از تخلفات دیگر شرکت های بیمه پرده برداشت و یادآور شد: تبانی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در خرید برج نیمه کاره ای در خیابان آفریقای تهران از تخلفات دیگر بیمه مرکزی است که ابهام را در مورد این سازمان بیشتر می کند.
 موسوی جرف، همچنین از دریافت تسهیلات حمایتی با بهره نیم درصد و سپرده گذاری تسهیلات دریافتی در بانک ها با بهره 20درصدی خبر داد و تأکید کرد: جابه جایی حجم بالایی از پول در بانک های کشور به منظور دریافت سود بیشتر از سوی شرکت های بیمه، نظم بانکی کشور را برهم زده است.
 وی گفت: ارائه تسهیلات به منظور حمایت از صنعت بیمه کشور انجام می گیرد، اما بیمه مرکزی جمهوری اسلامی از این تسهیلات به عنوان درآمد استفاده می کند و این امر کاملا غیرقانونی است.