نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ مهر ۱۲, دوشنبه

دکتر محمد ملکی:تنها راه ؛تغير رژيم است

دکتر محمد ملکی:تنها راه ؛تغير رژيم است

پالیزدار در پاسخ به ایلنا خبر داد؛

کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نشست خبری در مورد ماهیت فعالیت این ستاد گفت: در سال‌های قبل تصمیم بر این می‌شود که ابتدا قوه قضاییه متولی این ستاد باشد، بعد مجریه عهده‌دار آن می‌شود و از سازمان برنامه به وزارت اقتصادی ارجاع می‌شود 
وی ادامه داد: با این روش فساد نه تنها کمتر نشده بلکه سیستمی شده و در همه بخش‌ها به صورت موریانه‌ای نفوذ کرده است. در این دولت سعی کردیم در موارد پیشگیری از فساد کار کنیم. یکی از محورهای این کار دولت الکترونیک است. هر چه فاصله در این بخش‌ها ایجاد کنیم، به جلوگیری از فساد کمک کردیم. بخش‌هایی از مصادیق را هم ورود کردیم.
 در ایران هم در مورد نجات دریاچه ارومیه این اتفاق افتاد. برای مبارزه با فساد به رسانه هوشمند بدون رفتار سیاسی و جناحی و تشکل‌های مردم نهاد نیاز داریم. ما حوزه برخورد را پیگیری می‌کنیم در همین دبیرخانه نزدیک ۳۰۰ پرونده را رسیدگی می‌کنیم و دبیرخانه در مورد آن نقش داشته ما اقدام‌کننده نیستیم اما مطالبه‌کننده و پیگیریم.

کاظم پالیزدار/دبیرستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی


وی ادامه داد: در مسائل املاک شهرداری هم گزارش‌ها را بررسی کرده‌ایم و هم گزارش سازمان بازرسی را دیده‌ایم. این مسأله در دو بخش است که یکی واگذاری شهرداری‌ها به تعاونی‌هایی که وابسته به شهرداری هستند بوده و برخی تعاونی‌ها وابستگی نداشته‌اند. در مورد افراد هم همینطور است. یعنی یکسری کارمندهای شهرداری هستند و یکسری نیستند به همین دلیل بررسی می‌کنیم که شهرداری با چه مجوزی این املاک را واگذار کرده است.
پالیزدار افزود: ‌ نحوه واگذاری برای ما مهم است چون اگر روابط رعایت شده باشد این کار طبیعی است. اما این‌که این کار جزو اختیارات شهرداری بوده یا نه هنوز برای ما جای سوال است که در ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال بررسی پرونده هستیم. شهردار تهران یکی از معاونان خود را به عنوان رابط معرفی کرده و از دستگاه‌های نظارتی دیگر هم نظراتشان را اخذ کرده‌ایم تا به جمع بندی مناسب برسیم. قوه قضاییه هم به این مسأله ورود کرده است.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی هم‌چنین درباره برخورد با رسانه‌هایی که به این مسأله پرداختند، اظهار کرد: در جریان برخورد با رسانه‌ها هستیم و به سهم خودمان هم صحبت کرده‌ایم البته از طرفی انتظارمان از رسانه‌ها این است که دقت نظر لازم را داشته باشند و بی‌محابا نکته‌ای را نگویند که نتوان ثابت کرد و از طرفی فضا باید برای رسانه‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانند مسأله را پیگیری کنند که این قضیه را از دستگاه قضایی هم درخواست کرده‌ایم.

کاظم پالیزدار/دبیرستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی
 ارز هالک بهترین ارزی بود که به فعالین اقتصادی اختصاص می‌یافت؛ چراکه قابلیت نقدشوندگی و تبدیل پذیری راحت با نرخ پایین داشت. این ارز را با یک تکه کاغذ یادداشت که حتی سربرگ هم نیست بدون سند وثیقه و ضمانت در اختیار بابک زنجانی قرار دادند و به حساب موسسه‌ای که به نام او بود واریز کردند
وی هم‌چنین درباره پرونده محمود بهمنی رئیس سابق بانک مرکزی و این‌که گفته تبرئه شده است، یادآور شد: ‌ تبرئه آقای بهمنی در پرونده مربوط به برداشت شبانه سه هزار میلیارد تومان بابت مابه تفاوت نرخ ارز از حساب بانک‌ها است که ازسوی دیوان محاسبات تبرئه شده اما درباره پرونده بابک زنجانی هنوز بخش‌هایی باقی مانده است.
پالیزدار در پاسخ به سوالی درباره پرونده هشتصد میلیون دلاری بانک ملت و ارتباط آن با یکی از نزدیکان رییس‌جمهور تاکید کرد: ‌ هیچ چیز متوجه ایشان نیست و فقط اسم ایشان در رسانه‌ها مطرح است. در آن پرونده مدیر عامل بانک ملت بازداشت شد و تخلف به جای خود بود اما این‌که این مسأله را به یک فرد خاص منتسب می‌کنند بحث دیگری است. اگر اثبات شود ایشان ذی نفع بوده بحثش جداست اما حتی هیچ شکایتی هم درباره این فرد صورت نگرفته است.

پالیزدار در ادامه درباره پرونده صندوق فرهنگیان خاطر نشان کرد: در صندوق فرهنگیان گزارشی مبنی بر فساد نداریم البته بی‌نظمی وجود داشته است. در این پرونده بخشی ازسهام بانک سرمایه برای صندوق فرهنگیان بوده که در آن تخلفاتی بر پرداخت تسهیلات صورت گرفته ضمن اینکه آنجا فردی که ۳۸ درصد سهام دارد و تحت تعقیب قضایی است وجود دارد که در حال رسیدگی است. بازداشتی‌های پرونده نیز به خاطر جابجایی یکی از املاک در وثیقه بانک بوده که درست کار‌شناسی نشده بوده و گزارش کامل آن را داریم که در حال رسیدگی است.

و

رئیس محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه شهرداری پررنگ‌ترین نقش را در بروز آلودگی‌های زیست محیطی تهران دارد،

رئیس محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه شهرداری پررنگ‌ترین نقش را در بروز آلودگی‌های زیست محیطی تهران دارد، گفت: متاسفانه باغ‌های شهری و خیلی از اماکن فضای سبز و درختان شهر فدای ساخت و ساز‌ها و تغییر کاربری‌ها شده است.
محمدحسین بازگیر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با نقش شهرداری در آلودگی‌ها و تخریب‌های زیست‌محیطی شهر تهران گفت: شهرداری مدیریت شهر را بر عهده دارد و بر اساس قانون وظایفی دارد که این وظایف شامل مواردی همچون حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز شهری تا معماری مبتنی بر رعایت مسائل زیست محیطی را شامل می‌شود، علاوه بر آن بحث ترافیک، جلوگیری از آلودگی آب‌های جاری، ساماندهی فاضلاب‌های سطح شهر، مدیریت پسماند و... همه جزو تکالیف و وظایف شهرداری‌است.
وی ادامه داد: بنابراین شهرداری موثر‌ترین دستگاه و مجموعه‌ای است که می‌تواند به حفظ محیط زیست شهر کمک کند که شرط آن لحاظ کردن مسائل زیست محیطی در همه فعالیت‌ها است. برای نمونه در حوزه فضای سبز نگاه شهرداری باید نگاه مبتنی بر حفظ و توسعه باشد و اولویت دیگری نباید جایگزین فضاهای سبزی، باغات شهری و درختان شود و هیچ جا اجازه تغییر کاربری یا اجازه تخریب باغات یا قطع و آسیب رساندن داده نشود

دریاچه ارومیه

قاصدان آزادی : سوارشدن به مترو به سمت کرج ساعت ۶ عصر

جراحی در طویله‌های روستاهای محروم


jarahitav1.jpgjarahitav2.jpg

jarahitav3.jpg


شگفتی های کوکا-کولا در استفاده های غیر خوراکی

10. Toilet Bowl Cleaner
10
Using its acidic properties once more, Coca-Cola can be great for cleaning a dirty toilet bowl if poured around the rim and over any marks and left for an hour to work its magic. Then, flush away most of the dirt and some light scrubbing should do the trick for the 
 
Coca-Cola is the world’s most popular brand of soft drink, a multi-billion dollar industry and an iconic American symbol but we’ve all heard horror stories of what coke can and can’t do because of its ingredients and high sugar content etc. Some of these may be truthful and others may be bordering a little too closely to urban myth, however, the cola drink can be used for various other things around the household that could make life a little easier. here we look at a few hacks using Coca-Cola that could be useful to you.
1
rest without too much effort.source


Burkini - Macron démissionne - Obama humilié - L'analyse de F.Asselineau

Trump, ou la riposte du Renseignement US contre la corruption saoudienne...