نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۴ تیر ۱۳, شنبه

 ا کودکان در تابستان/ آش صلواتی / شهرک صنعتی ایلام نیز تعطیل شد

توزیع آش صلواتی
شهرک صنعتی ایلام به گستره ۱۱۰ هکتار که ۷۳.۸ هکتار آن زمین صنعتی می باشد در سال ۱۳۷۰ تاسیس شده و اکنون بعد از گذشت ۲۳ سال با توجه به کمبود نقدینگی و سرمایه درگردش و همچنین نبود بازار کار و قطعات خاص رو به تعطیلی است.ویکی لیکس اسنادی درباره جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا در برزیل افشا کرد

ویکی لیکس اسنادی درباره جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا در برزیل افشا کرد


براساس اسناد ویکی لیکس سازمان امنیت ملی آمریکا به ویژه در زمینه های اقتصادی فعالانه علیه برزیل جاسوسی می کرده
سایت افشاگر ویکی‌لیکس اسنادی را منتشر کرده که نشان می‌دهد شماری از مقامات ارشد دولت برزیل برای سازمان امنیت ملی آمریکا جاسوسی می کردند.
در این اسناد فهرستی شامل ۲۹ شماره تلفن وجود دارد که نشان می دهد سازمان امنیت ملی آمریکا به ویژه در زمینه های اقتصادی، بانکداری و بازرگانی فعالانه علیه برزیل جاسوسی می کرده است.
دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل دو سال پیش در پی انتشار گزارش هایی درباره جاسوسی آمریکا از مکالمات و ارتباطات مقامات دولتی کشورش، سفرش را به واشنگتن لغو کرد.
null
رئیس جمهور برزیل هفته گذشته در جریان دیدارش از آمریکا اعلام کرد که مسئله جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا از برزیل موضوعی است که به گذشته مربوط می شود
در آن زمان سازمان امنیت ملی آمریکا متهم شد که ایمیل‌ها و پیام‌هایی که خانم روسف می‌فرستاده و همچنین دستیاران او و شرکت نفتی پتروبراس را شنود می‌کرده است.
خانم روسف ابتدا از این خبر عصبانی شد اما بعد تلاش کرد تا روابط بحرانی کشورش با آمریکا را آرام کند زیرا به گفته او دولت اوباما در این ماجرا مسئولیتی نداشته است.
رئیس جمهور برزیل همچنین هفته گذشته در جریان دیدارش از آمریکا اعلام کرد که مسئله جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا از برزیل موضوعی است که به گذشته مربوط می‌شود.

'داعش ویدئویی از اعدام ۲۵ نفر' در آمفی‌تئاتر پالمیرا به دست چند نوجوان را منتشر کرد

'داعش ویدئویی از اعدام ۲۵ نفر' در آمفی‌تئاتر پالمیرا به دست چند نوجوان را منتشر کرد


ویدئویی که ظاهرا از سوی گروه موسوم به 'دولت اسلامی' (داعش) منتشر شده، کشته شدن ۲۵ نفر را در آمفی‌تئاتر تاریخی پالمیرا نشان می دهد.
در این ویدئو مردانی که داعش مدعی است "سربازان سوری اسیرشده در حمص‌اند"، با لباس های نظامی سبز و قهوه ای در برابر پرچم بزرگ سیاه و سفید این گروه تیرباران می شوند.
به نظر می رسد تیراندازان در سنین ۱۳ یا ۱۴ ساله باشند؛ آنها لباس های خاکی به تن دارند و سربندهای قهوه ای بسته اند.
این تیراندازی در برابر دیدگان عده ای از مردان و یک پسر بچه که روی صندلی های آمفی تئاتر نشسته اند صورت می گیرد.
این ویدئو از سوی حساب های کاربری مرتبط با پیکارجویان گروه منسوب به دولت اسلامی منتشر شده است و مشخص نیست که چه زمانی فیلمبرداری شده است.
بر اساس گزارش ها گروه موسوم به دولت اسلامی در دوره ای که شهر پالمیرا را در تصرف خود داشتند، بیش از ۲۰۰ نفر را اعدام کرده اند.
سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، گروه مخالف حکومت بشار اسد که مقر آن در لندن است، اعدام ها در آمفی تئاتر پالمیرا را نخستین بار در روز ۲۷ ماه مه، کمتر از یک هفته پس از تصرف این شهر به دست داعش گزارش کرده بود.
قدمت بخش اعظم محوطه تاریخی پالمیرا به قرن یکم و دوم میلادی باز می‌گردد.
ساکنان پالمیرا را آرامی‌ها، اموری‌ها و عرب‌ها به اضافه اقلیتی یهودی تشکیل می‌دادند و فرهنگ آنها تحت تاثیر ایران و روم بود. شاهان حاکم بر پالمیرا رابطه نزدیکی با امپراتوری روم داشتند و در قرن سوم میلادی با امپراتوری ساسانی در جنگ بودند.
پالمیرا یکی از مراکز مهم فرهنگی دوران خود بوده و یونسکو آن را دارای "ارزش برجسته جهانی" توصیف می‌کند.
داعش مرتبا ویدئوهایی از اعدام های دسته جمعی منتشر می کند که کارشناسان آن را ابزارهای مهم تبلیغاتی برای این گروه ارزیابی می کنند.

به احترام مراجع - کاریکاتوری از مانا نیستانی

هومن مجد و تریتا پارسی در کنار تیم هسته ای جمهوری اسلامی 

حسن داعی، سایت فوروم ایرانیان: "در 2 سال گذشته، لابی رژیم با حضور دسته جمعی در محل مذاکرات، تلاش میکند تا با انجام مصاحبه با رسانه های مهم، کارزار تبلیغی رژیم را پیش ببرد و با تأثیر گذاری روی افکار عمومی، موقعیت چانه زنی رژیم را تقویت کند. ضمنا، برای آنکه دلالان رژیم مورد توجه رسانه ها قرار گیرند، عکس های تریتا پارسی و هومن مجد با تیم مذاکره کننده منتشر میشوند تا آنان را بعنوان کارشناسانی مرتبط با رژیم و صاحب اطلاعات ویژه جا بیندازند"
dayeeMajd1.jpg
dayeeMajd2.jpg

فهرست زیر تنها مفاسد اقتصادی گزارش و کشف شده در یکی دو هفته اخیر را نشان میدهد که حجم انبوه آن ادمی را به حیرت می اندازد:


ekhtelas
در قبال مفاسدی عظیم رخ داده در دولت های نهم و دهم نه تنها شخص احمدی نژاد بلکه وزرا و حامیان وی نیز مقصر بوده و باید پاسخگو باشند. پرونده های فسادی که حکایت از آن دارد که میلیاردها میلیارد پول بی زبان بیت المال در زمان دولت مدعی پاکدستی به یغما برده شده و بازگشت حتی درصدی از آن سال های سال طول خواهد کشید.
اعتدال نوشت: سخن گفتن از مفاسد عظیم اقتصادی صورت گرفته در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد مثنوی هفتاد من خواهد شد.
از حبس معاون اول گرفته تا بازداشت معاون اجرایی وی. از پرونده های متعدد رییس سازمان تامین اجتماعی تا اختلاس و فرار رییس بانک ملی. از زمین خواری و دریاخواری پهلوان رییس پدیده شاندیز و مشاور اقتصادی احمدی نژاد تا دستگیری زنجانی یار غار اعضای کابینه.
فسادهای اقتصادی دولت احمدی نژاد تنها مختص نزدیکان وی نبوده و تعداد زیادی از مدیران انبوه وی در گوشه و کنار ایران از خوان نعمت اختلاس، زمین خواری و فسادهای متعدد اقتصادی بی بهره نمانده اند.
در همین یکی دو هفته گذشته پرونده های گوناگونی از مفاسد مالی مدیران دولت پاکدستان در نقاط مختلف کشور کشف و اعلام شد. پرونده هایی که مدیران دولت های نهم و دهم یا به طور مستقیم در آن ها دست داشته یا شرایط را برای مفاسد اشخاص و سایر ارگان ها فراهم ساخته اند. پرونده هایی که حکایت از آن دارد که میلیاردها میلیارد پول بی زبان بیت المال در زمان دولت مدعی پاکدستی به یغما برده شده و بازگشت حتی درصدی از آن سال های سال طول خواهد کشید.
فهرست زیر تنها مفاسد اقتصادی گزارش و کشف شده در یکی دو هفته اخیر را نشان میدهد که حجم انبوه آن ادمی را به حیرت می اندازد:
کشف و دستگیری عاملان اختلاس ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی در یکی از شعب پست بانک اصفهان
• شناسایی و دستگیری عاملان پرونده سه هزار میلیارد ریالی فرار مالیاتی در اصفهان
• دستگیری مدیرکل سابق سازمان غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان به اتهام قاچاق آرد و پرونده منازل سازمانی
• دستگیری مدیر حوزه گمرک چابهار به اتهام فساد مالی
• تایید مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته توسط وزیر نفت و تشکیل پرونده در این رابطه. « یک دستگاه دکل نفتی با حدود مبلغ ۷۸ میلیون دلار در سال ۹۰ به نام دکل “دین” از یک شرکت خارجی (ترکیه ای) خریداری شد اما پس از آن مفقود شده است.»
• ١٧٧ مورد زمین‌خواری در دولت گذشته به نام قانون و تغییر کاربری اراضی به نام دستگاه‌های دولتی و مجتمع‌های رفاهی
• ۴١ هکتار تغییر غیرمجاز کاربری و ساخت‌وساز غیرمجاز توسط پدیده شاندیز
• ساخت‌وساز غیرقانونی صداوسیما در عباس آباد
• اعطای مجوزهای غیرقانونی ساخت و ساز توسط کامران دانشجو استاندار وقت تهران
• یک هزار و ۲۳۷ هکتار زمین خواری در اراضی استان گلستان
• اعطای مجوز غیر قانونی برای ساخت هتل ۷ ستاره جنگلی براساس روابط ویژه و خاص در دولت نهم و دهم
• بازداشت دو مدیرعامل پیشین منطقه آزاد قشم و دو نفر از مدیران کل سازمان منطقه آزاد قشم در جریان پرونده فروش فرودگاه قدیمی این جزیره
• یک هزار و ۴۰۰میلیارد تومان تخلفات مالی دانشگاه آزاد، در دولت قبل
باید توجه داشت که این حجم عظیم از مفاسد اقتصادی تنها مفاسد اقتصادی کشف و اعلام شده در یکی دو هفته اخیر است. با یک مقایسه ساده زمانی می توان دریافت که چه حجمی از اختلاس ها، زمین خواری ها و پرونده سازی های اقتصادی در ۸ سال ریاست جمهوری احمدی نژاد رخ داده است. ضمن اینکه باید توجه داشت بسیاری از پرونده های مفاسد اقتصادی یا تاکنون کشف نشده و یا به علل خاص اعلام نشده است.
فهرست فوق به خوبی نشان می دهد که فساد اقتصادی تا چه اندازه در زمان دولت نهم و دهم نهادینه شده بود . فسادی که به عنوان عامل اصلی از کارانداختن چرخه اقتصادی کشور از آن یاد می شود. مفاسدی که نه تنها شخص احمدی نژاد بلکه وزرا و حامیان وی در قبال رخداد آن بی شک مقصر بوده و باید پاسخگو باشند.
اما نکته جالب اینکه نه تنها با شخصی که عامل اصلی این مفاسد عظیم شناخته می شود و حتی نزدیکان و همدستان وی برخورد نمی گردد، بلکه با فراغ بال میتینگ سیاسی برگزار و حزب سیاسی تشکیل داده و در هیچ دادگاهی حاضر نمی گردد.