نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۳ مرداد ۱۰, جمعه

خاتمی و روحانی، لاجوردی و گیلانی؛ شباهت‌های ناگزیر

خاتمی و روحانی، لاجوردی و گیلانی؛ شباهت‌های ناگزیر

فلسطین را رها نمی‌کنند‎

Warning - Item The Moment a rapid of Israeli Airstrike Hit Civilians, Journalists & Ambulance *HD* *6mins footage* might contain content that is not suitable for all ages.


http://www.liveleak.com/view?i=385_1406762011&use_old_player=0
Warning - Item The Moment a rapid of Israeli Airstrike Hit Civilians, Journalists & Ambulance *HD* *6mins footage* might contain content that is not suitable for all ages.

By clicking on CONTINUE you confirm that you are 18 years and over.

Read more at http://www.liveleak.com/view?i=385_1406762011&use_old_player=0#uyBKGx5dPX3FAQLr.99

دیدن این تصاویر نه برای افراد بالای ۱۸ سال، که برای هیچ انسانی با هر سن و سال قابل تحمل نیست، اما تروریست های داعش، که برخی مدعیان
دیدن این تصاویر نه برای افراد بالای ۱۸ سال، که برای هیچ انسانی با هر سن و سال قابل تحمل نیست، اما تروریست های داعش، که برخی مدعیاندانلود


معنی جملات عربی تصاویر داعش را به طور قطع مدیران شبکه های زنجیره ای ماهواره ای مدعی تشیع که تبدیل به لبه دوم قیچی پاره پاره کننده پیکره جهان اسلام شده اند، می فهمند. هرچند آنها پول می گیرند که نفهمند، اما شاید مخاطبان این شبکه ها لااقل یکی از دلایل حرام بودن توهین به خلفا و مقدسات اهل سنت را بفهمند.

گسترش خشم افکار عمومی جهانی نسبت به جنایت های جنگی اسرائیل در غزه، و نگرانی از رشد احساسات ضد یهودی

 ای جنگی اسرائیل در غزه، و نگرانی از رشد احساسات ضد یهودی    

به گزارش رسانه های مختلف موج فراگیری از خشم و انزجار نسبت به رفتارهای اخیر دولت اسرائیل در قتل عام غیر نظامیان و کودکان و حمله به پارک ها، بیمارستان ها، مدارس، تنها نیروگاه برق، خانه ها و دیگر مراکز غیر نظامی در غزه که توسط سازمان ملل نیز «منزجر کننده، و به احتمال زیاد جنایت جنگی» خوانده شده است در کشورهای مختلف جهان گسترده شده است. از سوی دیگر به دلیل اصرار دولت اسرائیل بر یکی شناختن آن دولت و یهودیت، نگرانی های زیادی نسبت به تبدیل موج خشم علیه سیاستهای اسرائیل به تفکرات ضد یهودی نیز وجود دارد. در اروپا، تظاهراتی که در مخالفت با اسرائیل صورت گرفت، سبب شد که وزیران خارجه آلمان، فرانسه و ایتالیا بیانیه‌ای صادر کنند که در آن آمده است "لفاظی های ضد یهود، خصومت با یهودیان و حمله به یهودیان و کنیسه ها در جامعه ما جایی ندارد." در جریان تظاهراتی که اخیرا در پاریس علیه عملیات اسرائیل در غزه برگزار شد، گروهی به یک کنیسه حمله کردند و شعار "یهودیان را به اتاق های گاز ببرید" شنیده شد. در سارسل، در شمال پاریس شعار "مرگ بر یهودیان" سر داده شده بود و یک بازار که محصولات کوشر (حلال- تهیه شده بر اساس آیین یهود) را می فروخت غارت شد. گروه های یهودی فرانسه می گویند استفاده از عبارت "یهودی کثیف" در توییتر افزایش یافته است. در برلین نیز در راهپیمایی‌های اعتراضی از لحن مشابهی استفاده شده است. پیشنماز یک مسجد برلین ظاهرا مردم را به کشتن یهودیان "صهیونیست" دعوت کرده است. یاکوف هاداس-هندلزمن، سفیر اسرائیل در برلین در واکنش به این موضوع گفت: "آنها مانند سال ۱۹۳۸، یهودیان را در خیابان های برلین تعقیب می کنند." هراس از بروز خشونت های ضد یهودی در کشورهای اسلامی نیز مسئولان را نگران ساخته است. در مراکش یک خاخام یهودی مورد حمله قرار گرفته است،

به دلیل "مونث" بودن دانش آموزان شین آبادی،بیمه فقط "نصف دیه" را پرداخت می کند
آبادی،بیم

استان وایر: حسین احمدی نیاز یکی از وکلای  دانش آموزان شین آبادی می گوید که "بیمه" اعلام کرده است که به دلیل "مونث و دختر" بودن فقط حاضر به پرداخت "نصف دیه" صدمات وارد شده به این دانش آموزان است.
پانزدهم آذر ماه سال 91 بر اثر آتش‌سوزی ناشی از بخاری چکه ای در کلاس چهارم دبستان انقلاب اسلامی روستای شین آباد 28 تن از دختران دانش آموز این روستای شهرستان پیرانشهر دچار سوختگی شدید شدند و دو تن از آنها به اسامی "سیران یگانه" و "سارینا رسول‌زاده" بر اثر سوختگی جان خود را از دست دادند.
حسین احمدی نیاز، وکیل و حقوقدان، با انتشار یادداشتی در صفحه فیس بوک خود خبر داده است که از اول مرداد ماه به "عثمان مزین" دیگر وکیل دختران دانش آموز شین آبادی پیوسته است تا به طور رسمی "به عنوان وکیل دختران مظلوم شین آبادی در دفاع از حقوق آنان ورود" کند.
این وکیل و حقوقدان با اشاره به اینکه " 12 نفر از دختران روستای شین آباد پیرانشهر در سال 91 بر اثر آتش سوزی مدرسه ی خود دچار صدمات شدید سوختگی شدند و دوره ی درمان آنان تاکنون ادامه" دارد، خبر داده است که اکنون قرار است بیمه دیه صدمه بدنی این دختران را پرداخت کند،"اما متاسفانه بیمه اعلام داشته است به خاطر اینکه موکلین ما دختر یا مونث هستند نصف مرد دیه دریافت خواهند کرد."
حسین احمدی نیاز از دانش آموزان شین آبادی به عنوان "دختران مظلوم و ستمدیده شین آبادی" نام برده و تاکید کرده است که وی و عثمان مزین دیگر وکیل این دانش آموزان به "پرداخت نصف دیه به دلیل دختر بودن این دانش آموزان" اعتراض دارند و قرار است به زودی طی یک نشست رسانه ای در دفتر گروه وکلای محامی "مراتب اعتراض خود را به این تبعیض به صورت قانونی" اعلام کنند.
از 28 دانش‌آموز آسیب‌دیده در حادثه آتش‌سوزی مدرسه ابتدایی شین‌آباد در پیرانشهر دو دانش آموز به اسامی سیران یگانه و سارینا رسول‌زاده بر اثر شدت سوختگی جان خود را از دست دادند و از 26 دانش آموز دیگر 14دانش‌آموز وضعیت بهتری دارند و آثار کمی از سوختگی در بدن و صورت آن‌ها مانده است اما 12 دانش‌آموز دختر به اسامی فریده امیدوار، آمنه راک، نادیا صالح، مبینا پرکم، آمنه اسماعیل‌پور، مهناز محمدپور، سیما شادکام، سیما مرادی، آرزو طاهرآبادی، شادی ابراهیمیان، اسرین معروفی و اسمعه دروی همچنان درگیر آثار و آسیب های ناشی از سوختگی شدید در صورت، گردن، دست و بدن خود هستند.
به رغم آنکه دادگاهی برای مقصران در آتش سوزی دبستان انقلاب اسلامی از جمله حمیدرضا حاجی بابایی وزیر وقت آموزش و پرورش تشکیل نشده است اما به نظر می رسد که "بیمه" به استناد برخی از قوانین اسلامی جاری در ایران قصد دارد بیمه صدمات وارد شده به  "دختران" دانش آموز شین آبادی را به "نصف" کاهش دهد.
در قوانین جاری در ایران "دیه مالی است که به سبب جنایت بر نفس یا عضو به مجنی‌علیه یا به ولی یا اولیای دم او داده می‌شود" مواد 294 تا 471 قانون مجازات اسلامی به "دیات" مربوط است و در ماده 300 این قانون "دیه‌ی قتل زن مسلمان خواه عمدی و خواه غیرعمدی، نصف دیه مرد مسلمان است‌"، و در ماده 301 قانون مجازات اسلامی نیز آمده است: "دیه‌ی زن و مرد یکسان است تا وقتی که مقدار دیه به ثلث دیه کامل برسد در آن صورت دیه زن نصف دیه مرد است‌."
"قانون مجازات اسلامی" هرگز به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است بلکه به استناد اصل 85 قانون اساسی تنها با تصویب "کمیسیون قضایی" مجلس به صورت "آزمایشی" اجرا می شود اما زمان اجرای آزمایشی آن به بیش از دو دهه رسیده و اکنون قرار است قانون جدید مجازات اسلامی هم باردیگر به استناد "اصل 85" قانون اساسی و بدون تصویب در صحن مجلس شورای اسلامی به اجرا در آید.
در بخشی از اصل 85 قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است: "مجلس نمي تواند اختيار قانون گذاري را به شخص يا هياتي واگذار كند ولي در موارد ضروري مي تواند اختيار وضع بعضي از قوانين را با رعايت اصل هفتاد و دوم به كميسيون هاي داخلي خود تفويض كند, در اين صورت اين قوانين در مدتي كه مجلس تعيين مي نمايد به صورت آزمايشي اجراء مي شود و تصويب نهائي آنها با مجلس خواهد بود."

صدور حکم دو سال زندان برای یک روحانی اهل سنت در سردشت استان وایر: دادگاه ویژه روحانیت مستقر در تبریز عبدالسلام گلنواز، امام جمعه اهل سنت یکی از مساجد سردشت، را به دو سال زندان محکوم کرد.


صدور حکم دو سال زندان برای یک روحانی اهل سنت در سردشت

استان وایر: دادگاه ویژه روحانیت مستقر در تبریز عبدالسلام گلنواز، امام جمعه اهل سنت یکی از مساجد سردشت، را به دو سال زندان محکوم کرد.
عبدالسلام گلنواز یک سال پیش بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود. دادگاه ویژه روحانیت این روحانی اهل سنت را به اتهام "عضویت در مکتب قرآن، تبلیغ علیه نظام و سخنرانی به نفع حزب دمکرات  به دلیل توصیف مرحوم قاضی محمد، ایجاد تفرقه مذهبی از طریق سخنرانی در خطبه ی نماز جمعه" محاکمه و به "6 سال زندان و خلع لباس" محکوم کرده بود.
این روحانی اهل سنت و عضو "مکتب قران" که امام جمعه و جماعت مسجد عمر در منطقه "شیوه برایمه"(شیوه ابراهیم) سردشت است در چهارم تیر ماه سالجاری به دادگاه ویژه روحانیت مستقر در تبریز احضار شد و مقام های دادگاه ویژه در جریان این احضار، حکم  دوسال زندان، شامل یک سال زندان تعزیری و یک سال زندان تعلیقی، را به عبدالسلام گلنواز ابلاغ کرده و بلافاصله وی را روانه ی زندان کردند.
سایت مکتب قران خبر داده است که بازداشت و زندانی کردن عبدالسلام گلنواز "با اعتراض مردم" در سردشت روبرو شد و دادگاه ویژه روحانیت در پی این اعتراضات امام جمعه مسجد عمر را برای ماه رمضان از زندان مرخص کرده است.
- Item The Moment a rapid of Israeli Airstrike Hit Civilians, Journalists & Ambulance *HD* *6mins Read more at http://www.liveleak.com/view?i=385_1406762011&use_old_player=0#uyBKGx5dPX3FAQLr.99