نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ آبان ۱, دوشنبه

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صبح روز شنبه اعلام کرد که قصد دارد اجازه انتشار ده ها هزار سند و مدرک مربوط به ترور «جان اف کندی» را که در آرشیو ملی آمریکا نگهداری می شود صادر کند.

احتمال اجازه انتشار اسناد مربوط به ترور «جان اف کندی» توسط رئیس جمهور آمریکا
۳۰ مهر ۱۳۹۶دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صبح روز شنبه اعلام کرد که قصد دارد اجازه انتشار ده ها هزار سند و مدرک مربوط به ترور «جان اف کندی» را که در آرشیو ملی آمریکا نگهداری می شود صادر کند.

آقای ترامپ در توییتی گفت با کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه ، به عنوان رئیس جمهور اجازه خواهد داد فایل های «جی اف کی» که به مدت طولانی غیر قابل دسترس بود منتشر شوند.

 Follow
Donald J. Trump ✔@realDonaldTrump
Subject to the receipt of further information, I will be allowing, as President, the long blocked and classified JFK FILES to be opened.
2:35 PM - Oct 21, 2017
 38,180 38,180 Replies   69,262 69,262 Retweets   204,725 204,725 likes
Twitter Ads info and privacy
بر اساس قانونی که در سال ۱۹۹۲ به تصویب کنگره رسید، آرشیو ملی آمریکا موظف شد اسناد مربوط به ترور سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده را گردآوری کند. بر اساس این قانون، آرشیو ملی بیست و پنج سال بعد، که برابر است با روز بیست و ششم ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ می تواند این اسناد را در دسترس عموم قرار دهد.

لحظاتی پیش از ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا
لحظاتی پیش از ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا
در سالهای گذشته، اغلب این مدارک توسط آرشیو ملی آمریکا منتشر شده اما آخرین دسته از اسناد باقی مانده که تنها رئیس جمهور مجاز است طبقه بندی محرمانه آن را تمدید کند.

کاخ سفید روز شنبه در بیانیه ای گفت رئیس جمهور معتقد است این مدارک باید برای شفاف سازی در اختیار عموم قرار گیرد مگر آنکه دلایلی واضح و جامع در رابطه با امنیت ملی ارائه شود.
لحظاتی پیش از ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا
یکی از مقامات شورای امنیت ملی آمریکا در گفتگو با روزنامه «واشنگتن پست» می گوید موسسات دولتی از رئیس جمهور خواسته اند تا برخی از این مدارک را منتشر نکند.

تعدادی از سناتورهای جمهورخواه، از اینکه پرزیدنت ترامپ اجازه انتشار همه اسناد را صادر کند استقبال کرده اند.

هر چند کارشناسان ترور «جان اف کندی» معتقدند این اسناد کمک زیادی به حل معمای ترور سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا نخواهند کرد، انتشار آنها می تواند پرده از برخی از ابهامات پیرامون این ماجرا بردارد.


ترور «جان اف کندی» تئوری های گوناگون و نظریه های توطئه متعددی را در دهه های گذشته به همراه داشته است.

بسیاری معتقدند دسته نهایی این اسناد می تواند به سوالی که پرزیدنت «لیندون جانسون» در سال ۱۹۶۳ سعی در پیدا کردن پاسخش داشت، جواب دهد و آن اینکه آیا « لی هاروی اسوالد» به تنهایی اقدام به ترور آقای کندی کرد یا این، دسیسه یک دولت خارجی بوده است.

بر اساس گزارش «واشنگتن پست»، این اسناد شامل اطلاعاتی از مقامات ارشد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای) در دهه ۱۹۶۰ است که نشان می دهد آنها چند روز پیش از ترور رئیس جمهور آمریکا از فعالیتهای «اسوالد» در این رابطه مطلع بوده اند.

جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا از حزب دموکرات از ژانویه ۱۹۶۱ تا نوامبر ۱۹۶۳ رییس جمهور آمریکا بود. او در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۶۳ در تگزاس و در حالی که کنار همسرش «جکی کندی»، فرماندار تگزاس و همسر او در اتوموبیلی روباز از میان مردم عبور می کرد، با گلوله کشته شد.

هیچ نظری موجود نیست: