نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۰ تیر ۱۲, یکشنبه

نگرانی روزنامه کیهان از ادامه


این روزنامه در شماره روز یکشنبه (۱۲ تیر) خود نوشته است: «استراتژیست‌های جنگ نرم و کودتای مخملی گفته‌اند که باید از شیوه رزمی جوجیتسو بهره برد و از نیروی حریف علیه خود او استفاده کرد.»


کیهان در ادامه نوشته که «هر دولتمرد و نماینده مجلس یا هر گوینده و نویسنده‌ای که اسباب غبار آلودگی فضا، مشتبه شدن باطل به عنوان حق برای مردم و دراز شدن زبان معاندان علیه جبهه حق را فراهم می‌کند، قطعه‌ای از قطعات جورچین (پازل) دشمن را سرجای خود می‌چیند.»


این روزنامه در ادامه آورده است: «شبکه رسانه‌ای و تحلیلی وابسته به ناتوی فرهنگی، زرادخانه شلیک خود را اغلب از میان رفتار‌ها و گفتار‌ها و نوشتارهای فاقد مسئولیت‌شناسی و دوراندیشی و موقعیت‌شناسی تأمین می‌کند.»


به نوشته کیهان «برخی رفتار‌ها در حوزه دولت و مجلس و نیز در حوزه نقد و رسانه و تریبون، دلالت بر این معنا می‌کند که فاعل فعل یا گوینده سخن اصلاً به اثری که فعل یا قول و مصاحبه او در عرصه عمومی و رسانه‌ای برمی‌انگیزد و تحلیلی که بر آن بار می‌شود، توجهی ندارد یا اساساً در این باغ نیست که چه نتیجه و تحلیلی از کرده یا گفته او به افکار عمومی پمپاژ می‌شود.»


یادداشت این روزنامه یک روز پس از آنکه محمود احمدی‌نژاد در یک سخنرانی به طور تلویحی فرماندهان سپاه را «برادران قاچاقچی» نامید٬ منتشر می‌شود.


در دو ماه گذشته و پس از علنی شدن تنش‌ها میان خامنه‌ای و احمدی‌نژاد٬ هواداران دو طرف افشاگری‌های قابل توجهی علیه یکدیگر داشته‌اند.


هرچند علی خامنه‌ای در فروردین ماه امسال از مسئولان خواسته بود اختلافات خود را علنی نکنند٬ اما این توصیه مانع از آن نشد که افشاگری‌های سیاسی٬ اقتصادی و اجتماعی در چند ماه گذشته متوقف شود.

سپیده ی سحری: بیاد آن سرو ایستاده/فریدون رئیسی


 فریدون رئیسی متولد ۱۳۲۴ در بابل بود که تحصیلات خود را تهران ادامه داد و بعد به استخدام هواپیمایی ملی در آمد و برای ادامه تحصیل به ایالات متحده ی آمریکا رفت و و حین ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک به کنفدراسیون دانشجویان خارج از کشور پیوست و از طریق آن جذب سازمان انقلابی شد. در راستای سیاست سازمان انقلابی که تمرکز بر فعالیت در داخل کشور بود به ایران رفت و در دانشکده پلی تکنیک نامنویسی کرد و به فعالیت در محیط دانشجویی پرداخت . در ضربه ی ساواک به سازمان انقلابی در سال ۵۵ که منجر به کشته شدن واعظ زاده و خسرو صفایی و دیگر رهبران و اعضای سازمان انقلابی شد او از معدود کسانی بود که جان از این مهلکه بسلامت برد. چندی نگذشت که دانشگاه را ترک کرد و به کار در کارخانه های مازندران پرداخت که آخرین بار در کارخانه ی سیمان نکا بود. با انقلاب ۵۷ کارخانه، کارشناسان خارجی مجبور به ترک کارخانه شدند و در این مرحله فریدون با کمک کارگران کارخانه را راه اندازی کرد و نگذاشت که کارگران بدون نان سر به بالین بگذارند.
او بدست خود خانه ای در کنار دیگر کارگران ساخت و زندگی اش هیچ تفاوتی با دیگر کارگران نداشت. محبوبیت او بین کارگران موجب شد تا او به عنوان شاخص ترین نماینده ی کارگران شناخته شود و برای رفع مشکلات کارگران به رئیس جمهوری وقت ابوالحسن بنی صدر مراجعه کند ، در این رابطه بود که بهشتی او را دید و از او خواست که برای رفع و رجوع مسایل کارگری به او مراجعه نماید تا زودتر مشکلاتش حل شود اما او چنین نکرد و دیری نگذشت که در اعتصابات کارگری ۵۹ دستگیر شد و پس از چند روز ازاد گردید. با محبوبیت روزافزون او مسئولیت دبیری کنفدراسیون کارگری را عهده دارد شد در حالی که مسئولیت معاونت حزب رنجبران مازندران را نیز عهده دار بود بدون هیچ دلیلی در سال ۶۰ دستگیر شد و پس از چند روز بعد در ۱۶ خرداد ۱۳۶۰ تیرباران شد.
جسد او طبق معمول آن زمان تحویل داده نمی شد سرانجام با نفوذ اشخاص محلی مجوز یافت که در قبرستان بهاییان در گل محله ی بابل که توسط عوامل رژیم مخروبه شده بود دفن گردد.


بعدها اجساد بسیار و گورهای دستجمعی دیگری در آن مکان کشف شد که رژیم اقدام به ساختمان سازی در آن ناحیه کرد تا جنایات خود را مخفی نگه دارد .
او ازدواج کرده بوده و از او یک دختر بجا مانده است.


یاد او و یاد همه جبانباختگان آزادی گرامی باد!

Ahmadinejad in judge : Smuggling cigarettes make our smugger brothers gr...

شام دمشق جوبر مسائية أربعاء حرق الفواتير 29 4

شام - حمص - القصور - مظاهرات أربعاء حرق الفواتير 29-6

شام حلب هتافات المحامين بإعتصام القصر العدلي 29 6

Palestinian Activist Says Obama Speech "Irrelevant"