نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۳ اسفند ۱۱, دوشنبه

در پی قتل بوریس نمتسف، مخالف سرشناس رییس جمهوری روسیه، هزاران نفر روز یکشنبه برای بزرگداشت وی در مسکو دست به راهپیمایی زدندر پی قتل بوریس نمتسف، مخالف سرشناس رییس جمهوری روسیه، هزاران نفر روز یکشنبه برای بزرگداشت وی در مسکو دست به راهپیمایی زدن

د.به گفته برگزارکنندگان بیش از هفتاد هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده اند.اعتراضات گسترده به قتل «نمتسف» در روسیه

عبدا‌لله اوجالان خواهان پایان مبارزه مسلحانه کردها شد

درگذشت یاشار کمال، نویسنده سرشناس ادبیات معاصر ترکیه درگذشت یاشار کمال، نویسنده سرشناس ادبیات معاصر ترکیه

قتل بوريس نمتسوف، مخالف سرشناس پوتین


عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور ایران و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بار دیگر درباره "ورود پول کثیف به حوزه قدرت و سیاست" هشدار داده است.

هشدار مجدد وزیر کشور ایران درباره 'ورود پول کثیف به سیاست و امنیت'

  • 1 ساعت پیش
عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور ایران و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بار دیگر درباره "ورود پول کثیف به حوزه قدرت و سیاست" هشدار داده است.
آقای رحمانی فضلی گفته "رقم قاچاق کالا را ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام می‌کنند. اگر قاچاق موادمخدر هم ۱۰ میلیارد تومان باشد، می‌توان گفت ۲۰ هزار میلیارد تومان از مجاری پنهان وارد اقتصاد می‌شود و دیگر نمی‌توان گفت این اقتصاد سالم است... کسی که این پول‌ها را دارد به راحتی نفوذ می‌کند و آدم‌ها و قوانین را می‌خرد و مشکل ایجاد می‌کند."
وزیر کشور ایران که روز دوشنبه ۱۱ اسفند (دوم مارس) در "جشنواره معرفی و انتخاب آثار مکتوب در حوزه موادمخدر و روانگردان‌ها" سخنرانی می کرد، گفت: "ما از بعد اقتصادی موادمخدر غفلت کردیم."
به گفته آقای رحمانی فضلی در جریان قاچاق گسترده مواد مخدر و کسب درآمد از آن "بخشی از این پول کثیف به حوزه امنیتی می‌رود. آنهایی که در حوزه مواد مخدر هستند، عمدتا شرارت دارند و سلاح هم حمل می‌کنند و از این طریق بخشی از این پول کثیف وارد شبکه تروریسم می‌شود. اینها ابعاد و آثار قاچاق را سنگین می‌کند. با باندهای شرور و مسلح که با شبکه تروریستی ارتباط دارند روبه‌رو هستیم و باید کاری کنیم که این اتفاقات نیفتد."
وزیر کشور ایران  "با حضور و ورود این پول‌ها به حوزه سیاست نیز روبه‌رو هستیم... قاچاق و تروریسم به دنبال کسب قدرت برای ایجاد حاشیه امن است و حتما برای این موضوع پول خرج می‌کند. اگر هوشیار نباشیم و مواظبت نکنیم حتما بخشی از این پول کثیف عزم ورود به حوزه قدرت و سیاست را خواهد کرد."
وزیر کشور ایران کمتر از دو هفته پیش هم گفته بود که پول‌های "کثیف و قاچاق" وارد عرصه سیاست و انتقال قدرت شده است.

پلیس لس‌آنجلس یک بی‌خانمان سیاه‌پوست را کشت

پلیس لس‌آنجلس یک بی‌خانمان سیاه‌پوست را کشت

لحظه شلیک به مرد بی‌خانمان با دوربین ثبت شده است
پلیس شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرینای آمریکا می‌گوید برای بررسی ماجرای کشته شدن یک بی‌خانمان سیاه پوست توسط ماموران، دو تحقیق جداگانه را آغاز کرده است.
تصاویر ویدئویی لحظه شلیک پلیس به مرد بی‌خانمان و مرگ او در مرکز شهر لس‌آنجلس را ثبت کرده است.
بر اساس این تصاویر، وقتی پلیس مشغول بازداشت مرد بی‌خانمان است، صدایی شنیده می‌شود که می‌گوید "تفنگ را بیانداز". چند ثانیه بعد از این فریاد، صدای شلیک پنج گلوله شنیده می‌شود.
پلیس هنوز نگفته که آیا این مرد سیاه پوست مسلح بوده است یا نه.
حادثه در محله‌ای اتفاق افتاده که بی‌خانمان‌های زیادی دارد.
بری مونتگومری، سخنگوی پلیس به لس‌آنجلس تایمز گفته نیروهایش مشغول بررسی گزارش یک دزدی در منطقه بودند.
آقای مونگومری از توضیح این که چه تعداد پلیس در این ماجرا دخیل بودند، خودداری کرده است ولی گفته هیچ پلیسی در این اتفاق زخمی نشده است.
خبرنگار بی‌بی‌سی در لس آنجلس می‌گوید از دیدن تصویر ویدئویی که از این حادثه ضبط شده، مشکل بتوان حدس زد که دقیقا چه اتفاقی افتاده است اما به هرحال در صورتی که مرد مسلح بوده باشد، پلیس اجازه شلیک داشته است.
ماه اوت سال ۲۰۱۴، کشتن یک مرد سیاه پوست باعث خشم عمومی و هفته‌ها اعتراض در فرگوسن شد.
مایکل براون، پسر هجده ساله غیرمسلح و سیاه پوستی بود که توسط پلیس در فرگوسن، ایالت میسوری آمریکا کشته شد.
ماه ژانویه هم تیراندازی مرگبار ماموران پلیس در ایالت نیورجرسی به یک مرد سیاه پوست که هنگام خروج از ماشین دستانش را بالا گرفته بود، باعث اعتراض‌های زیادی شد.

مریضخانه در زمان قاجار

مریضخانه در زمان قاجار

حضور اطبای فرنگی مسیونرهای پزشکی در دربار قاجاریان، اعزام محصل به اروپا برای تحصیل طب جدید، ایجاد مدرسه طب دارالفنون و تشکیل کمیسیون پزشکی آن، ایجاد مجلس حفظ الصحه، تالیف کتب طبی، تصویب قوانین طبابت از سوی مجلس دوماز جمله عوامل رونق طب جدید در دوره قاجار شد و یکی از این مظاهر تحول احداث بیمارستان بود.


در تصاویر مردی مشاهده می شود که به جرم همجنسگرا بودن، بدون ترتیب دادن دادگاه و شاهد و ادله محکوم به اعدام شده و با چشمان، دستان و پای بسته از ارتفاع یک ساختمان نیمه ویران در خاک سوریه در جلوی دیدگان مردم و پیروان این گروه به پایین پرتاب و سپس سنگسار می شود!

در تصاویر مردی مشاهده می شود که به جرم 
همجنسگرا بودن، بدون ترتیب دادن دادگاه و شاهد و 
ادله محکوم به اعدام شده و با چشمان، دستان و پای 
بسته از ارتفاع یک ساختمان نیمه ویران در خاک سوریه 
در جلوی دیدگان مردم و پیروان این گروه به پایین پرتاب و 
سپس سنگسار می شود!

اعتراضات گسترده به قتل «نمتسف» در روسیه

اعتراضات گسترده به قتل «نمتسف» در روسیه


در پی قتل بوریس نمتسف، مخالف سرشناس رییس جمهوری روسیه، هزاران نفر روز یکشنبه برای بزرگداشت وی در مسکو دست به راهپیمایی زدن

د.به گفته برگزارکنندگان بیش از هفتاد هزار نفر در این تظاهرات شرکت کرده اند.

تجمع معلمان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات و نظام پرداخت - مشهد

تجمع معلمان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات و نظام پرداخت - مشهد./ISNA
تجمع معلمان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات و نظام پرداخت - مشهدهشتم مارچ روز جهانی زن خجسته باد!
تضادِ کار ـ سرمایه
هروقت آماده ای،برخیز،تمام قدرتی که نیاز داری،قدرت دستانت است!
فقط دستهایت را احتیاج داری،برخیز ، دور و برت را نگاه کن، سیستم اقتصادی جهان را ببین که یک نسل غارتگر، چگونه تاراجش می کند. و این درحالیست که  کارگران  سخت تر و سخت تر کار میکنند و کمتر عایدشان میشود.گویی که یک بازی ساختگی علیه تو براه افتاده.ما را مشتی بردۀ مجازی کرده اند.
اگرما متحد شویم،توانش را داریم تا آینده ای را بسازیم که می خواهیم!
توضیح: فیلم ذیل ازساخته های " تراژیک و امید " می باشد.
دعوتی است؛برای مبارزه با سیستم ناعادلانه ی سرمایه داری.
فراخوانی است؛برای حضور در خیابانها.
برگردان متن فیلم: میم - بهراد
هروقت آماده ای ،برخیز، تمام قدرتی که نیاز داری قدرت دستانت است!
فقط دستهایت را احتیاج داری،برخیز ، دور و برت را نگاه کن، سیستم اقتصادی جهان را ببین که یک نسل غارتگر، چگونه تاراجش می کند. و این درحالیست که  کارگران  سخت تر و سخت تر کار میکنند و کمتر عایدشان میشود.گویی که یک بازی ساختگی علیه تو براه افتاده.ما را مشتی بردۀ مجازی کرده اند.
یغمای سیستم سرمایه ، دستکاری قیمت ها در بازار، دستبرد به، با ارزش ترین منابعی  که داریم ، غذا، آب ، انرژی،طلا.حتی ارزش پول هم از سوی عده ای دزد سرگردنه ، تعیین می شود.توطئه های وحشتناک ، فسادِ اجتناب ناپذیر.اینها سالیانه میلیاردها انسان را فقیر و مقروض می کنند.این ریاضت های اقتصادی لازم نیست، فقر ضرورتی ندارد،گرسنگی و قحطی لازم نیست، ما قربانی غارتی در ابعادی غیر قابل تصور هستیم…دروغ به خورد ما میدهند، دروغی بزرگ ، که توسطش سرکوب میشویم… واقعیت اینست که : بیش از حد نیاز وجود دارد… ۶۰ سال قبل تولیدات آنچنان رشد یافت که پیشگویی کردند که یک خانواده با  یک نان آور با ۱۰ ساعت کار در هفته و  براحتی، بدون مشکل میتواند زندگی کند.تعجب می کردند که ما انسانها در آینده با وقت اضافی که برایمان می ماند چه میخواهیم بکنیم.
چه شد آن رویایی که برایمان ترسیمش کردند؟
اما یک چیز معلوم شد،در یک مورد حق داشتند! کارهای آنزمان را امروزه می توان درمدت ده ساعت در هفته انجامش داد.! تکنولوژی پیشرفته ، سرعت  پیشرفت کار را هزار برابر بالا برده و تنوع و سرعت ارتباطاتی ما چنان است که هیچگاه تصورش را هم نمی توانستیم  داشته باشیم.  ما حالا ۱۰۰ برابر از دوران شکوفایی دهه ۵۰ ثروتمند تر هستیم.

 ۷۰  بیلیون دلار در امریکا یعنی بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ دلار میتوانست در اختیارهر فردی ،  باشد.  تنها دلیلی که از این رفـاه بهره مند نیستیم ، آنست که یک طبقه چپاولگر فاسد، همۀ بهره را می بلعد.از طریق کنسرن های بزرگ غارت میکنند.قیمت ها را بالا می برند، دستمزدها را پایین می کشند، بهره و دست رنجمان را می دزدند.زمانی رونق کار بود و خانواده ها با در آمد یکنفره زندگی می کردند، گذشت آنزمان، حالا دو نفر کار می کنند و هشت برابر  بهره آوری کاری دارند و تازه زندگی بخور و نمیری دارند.
رسانه های عمومی را کنترل میکنند، ازمسائل مهم محوری اجتماعی بعنوان وسیله ای برای ایجاد تفرقه میان ما استفاده می کنند.
برادر را به جان برادر می اندازند، تا نهادهایمان را به یغما برند.
ما را از سقوط سیستم بانکها می هراسانند،اما اگر بانکها قرار بود سقوط کنند،ماهشت برابر حقوقمان را بدست می آوردیم . آنچه روزانه  بانکها چپاولمان میکنند!
تسلیم این دروغگو ها نشوید، آنها که می خواهند شما را بردۀ خود کنند و زندگیتان را از شما بِرُبایند.تسلیم آنهایی که می خواهند به شما دیکته کنند که شما چه کار باید بکنید، چگونه باید بیندیشید، چگونه باید حس کنید، نشوید.
بیایید جای این سیستم فاسد، سیستم دیگری را جایگزین کنیم .سیستمی که هر کسی از آن بهره ببرد.
بیایید ،ثــمرۀ بهر ه آوری مان را بازپس بگیرییم.
بیایید، رفاه را با هم تقسیم کنیم!
ما می توانیم!
ما خالقیم!
همه چیز آغشته به دروغ است!
وجودمان، حقیقتمان است!
ما خالق صلح و آرامش هستیم!
منبع:
سوسیالیسم در کوبا!
ما به آرمانهای خود وفا دار می مانیم
According to the UN's World Health Organization, Cuba's health care system is an example for all countries of the world.
Why Does Health Care in Cuba Cost 96% Less than in the US
When Americans spend $100 on health care, is it possible that only $4 goes to keeping them well and $96 goes somewhere else? Single payer health care advocates compare American health care to that in Western Europe or Canada and come up with figures of 20–30% waste in the US.
But there is one country with very low level of economic activity yet with a level of health care equal to the West: Cuba.
NextBillion Health Care discusses the Cuban health care system with Dr. Peter Bourne, Visiting Senior Research Fellow at Green Templeton College, University of Oxford and Chairman of the Board of Medical Education Cooperation with Cuba. The interview took place at Unite for Sight's 2013 Global Health & Innovation Conference.
Dr. Linda Hirsch visits Cuba for a first-hand look at Cuba's strides in wiping out illiteracy. The program also examines post-revolution education in Cuba today against a backdrop of social, economic and political changes. Interviews with educators in Cuba, and Jim Carney speaks with CUNY Cuban scholars in the United States.
تکثیراز جهانگیر محبی 
ارسال به: اعضای گروه یاهو،گوگل،شخصیتهای سیاسی-اجتماعی-اقتصادی-فرهنگی
هنری،سازمانها،احزاب،نشریات، رادیوها،تلویزیونها،انجمنهای
زنان-دانشجویان-دانش آموزان-معلمان-روزنامه نگاران
وبلاگ نویسان-نویسندگان،تشکلهای کارگری
و سایت ها در داخل و خارج از کشور
کارگر زندانی آزاد باید گردد
انترناسیونال است؛نجات انسانها
صلح اعترافِ آشکاربه حقیقت استتلاش برای لغومجازات اعدام،بخشی ازمبارزه طبقاتی است  خوشبختی انسان درمبارزه برای آزادی وعدالت اجتماعی است
 
سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی به دست کارگران وزحمتکشان
زنده و پُرتوان باد انقلابِ رهایی بخشِ خلقهای تحت ستم
ننگ و نفرت برفرصت طلبانِ سیاسی
سوسیالیسم یا بربریت
کارگران جهان،متحد شوید