نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۳ شهریور ۳۱, دوشنبه

آخوند قرائتی: دین شما سر پول دادن معلوم می‌شه

لگوبرداری از صحنه اعدام جان پسر ۱۲ ساله را گرفت

لگوبرداری از صحنه اعدام جان پسر ۱۲ ساله را گرفتعلی‌اکبر یونسی پسر بچه ۱۲ ساله همدانی در الگو برداری از صحنه اعدام جان خود را از دست داد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه علی‌اکبر یونسی پسر بچه ۱۲ ساله اهل بلوار اعتمادیه همدان هنگامی که در منزل تنها بود بر اثر کنجکاوی با الگوبرداری از صحنه اعدام با کمربند خود را از لوله گاز داخل خانه حلق آویز کرد و جان سپرد.

این حادثه دلخراش و نحوه آن که با تقلید از اعدام مجرمان در ایران صورت گرفته در گزارش پزشکی قانونی شهر همدان مورد تایید قرار گرفت.

لازم به اشاره است مرگ این کودک تاثر و نگرانی نزدیکان و همسایگان را در پی داشته است. هر چند الگوبرداری از صحنه های اعدام و بازی کودکان پیش تر نیز در ایران قربانیانی به جا گذاشته است، موضوعی که مدافعان حقوق بشر آن را نمونه مشخص بازتولید خشونت در جامعه می دانند.

گفتنی است، در آخرین مورد در  ۱۹ شهریور ماه سال جاری دو زندانی به عنوان پرابهام «ارازل و اوباش» در ملاء عام در همدان اعدام شدند.

شمار زیادی از ساکنان محله ای در نزدیکی فرحزاد (شمال غرب) تهران را کودکانی تشکیل می دهند که حاصل ازدواج های زنان ایرانی با اتباع کشورهای همسایه هستند. این کودکان ازحقوق اولیه شهروندی بی بهره و حتی بدون شناسنامه اند.


شمار زیادی از ساکنان محله ای در نزدیکی فرحزاد (شمال غرب) تهران را کودکانی تشکیل می دهند که حاصل ازدواج های زنان ایرانی با اتباع کشورهای همسایه هستند. این کودکان ازحقوق اولیه شهروندی بی بهره و حتی بدون شناسنامه اند.

وحشیگری یک رئیس کلانتری در تبریز با کاسبکار جوان (ویدئو)

وحشیگری یک رئیس کلانتری در تبریز با کاسبکار جوان (ویدئو)

باور کنید من به جای اون جوان بغضم گرفت نه از درد بلکه از این حقارت که هر بی شرفی که از راه میرسه باید یکی تو سرت بزنه بعدشم هیچ میشی یه انسانی که دائم داره با بغض و کینه زندگی میکنه و چه بسا دست به هرکاری بزنه وووو
وای بر من وای بر ما ، تا به کی تا به کجا باید صبور و انعطاف پذیر باشیم و منتظر یک ناجی، که هرگز نخواهد آمد . رامین مهمانپرست و همسرش در حال تماشای والیبال اما غنچه قوامی در زندانرامین مهمانپرست و همسرش در حال تماشای والیبال اما غنچه قوامی در زندان


همسر مهمانپرست در حالی در استاديوم در لهستان، مشغول تماشای بازی واليبال هستند كه زنان در ايران چنين اجازه ای ندارند و غنچه قوامی در ايران صد روز است زندانی است (۴۱ روز اول که در سلول انفرادی بوده) و تهدید شده به زندان قرچک فرستاده خواهد شد و در بازداشت کوتاه مدتش به سيلی زده شده و بر روی زمين کشيده شده بود و آثار کبودی بر بدن او مشهود بوده است!

جرمش چه بود؟
تلاش براي انجام كاری كه همسر سفير دولت "اعتدال و اميد" در اين عكس انجام داده: تماشای مسابقه واليبال تيم ملی كشورش
یا جرمش این بود که نوشت "... رفع ممنوعيت ورود زنان به ورزشگاه ابتدايی ترين و كم هزينه ترين اقداميست كه دولت روحانی در حوزه زنان می تواند انجام دهد" ؟

«غنچه قوامی تهدید شده به زندان قرچک فرستاده خواهد شد»

عفو بين الملل در بيانيه ای دراينباره آورده است که خانم قوامی پس از آزادی (پس از بازداشت موقت) به يکی از دوستان خود گفته بود که در بازداشت کوتاه مدتش به سيلی زده شده و بر روی زمين کشيده شده بود و آثار کبودی بر بدن او مشهود بوده است.

در اين بيانيه آمده است که خانم قوامی در ۴۱ روز اول که در سلول انفرادی بوده، تحت فشار شديد روانی بوده و تهديد شده که به زندان قرچک فرستاده خواهد شد جايی که محکومان جرايم خطرناک در آنجا زندانی هستند.

ضرب و شتم دراویش مقابل دادستانی تهران - 30 شهریو

ضرب و شتم، بازداشت و ادامه تجمع دراویش گنابادی

ضرب و شتم، بازداشت و ادامه تجمع دراویش گنابادی


نیروهای امنیتی و انتظامی از ساعات اولیه صبح روز یکشنبه ۳۰ شهریور حدود ۳۰۰ درویش گنابادی عضو «کمپین کوچ به زندان اوین» را که قصد ادامه تجمع ناکام روز گذشته‌شان در مقابل دادستانی را داشتند به محاصره سربازان و خودروهای انتظامی درآورده‌اند.

مجذوبان نور - دراویش در تنگنای محاصره ماموران که مانع از حرکت آن‌ها به سمت دادستانی می‌شوند قرار گرفته و صدای فریاد از خیابان بهشت به گوش می‌رسد.

این افراد که در میان آن‌ها نزدیک به ۵۰ زن نیز حضور دارند توسط مامورین انتظامی و ماشین‌های ون و انتظامی محاصره شده‌اند تا جمعیت به سمت کاخ دادگستری و دادستانی کشیده نشود.

همچنین خبر‌ها حاکی از آن است که در جریان وقایع امروز خانم نازیلا نوری، پزشکی که به تازگی خطاب به آقای حسن روحانی رییس جمهور ایران نامه نوشته و از وی خواستار پایان بخشیدن به ستم بر دراویش گنابادی و تصحیح حرف‌های وزیر اطلاعات شده بود، توسط نیروهای مستقر در خیابان بهشت دستگیر شده است.

دراویش گنابادی از صبح روز گذشته به دنبال اعلام این خبر که قصد تجمع صلح آمیز با دستان و چشم‌های بسته در مقابل دادستانی دارند در محدوده بازار تهران مورد حمله ماموران قرار گرفته و از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ شب دیروز قریب به ۸۰۰ نفر از آنان بازداشت شدند.


این دراویش با اعلام اینکه ساعت ۹ امروز مقابل دادستانی گردهم خواهند آمد گفته بودند هدفشان از برگزاری تجمع مقابل دادستانی پایان بخشیدن به حملات خودسر‌ها به پیروان متصوفه و برداشتن نگاه امنیتی از دراویش است و در صورتی که مسوولان به خواسته ایشان توجه نکنند حاضرند خودخواسته و بدون درگیری به زندان بروند.

یادآور می‌شود این کمپین از زمانی راه افتاده است که ۹ درویش گنابادی محبوس در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز در اعتراض به رفتارهای غیرقانونی با دراویش دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند.

همچنین تارنمای مجذوبان نور نوشت، نیروهای امنیتی و پلیس امنیت پس از محاصره چند ساعته دراویش در خیابان بهشت که حسینه دراویش گنابادی نیز در آن واقع است، این محل را به صحنه آشوب و درگیری تبدیل کرد.

نظامیان مستقر در خیابان بهشت با پرتاب گاز اشک آور میان دراویش محصور در نرده‌های یگان ویژه نیروی انتظامی، با باتوم به جان دراویش افتاده‌اند.

اعدام بازی جان پسر بچه ۱۲ ساله را گرفت

اعدام بازی جان پسر بچه ۱۲ ساله را گرفت


علی‌اکبر یونسی پسر بچه ۱۲ ساله همدانی در الگو برداری از صحنه اعدام جان خود را از دست داد.

هرانا - صبح روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه علی‌اکبر یونسی پسر بچه ۱۲ ساله اهل بلوار اعتمادیه همدان هنگامی که در منزل تنها بود بر اثر کنجکاوی با الگوبرداری از صحنه اعدام با کمربند خود را از لوله گاز داخل خانه حلق آویز کرد و جان سپرد.

این حادثه دلخراش و نحوه آن که با تقلید از اعدام مجرمان در ایران صورت گرفته در گزارش پزشکی قانونی شهر همدان مورد تایید قرار گرفت.

لازم به اشاره است مرگ این کودک تاثر و نگرانی نزدیکان و همسایگان را در پی داشته است. هر چند الگوبرداری از صحنه های اعدام و بازی کودکان پیش تر نیز در ایران قربانیانی به جا گذاشته است، موضوعی که مدافعان حقوق بشر آن را نمونه مشخص بازتولید خشونت در جامعه می دانند.

گفتنی است، در آخرین مورد در ۱۹ شهریور ماه سال جاری دو زندانی به عنوان پرابهام «ارازل و اوباش» در ملاء عام در همدان اعدام شدند.
 پوستر : اصلان حسنلو
مطالب پیشین:

مکتب خانه عصر قاجار

 عکس هایی کمیاب از ایران عصر قاجار

شرایط حاد در اطراف شهر کردنشین کوبانی

شرایط حاد در اطراف شهر کردنشین کوبانی


مرز ترکیه و سوریه
ترکیه عبور آوارگان کرد سوریه را که از حمله گروه موسوم به دولت اسلامی گریخته‌اند، از مرز دشوار کرده است
نیروهای کرد که از شهر کوبانی در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه دفاع می‌کنند، می‌گویند نیروهای موسوم به دولت اسلامی برای حمله علیه آنها از فاصله ۱۵-۱۰ کیلومتری از موشک‌های دوربرد استفاده می‌کنند.
اوجلان آیسو، معاون فرمانده نیروهای کرد به بی‌بی‌سی گفت که وظیفه مردان جنگجوی او بسیار سنگین‌ بود، چرا که آنها باید قبل از آمدن به خط مقدم جنگ، اول خانواده‌های خود را به نقاط امن، به ترکیه می‌بردند.
شرایط جنگی در اطراف شهر کوبانی و احتمال قریب‌الوقوع تصرف آن شهر توسط دولت اسلامی موجب یک موج بزرگ فرار از آن منطقه به طرف مرز ترکیه شده است.اوگفت نیروهای او توانسته‌اند چندین روستا را از نیروهای دولت اسلامی، داعش سابق پس بگیرند ولی شرایط در منطقه جنگی بسیار حاد است.
همزمان معاون نخست وزیر ترکیه هشدار داده که این کشور در حال تلاش برای غلبه بر یک فاجعه انسانی است که در اثر پیشروی نیروهای دولت اسلامی و فرار آوارگان کرد با آن مواجه شده است.
آوارگان کرد سوریه از روز پنج‌شنبه هفته گذشته پشت مرزهای ترکیه تجمع کردند تا در نهایت ترکیه روز جمعه ۳۰ کیلومتر مرز با سوریه را باز کرد.
بعد از عبور حدود ۱۳۰ هزار کرد از مرز در سه روز گذشته، ترکیه امروز بیشتر نقاط مرزی با سوریه را بست.
سازمان ملل می‌گوید این بیشترین شمار آوارگانی است که در یک برهه زمانی کوتاه، از شروع درگیری‌های سوریه در سه سال پیش از سوریه گریخته‌اند.
درحال حاضر از ۹ نقطه مرزی فقط دو منطقه عبور برای آوارگان باز مانده است.
روز گذشته پلیس ترکیه با کردهایی که می‌خواستند برای جنگ با داعش از مرز سوریه بگذرند، درگیر شد.
بسیاری از آوارگان کرد که توانسته‌اند خود را به ترکیه برسانند، در مدرسه‌های پرازدحام پناه داده شده‌اند.
ترکیه تابحال نزدیک به یک میلیون آواره کرد را در خاک خود پذیرفته است.

دولت اسلامی در نزدیکی مرزهای ترکیه

مرکز شهر کوبانی که عین‌العرب هم نامیده می‌شود، تا مرز ترکیه کمتر از دو کیلومتر فاصله دارد و این مسافت را می‌توان با پای پیاده در مدت ۲۰ دقیقه طی کرد.
مقام‌های سیاسی کرد در ترکیه از جوانان به‌ویژه کردهای جنوب شرقی این کشور خواسته‌اند که برای کمک به کردهای سوریه به کوبانی بروند.
نزدیک شدن نیروهای دولت اسلامی/داعش به خاک ترکیه باعث نگرانی مقام‌های این 

jeudis de l'IMA - Pour les musulmans - 18 septembre 2014

طرح حذف زنان از شهرداری،جلوه دیگری ازسیاست زن ستیزانه جمهوری اسلامی-

طرح حذف زنان از شهرداری،جلوه دیگری ازسیاست زن ستیزانه جمهوری اسلامی-

 سارا نیکو
http://static.cloob.com//public/user_data/album_photo/2665/7992714-b.jpg
طرح حذف زنان ازشهرداری،جلوه دیگری ازسیاست زن ستیزانه ی جمهوری اسلامی
نگارش : سارا نیکو
در هفته های اخیر شهرداری تهران دربخشنامه ای به مدیران ارشد زیر نظارت خود ابلاغ کرده است که "صرفا از نیروهای کارمند مرد جهت سمت‌هایی مانند مسئول دفتر، منشی، اپراتور تلفن، ماشین‌نویس و مسئول پیگیری"استفاده کنند. به دنبال این امر و اعتراضاتی که این اقدام زن ستیزانه برانگیخت ، محمدباقر قالیباف شهردار تهران ، این مهره سرسپرده نظام ، با حضور درنماز جمعه و در سخنرانی در آن جا از طرح جدا کردن زنان و مردان در شهرداری تهران دفاع کرده و بی شرمانه مدعی شد که طرح مذکور در جهت استحکام خانواده بوده و "رضایت کارکنان شهرداری را به ‌دنبال داشته" است !!!
 
قالیباف که یکی از شاهکار هایش خراب کردن خانه های محرومان حاشیه نشین شهر تهران بر سر آن ها می باشد و به این طریق عامل گسترش کارتن خوابی و تحمیل این بی خانمانی به بسیاری از خانواده های تهی دست هست ،به یک باره یاد "استحکام خانواده" افتاده و وقیحانه در دفاع از بخشنامه زن ستیزانه شهرداری تهران می گوید "ما غیرت دینی داریم ، حرف ما این است که نباید اجازه دهیم یک خانم در طول زمان ، معاشرت بیشتری با نامحرمان داشته باشد تا با محرمان خود و شوهر و فرزندش، زیرا این موضوع کانون خانواده را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد". اما دروغین بودن چنین توجیهی از طرف قالیباف زمانی هر چه بیشتر عیان می گردد که بدانیم اقدام وی در خراب کردن خانه های مردم حاشیه نشین شهر تهران و در نتیجه افزایش کارتن خوابی در شرایطی است که بخش بزرگی از کارتن خواب ها را زنان بین 25 تا 45 ساله تشکیل میدهند و حتی مسئولان شهری خود اعلام میکنند که تعداد این زنان رو به افزایش می باشد. بنابراین، اراجیف قالیباف این پرسش را در مقابل هر انسانی قرار می دهد که به راستی چه چیزی است که "کانون" خانواده را به خطر می اندازد؟  کار کردن زنان و کمک به تامین هزینه های کمر شکن زندگی و یا خراب کردن کاشانه محقر فقرا و فرستادن زنان به خوابیدن در خیابان ها و پارک ها و رواج کارتن خوابی !!!؟
 
در واکنش به طرح بخشنامه شهرداری تهران ، مردم ما شاهد صحنه سازی های سیاسی بین "اصلاح طلبان" حکومتی و "اصول گرایان" در مخالفت و موافقت با این طرح می باشند. اصول گرایان ضمن دفاع از این طرح، طبق معمول تحقق آن را در جهت موازین اسلامی دانسته و آن را نه حذف زنان از صحنه اجتماعی بلکه حتی در راستای "ارتقای" زنان قلمداد کردند!  از جمله معصومه آباد عضو شورای شهر تهران در دفاع از این طرح گفت این طرح "به ارتقای حرفه‌ای خانم‌ها منجر خواهد شد ، چنان چه خانم ها تشکر ویژه خود را طی طوماری به ما اعلام کرده اند"!   او تاکید کرد که این طرح فقط مختص به شهرداری نیست و "تصمیمی که در شهرداری گرفته شده است، به ارکان دولتی هم پیشنهاد شده است".  یعنی این که عملی شدن این طرح زن ستیزانه فقط به شهرداری خلاصه نخواهد شد و بعد از شهرداری نوبت به سایر ادارات دولتی هم خواهد رسید.  وی در مقابل سئوال یک خبرنگار که در ارتباط با "ارتقای حرفه ای خانم ها" پرسیده بود که خانم های مسئول دفتر، منشی و تایپیست در شهرداری پس از ارتقا , به چه جایگاهی دست پیدا کرده‌اند؟  با وقاحت تمام گفت: "حالا هر کس هر جایی که بود"!
 
اصلاح طلبان حکومتی و دولت روحانی که همواره تلاش دارند در عرصه بین المللی ظاهری "مدرن" و "متعادل" از جمهوری اسلامی نشان دهند ، مخالفت ضمنی خود را با این طرح به این دلیل که این امر با کنوانسیون‌های بین المللی عدم ‌تبعیض در اشتغال و حرفه مغایرت دارد ، اعلام کرده اند.  وزیر کار دولت روحانی در نامه ای به شهرداری عنوان میکند که: "استحضار دارید که دولت جمهوری اسلامی ایران به ‌عنوان کشوری که همواره از عدالت اجتماعی در سطح ملی و بین‌المللی دفاع می‌کند، شناخته می‌شود و لذا صدور بخشنامه‌ها با توصیفی که در بالا اشاره شد می‌تواند موجب خدشه‌دار شدن این جایگاه شود و بازتاب این اقدام به نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان بین‌المللی کار نتایج مناسبی در پی نخواهد داشت".  وی در خاتمه با حالت التماس می گوید "با عنایت به موارد فوق به منظور پرهیز از ایجاد حساسیت‌های ناخواسته بین‌المللی مجددا از شما درخواست می‌شود دستور فرمایید ضمن ارسال نسخه‌ای از بخشنامه یاد شده به این وزارتخانه نسبت به اعلام الغای آن اقدام مقتضی به عمل آورده و از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود".
 
توضیحات وزیر کار دولت روحانی به روشنی نشان میدهد که برخی از دار و دسته روحانی مثل همیشه ، نه از موضع دفاع از حقوق پایمال شده زنان بلکه در شرایط بحرانی که در آن به سر می برند ، به علت دل نگرانی از واکنش جامعه بین المللی خواستار عدم اجرای این طرح می باشند.  البته چند روزی طول نکشید که پور محمدی، وزیر کشور کابینه روحانی ، جلادی که به درستی به علت نقشی که در کشتارهای زندانیان سیاسی در دهه 60 داشت به "وزیر مرگ" معروف است در مصاحبه با خبرگزاری فارس اعلام کرد که این طرح با "ارزش های رژیم هم خوان است و بهره وری را بالا می برد". (خبرگزاری فارس – اول مرداد 1393)
 
به دنبال علنی شدن بخشنامه زن ستیز شهرداری در مطبوعات ، وزیر آموزش و پرورش دولت روحانی نیز با حضور در شورای شهر تهران از افزایش بیشمار معلمان زن در کشور ابراز نگرانی کرد !!!  شهربانو امانی ، نماینده سابق مجلس که از زنان درون حکومتی به حساب می آید ، در رابطه به اعمال محدودیت های شغلی برای زنان در شهرداری تهران و هم چنین ابراز نگرانی وزیر آموزش و پرورش از تعداد زیاد معلمان زن ، با اشاره به علت اصلی این گونه زن ستیزی در رژیم جمهوری اسلامی ، اظهار داشت که "حل مشکل بیکاری در کشور با ایجاد ممنوعیت برای زنان شاغل حل نمی شود."  (تابناک – 18 تیر ماه 1393)    
 
در این میان فمینیست های اصلاح طلب که همواره نقش جاده صاف کن را برای دولت ایفا می کنند نیز مخالفتی مشابه با اصلاح طلبان به این طرح نشان داده اند.  ، آزاده دواچی در سایت "مدرسه فمینیستی" ، این طرح را نتیجه ایدئولوژی "اقتدار گرایان" بر نقش زنان در خانه و خانواده می بیند و با همین سطحی نگری ، سئوال می کند که "چرا مسئولان به جای فراهم کردن امکانات برابری شغلی، تحصیلی و اقتصادی برای زنان، بیشتر به حذف آنان روی می آورند" !!؟   نویسنده البته به روی خود نمی آورد که خود این طرح و طرح های مشابهی که در جهت تفکیک جنسیتی در طول حیات جمهوری اسلامی بر زنان ایران تحمیل گشته است اتفاقا با انگیزه خارج کردن زنان از صحنه های اجتماعی طرح گشته و یکی از راه کارهای مهم رژیم برای مقابله با بیکاری و بحرانی است که گریبانش را فرا گرفته است، امری که همواره با تکیه بر ایدئولوژی اسلامی توجیه می شود.
 
طرح جدید شهرداری تهران یکی از نمودارهای طالبانیزه کردن جامعه و مکمل اقداماتی نظیر جدا کردن نیمکت ها در پارک های عمومی، ایجاد پارک های "شهربانو" مختص زنان و طرح سرکوبگرانه موسوم به "منشور اخلاقی" در فضای دانشگاه ها که بر اساس آن "اختلاط بین دختر و پسر مجاز نیست" بوده و خود یکی دیگر از برنامه های جداسازی جنسیتی رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی می باشد. کارگزاران جمهوری اسلامی  با اتخاذ چنین تاکتیک های زن ستیزانه ای در حالی که در پوشش مذهب با ابراز اراجیفی چون "غیرت دینی" و "حراست از نهاد مقدس خانواده" شرایط هر چه مشقت بار تری را بر بخش دیگری از جامعه ما یعنی زنان تحمیل می کنند، فریبکارانه می کوشند در صد بیکاری مردان را نیز کمتر از آن چه هست نشان دهند. این طرح سرکوبگرانه بدون شک اثرات زیان باری بر بخش بزرگی از زنان کارمند که تحت شرایط گرانی وحشتناک هزینه های زندگی برای تامین مایحتاج زندگی خود و خانواده شان مجبور هستند که حتی بیش از یک شغل هم داشته باشند ، در بر خواهد داشت. از طرف دیگر این طرح قطعا باعث به کُنج خانه کشاندن زنان و کم رنگ تر شدن حضورشان در صحنه های اجتماعی خواهد شد. طرحی که خود سر سپردگان رژیم هم اذعان دارند که نشان از عدم توانایی رژیم در پاسخ به بیکاری سرسام آور موجود می باشد.
 
واقعیت این است که رژیم جمهوری اسلامی که حافظ منافع سرمایه داری وابسته و انگلی ایران می باشد امروز با بحرانی روبروست که با توجه به وابستگی اش به نهادهائی چون بانک جهانی هر روز ابعاد شدید تری به خود می گیرد. این نظام امروز بیش از هر زمان دیگری برای ادامه حیاتش نیازمند استثمار هر چه شدیدتر نیروی کار می باشد. تحقیر زنان و نصف مرد حساب کردن آنان منجر به پائین آمدن نرخ دستمزد گشته و خارج نمودن زنان از صحنه های اجتماعی نیز یکی از ابزار های مهم برای تشدید استثمار مردان و پایین آوردن سطح دستمزد آنان می باشد که در پوشش مذهبی و حفاظت از "نهاد خانواده" صورت می گیرد.
 
سردمداران رژیم جمهوری اسلامی در شرایط بحرانی کنونی با اعمال فشارهای اقتصادی – سیاسی بر زنان، قصد دارند که بار این بحران ها را هر چه بیشتر بر سر زنان زحمتکش جامعه سر شکن کنند. در عین حال آن ها در پرتو این حذف اجتماعی ، به خیال خود می خواهند زنان را از مبارزه برای  احقاق حقوق پایمال شده خود  باز دارند. اما علیرغم همه این سیاست های سرکوبگرانه  ، می بینیم  که زنان ایران در 35 سال گذشته  ، از همان اوائل سر کار آمدن رژیم جمهوری اسلامی ، همواره در صفوف مقدم مبارزه شرکت داشته و سیاست های مرتجعانه رژیم را به ابزاری برای مبارزه و نفی کلیت این رژیم تبدیل نموده اند.
    
بدون شک با همه ظلم و ستم و تبعیضی که رژیم جمهوری اسلامی برای حفظ بقای ننگین خود در این 35 سال بر زنان ایران اعمال کرده است ، با همه طرح های مرتجعانه ای که با اتکا به فرهنگ ارتجاعی اسلامی در جامعه اعمال کرده، قادر نخواهد بود سدی در مقابل نیروی پر خروش زنان ایران و مبارزه و مقاومت آنان در کنار آحاد دیگر جامعه ، برای رسیدن به جامعه ای تهی از هر گونه تحقیر و تبعیض و استثمار ایجاد کند.  زنان ایران به خوبی بر این امر آگاه هستند که حتی برای برخورداری از ابتدایی ترین حقوق دمکراتیک شان ، نمی توانند و نباید به هیچ کدام از جناح های هیئت حاکمه اعتمادی داشته باشند.  زنان ایران در راه مبارزه برای دست یابی به حقوق مساوی با مردان با پیوند مبارزاتی شان با طبقه کارگر، آرزوی مزدورانی چون قالیباف مبنی به کُنج خانه کشاندن آن ها را همراه با کلیت جمهوری اسلامی به گورستان تاریخ خواهند سپرد.
مرداد1393
با محمد باقرقالیباف، یکی دیگرازسران رژیم جنایتکار اسلامی،بیشترآشنا شویم
مافیای قالیباف
خبربازداشت الیاس قالیباف، پسر بزرگ و مشاور رسانه‌ای شهردار تهران در رسانه‌های داخلی منتشر اما بعدأ از روی بسیاری از سایت‌ها حذف شد. این بازداشت با مسائل مالی مربوط به موسسه «شمس الشموس» مرتبط بود.
محمد باقر قالیباف کیست؟
محمدباقر قالیباف در زمان جنگ با وجود سن و سال کمی که داشت فرمانده لشکر پنج نصر خراسان بود. گفته می‌شود  به دلیل روابط خانوادگی با همسرعلی خامنه‌ای، بعد از جنگ توانست موقعیت خود را تثبیت و در پست‌های نظامی وامنیتی منصوب شود. تا کنون وی چندین دوره برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شده، اما در هر دور بازنده میدان بوده است. در این زمینه هزینه‌های میلیاردی خرج تبلیغات کرده است که مسوولیت ستاد تبلیغاتش را فرزند ارشدش الیاس قالیباف برعهده داشت است. قالیباف به همین دلیل چندین بار زیر سوال رفته، اما اعتراض‌ها هیچ نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

قالیباف پس از جنگ در سال ۷۳ به عنوان فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا انتخاب شد. در سال ۱۳۷۶ با حکم سید علی خامنه‌ای، به سمت فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب گردید. وی پس از آن به فرانسه رفت و در امتحان خلبانی ایرباس شرکت کرد. چند روز پس از نا‌آرامی‌های کوی دانشگاه تهران، روزنامه کیهان نامه محرمانه جمعی از فرماندهان سپاه به محمد خاتمی رییس جمهور وقت را منتشر کرد. فرماندهان امضا کننده نامه به خاتمی نوشته بودند که «کاسه صبر» ایشان لبریز شده و «اگر دولت نا آرامی‌ها را کنترل نکند» وارد عمل خواهند شد. نام محمد باقر قالیباف، فرمانده وقت نیروی هوایی سپاه پاسداران نیز در میان امضا کنندگان دیده می‌شود.


قالیباف به وسیله فرزند ارشدش بسیاری از پروژه‌های اقتصادی خود را پیش می‌برد و ارتباط‌هایش با افرادی مانند بابک زنجانی و رضا ضراب از طریق الیاس صورت می‌گیرد، اما در مورد یکی از پروژه‌های بابک زنجانی با نام «پروژه ایران زمین» که خود وی ریاست جلسه کمیسیون ماده ۵ را برعهده داشت و با تایید این پروژه باعث به وجود آمدن حادثه خیابان «گلستان» شد، همین موضوع موجب شد تا «تذکری از سوی شورای شهر» دریافت کند و برای تایید این پروژه بازخواست شود.

با توجه به میزان نفوذ قالیباف در نهادهای نظامی و امنیتی و حمایت‌های بیت خامنه‌ای، تغییر او چندان راحت به نظر نمی‌رسد. اما این روزها خبرهایی مبنی بر کناره‌گیری قالیباف به گوش می‌رسد که شاید بار دیگر از جانب آیت‌الله خامنه‌ای ماموریتی جدید در جبهه صدا و سیما بگیرد و رییس سازمان شود.
متن کامل را درلینک ذیل جستجوکنید
https://www.tribunezamaneh.com/archives/48311
--------------------------------


فراخوان به تظاهرات درمقابل سازمان ملل متحد درنیویورک!
(
در اعتراض به جنايات جمهوری اسلامی)
هم میهنان مبارز ، روز  پنجشنبه ، بیست و پنج سپتامبر 2014 ، حسن روحانی (فریدون) رئیس جمهور رژيم دار و شکنجه جمهوری اسلامی برای تطهیر و بزک چهرۀ  کریه اين رژيم قرار است در نشست سالیانۀ سازمان ملل متحد در نیویورک شرکت نمايد. و اين فرصتی است تا با تجمع در مقابل دفتر اين سازمان صدای اعتراض ميليونها هم وطن ستمديده که از ظلم و بيداد وحشيانه 35 سال سلطه جمهوری اسلامی جانشان به لب رسيده را به گوش جهانيان برسانيم.   
ايرانيان آزاده!
واقعيتی انکار ناپذير است که رژیم جمهوری اسلامی  که جهت سرکوب انقلاب سال 57 به قدرت رسيد در تمام اين سالها با دار و شکنجه و زندان هر صدای حق طلبانه ای را در گلو خفه ساخته و برای تسهيل شرايط استثمار و غارت دسترنج رنجبران از هيچ جنايتی کوتاهی نکرده است. اين رژيم عامل اصلی همۀ مصائب ، بدبختی ها و نکبتی است که در اين فاصله گریبان اکثریت قریب به اتفاق مردم جامعۀ ما را گرفته است.  در زير سلطه اين رژيم و سياستهای ارتجاعی اش مطالبات بر حق زنان ، کودکان ، جوانان،  کارگران، زحمتکشان ، هنرمندان ، معلمین ، دانشجویان ، استادان ، روشنفکران و خلقهای تحت ستم و اقلیت های قومی و مذهبی با بيرحمی تمام سرکوب شده است. اين رژيم که يکی از اولين جلوه های سلطه بنيادگرائی اسلامی در منطقه می باشد در اين فاصله در اقصی نقاط خاورميانه راه قدرت گيری ارتجاعی ترين دارو دسته های اسلامی را هموار نموده و در همه جا يار و ياور چنين مرتجعينی بوده است.
ايرانيان مبارز!
در اعتراض به جمهوری اسلامی که ايران رابه  زندان بزرگی برای کارگران و زحمتکشان تبديل نموده و هر روز تعدادی را در گوشه و کنار کشور به دار می آويزد  فعالين چريکهای فدائی خلق ايران  همه شما را فرا میخوانند تا با شرکت هرچه گسترده تر در تظاهرات افشاگرانه و اعتراضی روز بیست و پنج سپتامبر و با فرياد  شعار جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد هم چهره ددمنش سردمداران جمهوری اسلامی را افشاء کنيد و هم بار ديگر بر اين واقعيت  تاکید نمائيد که تنها راه خروج جامعۀ ما از این شرایط اسفناک ، سرنگونی جمهوری اسلامی با همۀ دستجات و جناحهای مافیائی ان و به دست مردم رنجديده و در طی یک انقلاب توده ای می باشد .فعالان چریکهای فدائی خلق ايران در کانادا و آمریکا

زمان: پنجشنبه 25 سپتامبر 2014 ساعت 10 صبحمکان : مقابل دفتر سازمان ملل در نیویورک
http://www.siahkal.com/index/mid-col/Farakhan-UN-2014.pdf
http://namehnews.ir/content/files/shariatmadar/38877.jpg
http://namehnews.ir/content/files/shariatmadar/38877.jpg
جمهوری اسلامی با هر جناح ودسته نابود باید گردد!