نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۴, سه‌شنبه

دلیل پلمپ ۱۸ واحد صنفی شهروندان بهایی + تصویر 

در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۵، ۱۸ واحد صنفی شهروندان بهایی در شهرهای بابلسر، فریدون کنار، بهنمنیر و ساری و رامسر پلمپ گردید.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۱۲ اردیبهشت شهروندان بهایی به دلیل عید مذهبی، مغازه های خود را تعطیل نمودند. در این روز اداره اماکن اقدام به پلمپ این واحدهای صنفی به صورت غیر قانونی نمود.
تمامی این پلمپ ها بدون اخطار کتبی و اطلاع قبلی اتحادیه و در غیاب صاحب واحد صنفی انجام شده است.
اداره ی اماکن بابلسر به صاحبان واحد صنفی پیشتر اطلاع داده بود چنانچه در روزهای تطیلی بهایی کرکره ی مغازه های خود را بالا بدهند و یا لامپ مغازه ی خود را روشن کنند، از پلمپ واحد صنفی ایشان خود داری خواهد نمود.
پلمپ این واحد های صنفی مصداق تفتیش عقاید بهاییان و نقض اصل ۲۳ قانون اساسی می باشد که تقتیش عقاید را ممنوع میکند. همچنین بر اساس ماده ۲۸ قانون نظام صنفی ، صاحبین واحد صنفی می توانند تا ۱۵ روز واحد صنفی خود را بدون اطلاع اتحادیه تعطیل نمایند.
همچنین مراجع ذیربط در قائمشهر از پذیرش بهاییان این شهر امتناع می نمایند و به ایشان ابلاغ نموده اند: ” به دلیل اینکه شما بهایی هستید، پرونده شما امنیتی می باشد و اداره اماکن راسا نسبت به پلمپ واحد صنفی شما اقدام نموده است.”
این در حالی است که در ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی در ارتباط با اقدام علیه امنیت ملی، مرام فرد ( بهایی بودن) را حائز اهمیت نمی داند ولی نیت فرد به جهت بر هم زدن امنیت و اقدام در این راستا را مهم میداند. به همین دلیل امنیتی دانستن بستن مغازه ی بهاییان اساسا نادرست و مصداق تفتیش عقاید می باشد.
واحدهای صنفی پلمپ شده در روز ۱۲ اردیبهشت عبارتند از:
بابلسر
۱. فرشید حکمت شعار ، صاحب واحد صنفی : عینک سازی
۲. مقصود لقایی ، صاحب واحد صنفی : فروشگاه آلات موسیقی
۳. شاهین سنایی ، صاحب واحد صنفی : عکاسی
۴. برزو متعارفی ، صاحب واحد صنفی : اسباب بازی
۵. بهمن سهند مهرآباد ، صاحب واحد صنفی : لوازم بهداشتی و ساختمانی
بهنمیر
۱. احمد نیکو نژاد ، صاحب واحد صنفی : چراغ سازی
۲. فیض الله نیکو نژاد ، صاحب واحد صنفی : دوچرخه سازی
فریدون کنار
۱. ساسان وداعی ، صاحب واحد صنفی : ابزار یراق
۲. بدیع الله وداعی ، صاحب واحد صنفی : آهنگری
۳. بابک ودایی ، صاحب واحد صنفی : عینک سازی
۴. افشین آزادی ، صاحب واحد صنفی : پوشاک زنانه
۵. عرفان معصومیان ، صاحب واحد صنفی : پوشاک زنان
ساری
۱. مهریار قنبری، صاحب واحد صنفی: سیستم های حفاظتی
رامسر
۱. سراج الله کیان، واحد صنفی : عینک سازی
۲. بهناز فرهانی، واحد صنفی: پوشاک
۳. فرید کثیری، واحد صنفی: پرده فروشی
۴. صهبا زنجانی، واحد صنفی: پرده فروشی
۵. نعیم زنجانی، واحد صنفی : پرده فروشی
plompbahaiShml1.jpg
plompbahaiShml2.jpg
plompbahaiShml3.jpg


بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
ایرج شكری


طبل و شیپور عاشورایی و بوقهای تبلیغاتی رژیم که البته قادرند مثل «جلوه های ویژه» در کار فیلم و سینما «گرد بادها»یی ایمانی با استفاده از امکانات گسترده و نیز تحریف حقایق، به نمایش بگذارند، اما نمی توانند آنچه در متن جامعه مثل یک رود جریان دائمی دارد را با گرد و خاکی که به راه می اندازند، پنهان یا محو کنند.
جریانی که هر از گاهی طغیان می کند و از بستری که رژیم آن را سرپوشیده می خواهد، خارج می شود، و وقتی که طغیان می کند، دیگر نادیده گرفتنی نیست و دست اندرکاران تبلیغاتی و کارگزار رژیم برای توجیه وجود این جریان «طاغی و باغی» در جامعه یی که در تبلیغات رژیم همه «امت و ولایتمدار و خداجو...» نمایانده می شوند، دچار مشکل می شوند.
یک نمونه تازه و غافلگیر کننده از طغیان البته مختصر آن رود همیسه جاری، برای دست اندرکاران دستگاه ولایت فقیه و مریدان جیره خوار یا سربازان نادان ولایتمدار پیش آمد، نتیجه انتخابات مجلس خبرگان در تهران بود که در مورد آن در داخل واکنشهای مختلفی نشان داده شد و گویا بعضی حتی مردم تهران را «اهل کوفه» خطاب کردند.
این رژیم منحوس که با سوء استفاده خمینی از احساسات و تعصبات مذهبی بخش نا آگاه مردم و سرکوب و متلاشی کردن شوراهای برآمده از مبارزه و انقلاب مردم علیه رژیم شاه، مستقر شد، با همان حسابگری خمینی در دامن زدن به تعصب مذهبی و گسترش خرافات و گریه و روضه و عزاداری، تا امروز لحظه ای از تلاش برای اماله مذهب و مسلمانی به مردم از نوع آن نوع که خمینی معرّف و امام آن بود، دست برنداشته است و در این راه انواع «ستاد» و «سازمان» و «دفتر» و «بنیاد» و «مرکز تحقیقات» به وجود آورده و پولهای کلانی را هم در این راه خرج کرده و می کند که بخشی از آن هم مربوط به تربیت و تولید «کادر»های مبلغ هم از نوع آخوند و هم «مداح اهل بیت» است.
بی مناسبت نمی دانم که در مورد زمینه کار و «محصول» کار یکی از این «مراکز تحقیقات»، یاد آوری کنم که چند سال پیش، یکی از محققان « مرکز مطالعات راهبردي خيمه »، اعلام کرد که :«حضرت زهرا یکی از پنج گریه کننده است» و در مورد نقش و اهمیت«گریه» هم افاضاتی فرموده بود. 
 اما هر از گاهی خبری شنیده می شود و یا اظهار نظری از سوی مقامات رژیم دیده می شود که نشان دهنده شکست رژیم در «اسلامگستری» با محوریت آخوند و کشاندن مردم به تبعیت از دین دولتی است. یک نمونه در این مورد یادداشت «قائم مقام ستاد اقامه نماز» در آستانه ایّام «اعتکاف»، است که خبرگزاری ایسنا آن را منتشر کرده است*.
او با ارائه آمار و ارقامی، نگرانی و افسردگی خاطر خود را از این که مساجد حتی در روستا ها بی مشتری مانده است و نماز جماعت که این مقام نظام ولایی، خواص معجره آسایی برای آن به ویژه برای نماز جماعت صبح قائل است، با بی رغبتی مردم روبه رو است، نشان داده است. این مقام مغموم رژیم که محمود مظفر نام دارد نوشته است: «...متأسفانه امروزه حق خانه‌های خدا در روی زمین (مسجد) اداء نمی‌شود و مساجد مهجور مانده است. نماز این نور چشم پیامبر اسلام (ص) کمتر در محل اصلی خودش اقامه شده و متأسفانه خود و جامعه را از اثرات عجیب و معجزه آسای این اکسیر شفابخش محروم نموده‌ایم».
قائم مقام ستاد اقامه نماز آماری به این شرح ارائه داده است:
«در جدیدترین تحقیق میدانی در یکی از استان‌های کشور از مجموع 1189 مسجد شهری و روستایی تنها در 56 مسجد نماز صبح و در 244 مسجد نماز ظهر و عصر و در 310 مسجد نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود. در 916 مسجد روستایی، تنها 7 مسجد نماز جماعت صبح و 58 مسجد نماز ظهر و عصر و 238 مسجد نماز مغرب و عشاء دارند».
این مقام ابله نظام که در بازاریابی برای کالای بنجل و رنگ و رفته یی که می خواهد بفروشد، در تلاش برای تحریک طمع دریافت پاداش در «امت مسلمان»در ازای رفتن به مسجد برای نماز جماعت، برای نشان دادن «علم» و اطلاعات حوزوی و دینی خود به حدیث و آیه هم متوسل شده و به زبان عربی جملاتی نقل کرده که وعده عجیبی در یکی از آن جملات است. این امر قبل از هر چیز نشان دهنده خرابی وضع خدایی که آخوندها مبلغان دین او هستند، در «ام القرای اسلام» است.
این مردک نوشته است:
« ایام اعتکاف، فرصت طلایی است که با خود عهد ببندیم خدا را یاری و مساجد را آباد کنیم و به این آیه " یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا کُونوا أَنصَارَ اللَّهِ " عمل کنیم و بعنوان یاوران نماز در طول سال، مساجد را بخصوص نمازهای صبح را بیش از این احیاء کنیم تا خداوند نیز در سایر امور، ما را مدد و یاری نماید و اگر برای خدا مایه بگذاریم و دستورات را به خوبی اطاعت کنیم، آن وقت می‌شود" أَنَا جَلِیسُ مَنْ جَالَسَنِی وَ مُطِیعُ مَنْ أَطَاعَنِی " این بار خداوند متعال است که مطیع اوامر بنده می‌شود و تمام مقدرات را به نفع او رقم خواهد زد».
این مردک نگفته است که این این وعده را خدا کی و کجا داده و چه کسی نقل کرده است، اما با جستجوی کوتاهی در اینترنت، معلوم می شود که این هم فرمایشاتی است که به پیامبر نسبت داده شده   و از «حدیث داعی» گرفته شده است گرفته شده است**.
به هرحال قائم مقام ستاد اقامه نماز وعده خیلی طمع برانگیزی از جانب خدا داده تا مردم مسلمانِ گریزان از مسجد و واعظان دولتی را، به مسجد بکشد. این هم پرسیدنی است که «خدا» چه نیازی به نمایش نماز خواندن بندگان خود دارد که این مقام نظام از جانب او با «ریش گرو گذاشتن» و وعده دادن تلاش می کند مردم را برای نماز جماعت به مسجد بکشد؟
روشن است که این مساله نه برای انجام نیایش مذهبی و رضایت خاطر «خدا بلکه ناشی از نیاز رژیم برای بالا بردن «غلظت» یا «چگالی» مؤمنانِ وصل به تشکیلات نظام ولایی در بین مردم و نمایش آن به نشانه استحکام رژیم آخوندی است. اگر مساله صرفا تشویق و ترغیب مردم به خواندن نماز بود و کسب رضایت و خشنودی خدا، این همه سنگ اندازی در برابر سنیان کشور برای ساختن و داشتن مسجد صورت نمی گرفت.
حال اگر به یاد بیاوریم که زمانی در آن آغاز غصب قدرت توسط خمینی و افتادن سرنوشت مردم کشور به دست این عناصر متحجر و بیشعور که امامشان خمینی بود که اقتصاد را «مال الاغ» می دانست، رجایی متحجر و مستبد در مقام نخست وزیر دستور داد که موقع اذان و نماز ظهر در همه جا کارها برای نماز تعطیل و نماز ظهر به جماعت برگزار بشود و در هر اداره و تشکیلات دولتی هم یک آخوند را پیش نماز تعیین کردند و انجمن اسلامی چی ها هم علیه کارمندانی که در نماز جماعت حاظر نبودند گزارش تهیه می کردند، آن وقت این آمار واقعا به «بحث شیرینی» از رابطه مردمی که نسلها قبل از برقراری رژیم آخوندی مسلمان بوده اند( در این بحث به روند و چگونگی مسلمان شدنشان کاری نداریم) و رژیمی که شب و روز و از «گهواره تا گور» به شکلهای مختلف تلاش در تزریق «اسلام» با«قرائت» خودش به آنها کرده است، تبدیل می شود که نتیجه یی جز سرافکندگی از آن برای رژیم آخوندی نمی شود گرفت.
************
** بنابر اين روايت، خداوند در آسمان هفتم فرشته اي به نام "داعي " [فراخواننده](3) قرار داده است كه هرگاه ماه رجب فرا مي رسد، هر شب تا صبح فرياد مي زند: خوشا به حال ذاكران! خوشا به حال اطاعت كنندگان! [سپس فرشته از قول خداوند مي گويد] خداوند مي فرمايد: من همنشين كسي هستم كه همنشينم باشد و مطيع كسي هستم كه مرا اطاعت كند و آمرزنده كسي هستم كه از من آمرزش بخواهد. ماه، ماه من و بنده، بنده من و رحمت، رحمت من است؛ پس هركس در اين ماه مرا بخواند اجابتش مي كنم و هركس از من بخواهد به او عطا مي كنم و هر كس از من هدايت بخواهد هدايتش مي كنم و اين ماه را ريسماني بين خود و بندگانم قرار داده ام كه هر كس به آن چنگ زند به من مي رسد http://www.ic-el.com/show_news.asp?idnum=241&state=article#sthash.5xkK09nH.dpuf
جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵ آوریل ۲۰۱۶بمب های ساعتی در مسیر اقتصاد ایران، تحولات منفی در بخش مسکن و ضررهای پا...

طفل يودع أخيه الطفل من ضحايا مجازر حلب بسوريا اليوم ..#Aleppo_is_burning

F. Farrokhzad, زندگي و مرگ «فروغ فرخزاد»؛, E. Nouri'ala, اسماعيل نوري علا

A Portrait of Houshang Golshiri - Part 1

Tarabnameh: A Modern Interpretation of a Traditional Play

نمایشی برای آن‌ها جز شادی نخواستند و خود جز اندوه نبردند