نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ فروردین ۱۰, پنجشنبه

درباره آخرین وضعیت لابی‏‌های
 

الف) وضعیت نایاک (شورای ملی روابط ایرانیان - آمریکاییان) 

طبق اظهارات برخی از کارکنان نایاک، با روی کار آمدن ترامپ، وضعیت نایاک به ریاست تریتا پارسی وخیم شده است زیرا نایاک علناً از هیلاری کلینتون حمایت کرده و در مدت رقابت‌های انتخاباتی به‌‏شدت علیه ترامپ فعالیت داشته و همین موضوع باعث شده که برخی از اعضای کنگره که قبلاً با نایاک ارتباطاتی داشتند، در حال حاضر از هرگونه ملاقات با مسؤولان نایاک خودداری کنند.

در این زمان در داخل کنگره بین دوستان نایاک شکاف ایجاد شد زیرا تا آن زمان مسؤولان نایاک می‏‌گفتند که با هیچ‏یک از دو حزب نیستیم ولی وقتی به ترامپ حمله کردند، استقلال صوری خودشان را هم از دست دادند.

نفوذ نایاک در جناح جمهوری‏خواه (با توجه به این‏که کنگره، قوه قضائیه و ریاست جمهوری در دست آنهاست) از دست رفته است و با وجود ارتباطات عمیقی که آن‏ها پس از سالها با حزب دموکرات ایجاد کرده‌‏اند، حالا حتی خود دموکرات‏ها هم از برقراری ارتباط با نایاکی‏‌ها ترس دارند زیرا سیاست ترامپ این است که افرادی را که اخیراً و در جریان مبارزات انتخاباتی علیه وی صحبتی کرده باشند، حتی از جناح جمهوری‏خواهان را به دفتر خود آورده و تحقیرشان می‏‌کند.

بودجه نایاک بیشتر از طریق NED (با تأمین مالی وزارت خارجه آمریکا) و افراد و موسسات حامی دموکراتها (ازجمله پلاشرز) تأمین می‏‌شده که اکنون حتی بودجه نایاک نیز دچار مشکل شده است.
 

 ب) وضعیت شورای ایران و آمریکا

هوشنگ امیراحمدی، رئیس شورای ایران و آمریکا، در جریان رقابت‌های ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، بسیار محتاطانه در این خصوص عمل کرد و مسؤول اجرایی و کارشناسان این شورا را از هرگونه اظهارنظر له یا علیه هر یک از طرفین انتخابات در طول کمپین‏‌ها منع کرده بود.

امیراحمدی توانسته است هم جمهوری‏خواهان و هم دموکراتها را در شورا جمع کند. یک روز پس از اعلام نتایج انتخابات نیز امیراحمدی در پیامی کتبی، پیروزی ترامپ را تبریک گفته و ابراز داشت که خوشحال هستند بتوانند با دولت ترامپ کار کنند و برای بهبود رابطه بین ایران و آمریکا فعالیت کنند.

 وی هم‏چنین روابط نزدیکی با برخی شخصیت‌‏های محافظه‏ کار و سیستم ‏های امنیتی آمریکا و پنتاگون داشته است و در تمامی کارها، کسب منافع مالی را مدنظر دارد.

هیچ نظری موجود نیست: