نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ دی ۱۹, سه‌شنبه

نماینده پیشین پارلمان آلمان از محمود هاشمی شاهرودی به دلیل "قتل و جنایت علیه بشریت" شکایت کرده است. فولکر بک در گفت‌وگو با دویچه وله فارسی تاکید کرد که دولت آلمان نباید برای شاهرودی مصونیت دیپلماتیک قائل شود.

شکایت سیاستمدار آلمانی از شاهرودی به خاطر "جنایت علیه بشریت"

نماینده پیشین پارلمان آلمان از محمود هاشمی شاهرودی به دلیل "قتل و جنایت علیه بشریت" شکایت کرده است. فولکر بک در گفت‌وگو با دویچه وله فارسی تاکید کرد که دولت آلمان نباید برای شاهرودی مصونیت دیپلماتیک قائل شود.
فولکر بک
فولکر بک
فولکر بک، نماینده پیشین پارلمان آلمان از حزب سبزها به سفر محمود هاشمی شاهرودی به آلمان و بستری شدن او در بیمارستان شهر هانوفر به شدت انتقاد کرد. او بک شکایتی رسمی علیه شاهرودی تنظیم و آن را به مقامات قضایی ایالت نیدرزاکسن آلمان ارسال کرده است.
فولکر بک در شکایت خود شاهرودی را به "قتل، نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت" متهم کرده است. گفته می‌شود این شکایت در روز دوشنبه (۸ ژانویه/ ۱۸ دی) صورت گرفته است.
فولکر بک در رابطه با شکایت خود به روزنامه "بیلد" گفت: «ما نه تنها مجاز نیستیم که بیمارستان و آسایشگاهی برای جنایتکاران علیه حقوق بشر باشیم، بلکه باید آنها را مجبور به پاسخگویی کنیم.»
فولکر بک تاکید کرد که دولت آلمان نباید دچار این خطا شود و برای افرادی با چنین پیشینه‌ای مصونیت دیپلماتیک قائل شود. بک از شاهرودی به عنوان "سازمانده کشتار گروهی" در ایران یاد کرد.
آشنایی فولکر بک با اوضاع سیاسی ایران
فولکر بک در مصاحبه‌ای با دویچه‌وله فارسی گفت: «من سال ۲۰۰۶ به ایران سفر کردم و غیر ازنمایندگان مجلس گفتگوهای بسیاری در مورد وضعیت حقوق بشر در این کشور با نمایندگاننهادهای مذهبی و نمایندگان اقلیت‌های دینی ایران داشتممن سال‌ها عضو کمیسیون حقوق بشر بودم و گزارشهای مربوط به نقض حقوق بشر در ایران را دنبال می‌کردم.»
بک افزود: «ایران کشوری است که منشور حقوق بشر سازمان ملل متحد را امضا کرده استبرخلاف عربستان. البته این نکته مثبتی استاما ایران به تمام مفاد این منشور عمل نمی‌کند بهعنوان مثال افرادی را که زیر سن قانونی مرتکب جرم شده‌اند را اعدام می‌کندبه نظر من آلمان بایدبه صراحت برای دولت ایران روشن کند که احترام به حقوق بشر برای ما بسیار مهم است و اقتصاد تنها اولویت ما نیستاین موضع‌گیری باید در روابط ما با ایران و همین‌طور عربستان سعودی روشنشود.»

برخی از فعالان حقوق بشر در آلمان نیز می‌گویند که هاشمی شاهرودی نمی‌تواند از "مصونیت دیپلماتیک" برخوردار باشد، زیرا در حال حاضر عضویتی در دولت ندارد. شاهرودی هم اکنون رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی است.
روزنامه‌های آلمانی "بیلد" و "هانوفرشه آلگمانیه" جمعه گذشته خبر داده بودند که محمود هاشمی شاهرودی، یکی از نامزدهای احتمالی جانشینی رهبر جمهوری اسلامی، برای مداوا در بیمارستانی در هانوفر آلمان بستری شده است.
همزمان با انتشار خبر بستری‌شدن هاشمی شاهرودی در آلمان، خبرگزاری‌های ایران با انتشار عکسی از عیادت رضا رمضانی گیلانی، نماینده مجلس خبرگان و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ، از هاشمی شاهرودی خبر دادند. در این عکس پروفسور مجید سمیعی، متخصص مغز و اعصاب نیز دیده می‌شد.
در روز شنبه (۶ ژانویه/ ۱۶ دی) حدود ۲۰۰ ایرانی در برابر "مرکز بین‌المللی علوم اعصاب" در شهر هانوفر آلمان تجمع کرده و به دلیل بستری‌شدن محمود هاشمی شاهرودی در این مرکز درمانی دست به تظاهرات زدند.
سفر درمانی هاشمی شاهرودی به خارج از ایران انتقادهای زیادی برانگیخته است. منتقدان از جمله خواستار استفاده مقام‌های حکومتی از همان امکاناتی شده بودند که بقیه مردم ایران هم از آن استفاده می‌کنند.


هیچ نظری موجود نیست: