نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۴, پنجشنبه


عمده سهام معدن یورت متعلق به موسسه قرض‌الحسنه بسیجیان است

بر اساس گزارش‌هیأت مدیره معدن زغال‌سنگ یورت، سه عضو از پنج عضو هیأت مدیره این معدن وابسته به "گروه مالی مهر اقتصاد" هستند. بانک مهر اقتصاد با نام موسسه قرض‌الحسنه بسیجیان در سال ۱۳۷۲ تاسیس شده است.
Minenunfall in Golestan - Minenunfall (Tasnimnews)
خبرگزاری کار ایران، ایلنا بر اساس سندی که از گزارش هیأت مدیره معدن یورت منتشر کرده، نوشته سه نفر از پنج سهامدار این معدن از وابستگان نهاد بسیج مستضعفان هستند.
بر اساس این گزارش سه عضو از پنج عضو هیات مدیره این معدن اعضای شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ توسعه معادن روی ایران هستند. عمده سهام هلدینگ توسعه معادن روی نیز متعلق به گروه مالی مهر اقتصاد و شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان است.
بانک مهر اقتصاد فعالیت خود را در سال ۱۳۷۲ با نام موسسه قرض‌الحسنه بسیجیان آغاز کرد و هم‌اکنون زیرمجموعه بنیاد تعاون بسیج است.
حوالی ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه (۱۳ اردیبهشت/ ۳ مه) انفجاری در معدن یورت رخ داد. تا کنون اجساد ۲۲ معدنچی که در این حادثه کشته شده‌اند، شناسایی شده است. بر اساس آخرین اخبار بین ۶ تا ۱۳ نفر همچنان در معدن محبوس هستند.
خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا خبر داده که تعداد زیادی از کارگران این معدن بیمه حادثه و مسئولیت نداشتند.
هنوز علت انفجار مشخص نشده است
درباره علت وقوع انفجار در این معدن هنوز دلیل مشخصی از سوی مقامات ذکر نشده است. بسیاری از کارگرانی که زنده مانده‌اند گفته‌اند که پیش از انفجار بوی گاز استشمام کرده‌اند. خبرگزاری مهر به نقل از یکی از معدنچیان حاضر در حادثه  گزارش داد که "معدن یورت  سنسور تشخیص نشت گاز ندارد و علت اصلی این حادثه هم انفجار گاز به دلیل نشت آن بوده است".
این معدنچی همچنین تصریح کرد که نکات ایمنی در این معدن "هیچگاه رعایت نمی‌شد و این یکی از دلایلی بود که منجر به این حادثه شد".
 اما معاون وزیر صنعت و معدن این ادعا را "نادرست و عوامانه" دانسته و علت انفجار را استفاده از استارتر لوکوموتیو توسط کارگران اعلام کرده است.
 خبرگزاری تسنیم در مورد عامل انفجار در این معدن نوشته بود که یکی از لوکوموتیوهای حمل و نقل در داخل تونل خاموش شده بود و هنگام روشن کردن لوکوموتیو به شیوه باطری به باطری، گاز متان انباشت شده در داخل معدن بر اثر جرقه منفجر شده است.

هیچ نظری موجود نیست: