نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ اسفند ۱۷, سه‌شنبه


پشت پرده های خودسوزی خانم ۵۰ساله در میدان ۷تیر

روز شنبه در مقابل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، همسر جانباز کریم نورمحمدی که از جانبازان قطع نخاع و اعصاب و روان، هم حضور داشته است. منزل مسکونی آنها در طبقه سوم یک ساختمان بوده است. این خانم با مراجعه به بنیاد شهید و مطرح کردن مشکل مسکن خود، تقاضای وام کرده بود.
بنیاد شهید، بعد از مدت مدیدی به همسر جانباز گفته بود منزلی را که در آن ساکن هستید را بفروش و با وامی که بنیاد در اختیارتان قرار می دهد یک منزل مناسب تهیه کنید اما پس از فروش منزل، بنیاد شهید از دادن وام به طرق مختلف سر باز زده و وام را به این خانواده نداد. آسیب های اعصاب و روان در این خانواده به حدی بوده که چند سال پیش پسر ۱۴ ساله این خانواده اقدام به خودکشی کرده و از دنیا رفته است.
بعد از فروش منزل، این خانم مجبور می شود وسایل منزل را به روبروی ساختمان بنیاد شهید در میدان هفت تیر منتقل کند اما حراست بنیاد با ناجا هماهنگ کرده و ناجا جهت انتقال خانم نورمحمدی به بازداشتگاه به جلوی بنیاد رفته و وسایل این خانم به پارکینگ بنیاد منتقل می شود. دو روز بعد همه وسایل را تخلیه و به پارکینگ بنیاد منتقل می کنند. در روز تجمع این همسر جانباز هم به محل تجمع رفته و در آن حضور پیدا می کند.
روز بعد از تجمع، یکی از مسئولان بنیاد طبق شنیده ها به این خانم زنگ می زند که چرا در تجمع شرکت کرده اید؟ و چون در تجمع حضور پیدا کردید، دیگر به شما کمکی نخواهد شد. بعد از این تماس این همسر جانباز دوباره به روبروی ساختمان بنیاد رفته و چادر می زند حوالی ساعت ۳ این خانم اقدام به خودسوزی کرده و به بیمارستان مطهری منتقل می شود. پسر دیگر این همسر جانباز وقتی که به بیمارستان مراجعه کرده است، بازداشت و به کلانتری منتقل می شود.
همسر این خانم یعنی کریم نورمحمدی در حال حاضر در بیمارستان ساسان به علت زخم بسترهای بسیار وخیم بستری و در حال درمان است. ضمن اینکه درصد جانبازی او از ۷۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.
طبق معمول با حضور یک مسول مملکت صحنه عکس شد
صمیمی، رییس بنیاد شهید تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار حوادث تهران بزرگ در خصوص درخواست وام و عدم پرداخت آن از سوی بنیاد شهید می گوید: مگر می شود وامی که با پیگیری های شخص بنده، به ایشان پرداخت شده است را پس بگیریم؟ این وام از محل اعتبارات وام با تبصره سال ۹۴ به مبلغ ۸۳ میلیون تومان به این خانواده پرداخت شد. اما این خانم به جز این وام، درخواست کمک های بلاعوض داشته است.
وی در ادامه می افزاید: درصد جانبازی این جانباز، از ۱۵ درصد به ۲۵ درصد طبق نظر کمیسیون پزشکی بنیاد شهید، افزایش یافته است. به دلیل عدم مراقبت صحیح از سوی همسر و فرزند وی، بیماری ایشان عود کرد و زخم بستر مزمن وی را به بیمارستان ساسان کشاند.
رییس بنیاد شهید تهران بزرگ در پایان در خصوص بازداشت فرزند این خانم، می گوید: اصلا وی در بازداشت به سر نمی برد. بلکه به خاطر ضرب و شتم و فحاشی های پی در پی به کارمندان بنیاد شهید، از وی شکایاتی به عمل آمده و در دست پیگیری است.

هیچ نظری موجود نیست: