نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ اردیبهشت ۳۱, جمعه

قتی سلفیِ یک دختر مسلمان در بلژیک، خبرساز شد: او راست‌گرایان افراطی را به خنده واداشت و اعتراض جدی و بی‌روح آنان به سرعت به نمایشی از خنده‌ی عمومی تبدیل شد!

شهروندیار - وقتی سلفیِ یک دختر مسلمان در بلژیک، خبرساز شد: او راست‌گرایان افراطی را به خنده واداشت و اعتراض جدی و بی‌روح آنان به سرعت به نمایشی از خنده‌ی عمومی تبدیل شد!
selfieMuslmBelg1.JPG
با فراخوان یک راست‌گرای افراطی، 40 نفر ضد-مسلمان‌ در مقابل نمایشگاه سالانه‌ی "سبک‌زندگی" مسلمان‌ها در شهر آنتورپ بلژیک دست به تظاهرات زدند با این شعار که: «اسلام را متوقف سازید و مساجد را ببندید.» (این گروه با ضد-اسلامیست‌ها فرق دارد: ضد اسلامیست‌ها مخالف گروه‌های ستیزه‌جوی اسلامی و مسلمانان افراطی‌اند، در حالی که ضدمسلمان‌ها مخالف همه‌ی مسلمان‌ها هستند.)
زن 22 ساله‌ای به نام زکیه بالخیری که خنده زنان جلوی گروه افراطی‌ در مقابل دوربین ژست می‌گیرد، و از خود شکلک در می‌آورد، به سرعت در فضاهای مجازی بازنشر یافت و مورد توجه قرار گرفت: خبرنگار تاکید می‌کند که در حدود 40 نفر تظاهر کننده، تظاهرات بیروح و خسته کننده ای را برگزار می کردند که ناگهان با حضور زکیه و سلفی‌هایش، تجمع به سرعت به رویدادی هیجان‌انگیز و شاد و جالب توجه تبدیل شد و افراطی‌ها را به خنده واداشت!
او در گفتگو با خبرنگارها درباره‌ی انگیزه‌اش گفته‌است: می‌خواستم بگویم همه چیز می‌تواند به گونه‌ی دیگری باشد: ما باید «در کنار یکدیگر بایستیم نه در مقابل یکدیگر».
برخی از کاربران، اعلام کرده‌اند که وقتی یک زن، آزادی و اجازه‌ی ابتکارعمل و مدیریت بحران داشته باشد، دنیا به مکان بهتری برای زندگی خواهد بود!

selfieMuslmBelg2.JPG

هیچ نظری موجود نیست: