نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ دی ۲۰, چهارشنبه

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید آمریکا "عمیقا" نگران وضعیت معترضان زندانی و دیگر زندانیان سیاسی در ایران است. به گزارش "کمپین حقوق بشر در ایران" تا کنون سه بازداشتی اعتراض‌های اخیر در زندان جان باخته‌اند.

آمریکا خواهان آزادی معترضان زندانی در ایران شد

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید آمریکا "عمیقا" نگران وضعیت معترضان زندانی و دیگر زندانیان سیاسی در ایران است. به گزارش "کمپین حقوق بشر در ایران" تا کنون سه بازداشتی اعتراض‌های اخیر در زندان جان باخته‌اند.
سارا ساندرز می‌گوید نگران‌کننده‌تر گزارش‌هایی است که مطابق آنها معترضان ایرانی در زندان شکنجه یا کشته شده‌اند.
سارا ساندرز می‌گوید نگران‌کننده‌تر گزارش‌هایی است که مطابق آنها معترضان ایرانی در زندان "شکنجه یا کشته" شده‌اند.
دولت آمریکا گزارش‌های منتشر شده درباره بازداشت گسترده معترضان در ایران را نگران‌کننده خوانده و خواستار "آزادی فوری" آنها شده است.
سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید نگران‌کننده‌تر گزارش‌هایی است که مطابق آنها معترضان ایرانی در زندان "شکنجه یا کشته" شده‌اند.
روز گذشته اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به قطعنامه پیشنهادی دو عضو جمهوری‌خواه رأی موافق دادند و از حرکت‌های اعتراضی در ایران حمایت کردند.
در این قطعنامه سرکوب تظاهرکنندگان ایرانی محکوم و تاکید شده که ایالات متحده آمریکا از ایرانیانی که خواهان صلح، آزادی و زندگی بهتر هستند پشتیبانی می‌کند.
تظاهرات اعتراضی در ایران هفتم دی ماه از مشهد و برخی دیگر از شهرهای استان خراسان رضوی آغاز و در فاصله کوتاهی به بیش از صد شهر کشیده شد.
ابهام درباره تعداد بازداشت‌شدگان
منابع رسمی تا کنون از تعداد بازداشت‌شدگان حوادث اخیر آمار دقیقی منتشر نکرده‌اند. محمود صادقی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی می‌گوید شمار بازداشت شدگان به ۳۷۰۰ نفر می‌رسد.
در روزهای گذشته از شدت حرکت‌های اعتراضی کاسته شده اما همچنان در شبکه‌های اجتماعی ویدئوها و تصویرهایی منتشر می‌شود که ظاهرا از ادامه تظاهرات پراکنده و ناارامی در برخی شهرهای ایران حکایت دارد.
خبرگزاری ایلنا به تازگی گزارش داد که ده‌ها نفر به اتهام "فعالیت‌های تروریستی" بازداشت شده‌اند. حکومت ایران ادعا می‌کند که اغلب معترضان بازداشت‌شده آزاد شده‌اند و بسیاری از کسانی که هنوز در زندان به سر می‌برند با "دشمنان خارجی و گروه‌های تروریستی" در ارتباط بوده‌اند.
 
تماشای ویدیو01:41

افزایش شمار کشتگان در تجمع‌های اعتراضی ایران

دو سازمان عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر روز سه‌شنبه (۹ ژانویه/ ۱۹ دی) با انتشار بیانیه‌هایی "نگرانی عمیق" خود از وضعیت بازداشت‌شدگان روزهای اخیر در ایران و مرگ مشکوک برخی از آنها را اعلام کرده‌اند.
مصطفی محبی، مدیرکل زندان‌های استان تهران روز دوشنبه خبر داد که سینا قنبری، جوان ۲۲ ساله اراکی که در جریان اعتراض‌های اخیر بازداشت شده در زندان اوین "خودکشی کرده است."
کمپین حقوق بشر در ایران می‌گوید تا کنون دست‌کم سه نفر از بازداشت‌شدگان در زندان جان باخته‌اند. این کمپین نسبت به تکرار حوادث مشابه در سال ۸۸ و شکنجه و ضرب و شتم بازداشت‌شدگان هشدار داده است.

هیچ نظری موجود نیست: