نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ تیر ۱۴, چهارشنبه

شرکت توتال با ایران قراردادی چندمیلیارد دلاری امضا می‌کند


Petrochemieanlage im Iran (AP)
شرکت انرژی توتال فرانسه دوشنبه ۱۲ تیر (۳ ژوئیه) به منظور توسعه میدان گازی پارس جنوبی قراردادی چندمیلیاردی با ایران امضا خواهد کرد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت نفت ایران نوشت، این قرارداد با هدف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، با حضور وزیر نفت ایران، مدیران شرکت‌های توتال و شرکت ملی نفت چین و مدیر شرکت ایرانی پتروپارس امضا خواهد شد.

رویترز نیز در خبری مشابه به نقل از یک مقام وزارت نفت ایران نوشت که این قرارداد بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌ غربی در بخش انرژی ایران بعد از توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها علیه ایران است.
به نقل از رسانه‌های ایران، قرار است این قرارداد در باغ کوشک وزارت نفت در تهران امضا شود.
"موافقتنامه اصولی" طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران با کنسرسیومی متشکل از شرکت توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین و شرکت پتروپارس در نوامبر ۲۰۱۶  امضا شد.
طبق این موافقتنامه، قرار شد ۱/ ۵۰ درصد از سهام این پروژه ۴ میلیارد و هشتصدهزار دلاری (۴ میلیارد و دویست میلیون یورویی) از آن شرکت توتال باشد.
دو شرکت ملی نفت چین (CNPC) و پتروپارس نیز به ترتیب ۳۰ درصد و ۹/ ۱۹درصد سهم خواهند داشت.
شرکت توتال در ابتدا یک میلیارد دلار برای اولین مرحله این پروژه ۲۰ ساله پرداخت خواهد کرد.
قرار بود که این قرارداد در اوایل سال ۲۰۱۷ بسته شود اما پاتریک پویان، رئیس اجرایی شرکت توتال در ماه فوریه گفته بود که منتظر خواهد ماند تا تصمیم دولت دونالد ترامپ، درباره تحریم‌های احتمالی جدید علیه ایران روشن شود.
ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود تهدید کرده بود، در صورت پیروزی توافق هسته‌ای با ایران را پاره خواهد کرد.
دولت او سیاستی سخت‌گیرانه در رابطه با ایران پیش گرفته و به دلیل برنامه موشکی و فعالیت‌های نظامی ایران در منطقه تحریم‌های جدیدی علیه این کشور اعمال کرده است. با وجود این کاخ سفید اعلام کرده که توافق هسته‌ای با ایران همچنان به قوت خود باقی است.
ایران سومین تولیدکننده بزرگ در میان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است. پارس جنوبی میدان گازی مشترک میان ایران و قطر است. قطر این میدان عظیم را "میدان شمالی" می‌نامد

هیچ نظری موجود نیست: