نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ خرداد ۱۳, شنبه

ده‌ها کشته و زخمی در پی سه انفجار شدید در کابل

با انفجار پیاپی سه بمب در جریان مراسم تشییع و خاکسپاری یکی از افرادی که در جریان تظاهرات دیروز در کابل کشته شده بود، ده‌ها تن کشته و مجروح شده‌اند. طالبان در پیامی گفته‌اند که در این سوء‌قصد دست نداشته‌اند.
Aghanistan Kabul Protest Demonstration (Reuters/M. Ismail)
در نیمروز شنبه ۱۳ خرداد (سوم ژوئن) با انفجار سه بمب در جریان خاک‌سپاری سالم ایزدیار، پسر محمد علم ایزدیار، معاون مجلس سنای افغانستان، عده‌ زیادی کشته و زخمی شده‌اند. 
سالم ایزدیار یکی از ۵ نفری است که روز پیش (جمعه) در تظاهرات اعتراضی کابل کشته شدند.
در مورد شمار کشتگان این حادثه ارقام گوناگونی منتشر شده است. این ارقام میان ۶ تا ۲۰ کشته نوسان می‌کند. خبرگزاری آلمان از ۱۱۹ زخمی  در این حادثه خبرداده است. به گفته‌ی مقامات افغانستان مجروحان به بیمارستان‌های کابل منتقل شده‌اند.
گفته می‌شود که برخی از مقامات دولتی افغانستان مانند عبدالله عبدالله در مراسم یادشده شرکت داشته‌اند. بنا به گزارش‌ها در این حادثه به رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی آسیب نرسیده است.
در ساعات اولیه پس از انفجارها هنوز کسی مسئولیت این اقدام را بر عهده نگرفته است. اسلامگرایان تندروی طالبان نیز در پیامی از طریق کانال واتس‌اپ هرگونه شرکت در این اقدام را تکذیب کرده‌اند.
این دومین بمب‌گذاری سنگین در پایتخت افغانستان در فاصله ۴ روز است. با انفجارهای امروز در مراسم خاکسپاری، شمار قربانیان دو سوء‌قصد مرگبار اخیر روی هم به ۱۱۰ نفر رسید.

هیچ نظری موجود نیست: