نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ آبان ۱۷, دوشنبه

 تنبیه بدنی یک دانش آموزان در روستایی
به موجب ماده 77 آئین نامه اجرایی مدارس، تنبیه بدنی از سوی کادر اداری و آموزشی تخلف اداری محسوب می‌شود
به موجب ماده ۷۷ آئین نامه اجرایی مدارس، تنبیه بدنی از سوی کادر اداری و آموزشی تخلف اداری محسوب می‌شود
در ماه‌های اخیر چندین مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان توسط معلمان در مدرسه گزارش شد، از جمله چندی قبل بود که فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که گروهی از دانش‌آموزان محروم یک مدرسه در جنوبی‌ترین نقطه استان کرمان در این فیلم عنوان می‌کردند که معلم به دلیل عدم پرداخت شهریه آنها را تنبیه کرده، اما آموزش و پرورش استان موضوع را تکذیب کرد.
این بار این دانش‌آموز که بر اثر شدت جراحات دچار اختلال بینایی و خونریزی داخلی چشم شده می‌گوید: «بعد از اینکه کمربند به صورتم برخورد کرد روی نیمکت افتادم و چشمم دچار تورم شد و در نهایت بعد از اطلاع به والدینم به بیمارستان مراجعه کردم در حال حاضر هم بینایی چشم چپم مختل شده و مثل این است که آب صابون در چشمم است».
رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کرمان نیز گفته این استان بیش از نیم میلیون دانش‌آموز دارد و ۵۰ هزار معلم نیاز دارد، اما به دلیل تعداد بالای دانش آموزان و پراکندگی مراکز جمعیتی با کمبود شدید معلم مواجه هستند و به همین علت مجبور به استفاده از سرباز معلم می‌شوند.
تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس به یک معضل تبدیل شده است. از ابتدای سال ۹۵ ده‌ها مورد گزارش در مورد آسیب‌دیدگی دانش‌آموزان ناشی از تنبیه معلمان به ویژه در روستاهای مناطق محروم ایران گزارش شده است.

هیچ نظری موجود نیست: