نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ آبان ۷, جمعه


نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط کشور نباید در تولید مواد غذایی مشکل داشته باشیم، عزم خوبی در خصوص دستیابی به خودکفایی گندم ایجاد شده است و باید حرکت جدی تری در رابطه با پرداخت مطالبات گندمکاران صورت گیرد؛ اما این مشکل به قوت خود باقی است.
مهرداد لاهوتی-نماینده مجلس شورای اسلامی- در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان بیان داشت: مطالبات گندمکاران، صیادان و چایکاران پرداخت نشده است.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی به صیادان و کشاورزان بدهکار است، اظهار داشت: به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده‌ایم اما مساله این است که پرداخت مطالبات را جدی نگرفته‌اند و این مساله آسیب جدی به کشاورزان وارد کرده است.
او افزود: با توجه به شرایط کشور نباید در تولید مواد غذایی مشکل داشته باشیم، عزم خوبی در خصوص دستیابی به خودکفایی گندم ایجاد شده است و باید حرکت جدی تری در رابطه با پرداخت مطالبات گندمکاران صورت گیرد؛ اما این مشکل به قوت خود باقی است.
لاهوتی تاکید کرد: ۴۰ درصد مطالبات چایکاران همچنان پرداخت نشده است و دولت ۳۰ میلیارد تومان نیز به چایکاران بدهکار است. در تمامی بخش‌های کشاورزی این مشکل وجود دارد و این مساله نشاندهنده برخی سهل‌انگاری‌ها در این بخش است.
او افزود: به نظر می‌رسد جهاد کشاورزی نسبت به این موضوع بی‌انگیزه است و تلاش در خور توجهی در جهت تحقق وصول مطالبات کشاورزان انجام نداده است، ۷ هزار هکتار از باغات چای از بین رفته است، وقتی کشاورز در وضعیت بد معیشتی قرار می‌گیرد مجبور می‌شود زمین خود را واگذار کند.

هیچ نظری موجود نیست: