نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ آذر ۱۰, جمعه

زلزله‌ای سحرگاه جمعه استان کرمان را لرزاند. کانون زلزله منطقه "هجدک"، یکی از بخش‌های شهرستان راور استان کرمان اعلام شده است. لرزش زمین ناشی از این زلزله‌‌ی ۶،۱ ریشتری در شهرهای سیرجان و کرمان نیز حس شده است.

زلزله‌ای سحرگاه جمعه استان کرمان را لرزاند. کانون زلزله منطقه "هجدک"، یکی از بخش‌های شهرستان راور استان کرمان اعلام شده است. لرزش زمین ناشی از این زلزله‌‌ی ۶،۱ ریشتری در شهرهای سیرجان و کرمان نیز حس شده است.
 Erdbeben Iran Kerman ( Isna)
سحرگاه  جمعه ۱۰ آذرماه (۱ دسامبر) ساعت شش و دو دقیقه،  زمین لرزه‌ای ۶،۱ ریشتری بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند. بر اساس آخرین اخباری که پیرامون  زمین لرزه استان کرمان منتشر شده است، تا این لحظه شماری از اهالی این استان مجروح شده‌اند. گزارشی مبنی بر تلفات جانی ناشی از این زلزله تا لحظه انتشار این گزارش منتشر نشده است.
از زلزله استان کرمان، تعداد مصدومان را ۳۸ نفر اعلام کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، از ساعت ۶ تا ساعت ۹ بامداد به وقت ایران، دست‌کم ۳۰ پس لرزه دیگر نیز روی داده است.

بر اساس همین گزارش‌ها، شماری از منازل و ساختمان‌های شهرستان راور و مناطق روستایی پیرامون آن در اثر این زمین  لرزه تخریب شده‌اند.
هلال احمر در واکنش به زلزله استان کرمان اقدام به اعزام تیم‌های ارزیاب و سگ‌های تجسس به مناطق زلزله‌زده کرده است. گفته می‌شود که مقدمات اسکان اضطراری مردم منطقه فراهم شده و مسئولان برای ارزیابی شدت ویرانی‌ها اقدام به اعزام هلی‌کوپتر به مناطق زلزله‌زده کرده‌اند.
 Erdbeben Iran Kerman (Irna)
پیش بینی زمین‌لرزه‌ها
زمین لرزه استان کرمان ۱۸ روز پس  از زمین لرزه کرمانشاه روی می‌دهد. پس از وقوع زمین‌لرزه کرمانشاه، بخش ژئومکانیک مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی آلمان که در شهر پوتسدام واقع است، احتمال وقوع زمین‌لرزه‌های دیگری را در مناطق پیرامونی استان  کرمانشاه پیش بینی کرده بود.
خبرگزاری آلمان پس از وقوع زلزله کرمانشاه در  گزارش  خود احتمال  وقوع پس‌لرزه‌ها در روزها و حتی هفته‌های پس از آن را ممکن ارزیابی کرده بود. حتی پیش بینی  شده بود که پس‌لرزه‌های احتمالی پس از زمین لرزه کرمانشاه در حدود ۶ ریشتر باشند.
پروفسور مارکو  بون‌هوف، رئیس بخش ژئومکانیک مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی آلمان احتمال وقوع زمین‌لرزه‌های شدید در مناطق پیرامونی استان کرمانشاه را بسیار قوی ارزیابی کرده بود. به باور او، در منطقه  رشته کوه‌های زاگرس هر ۱۰۰ یا ۱۵۰ سال یک بار، زمین‌لرزه‌ای شدید روی می‌دهد.
 

هیچ نظری موجود نیست: