نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ مرداد ۲۸, شنبه

مظنون اصلی حمله بارسلون احتمالا فراری است

 
پلیس همچنان در جستجوی "یونس ابویعقوب" ۲۲ ساله است که ممکن است راننده خودروی ونی باشد که در بارسلونا استفاده شد.
 
کشته شدن مظنونان اصلی حملات اسپانیا 

تصویری که پلیس از چهار مظنون منتشر کرد 


مظنون اصلی حمله بارسلون احتمالا فراری است

پلیس اسپانیا می‌گوید تردید دارد که موسی الکبیر که تاکنون به عنوان مظنون اصلی شناخته می‌شد راننده خودرویی بوده باشد که در بلوار رامبلا به عابران حمله کرد. در این حمله ۱۳ نفر کشته و بیش از ۱۲۰ نفر زخمی شدند.
Barcelona Trauer und Gedenken nach Terroranschlag (Reuters/S. Perez)
تحقیقات پلیس اسپانیا درباره حمله تروریستی بعد از ظهر پنجشنبه (۱۷ اوت/ ۲۶ مرداد) در بارسلون ادامه دارد. رئیس پلیس کاتالان می‌گوید تردید دارد که موسی الکبیر، جوان ۱۷ ساله، مظنون اصلی و راننده خودروی مهاجم در بلوار رامبلا بوده باشد.
به گفته پلیس اسپانیا موسی الکبیر یکی از پنج نفری است که در شهر کمبریلز، واقع در ۱۰۰ کیلومتری جنوب بارسلون، به دست پلیس کشته شده است. اکنون پلیس می‌گوید شواهد کافی در دست نیست که نشان دهد موسی الکبیر در پشت فرمان خودرویی بوده که در بلوار رامبلا مردم را زیر گرفت.
علاوه بر آن، این موضوع نیز هنوز مبهم است که موسی الکبیر چطور می‌توانسته پس از حمله بارسلون، خود را به شهر کمبریلز  برساند.
در حمله بعد از ظهر پنجشنبه راننده یک خودروی ون با هجوم به عابران پیاده در خیابان پررفت‌وآمد "رامبلا" در مرکز بارسلون، ۱۳ نفر  را کشت و بیش از ۱۲۰ نفر را زخمی کرد.
بر اساس گزارش‌های پلیس، راننده خودرو بیش از ۵۰۰ متر در میان جمعیت حاضر در  بلوار پیش رفته و هر که را در مقابلش بوده زیر گرفته است. قربانیان و زخمی‌شده‌ها از ۳۵ کشور مختلف هستند.
داعش مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته است. این گروه روز شنبه اعلام کرد که "دو واحد جهادی" حملات اسپانیا را طراحی و اجرا کرده‌اند.
مظنون اصلی، جوانی ۲۲ ساله از مراکش
در حال حاضر توجه پلیس کاتلان روی جوان ۲۲ ساله‌ای متمرکز شده که اهل مراکش است و برادر یکی از ۵ نفری است که در شهر کمبریلز به دست پلیس کشته شدند. به گفته پلیس این فرد در شهر "ریپول"، در ۱۰۰ کیلومتری شمال بارسلون، زندگی می‌کرده است.
بر اساس گزارش‌های تایید نشده جوان ۲۲ ساله‌ای که اکنون به عنوان مظنون اصلی مورد توجه پلیس است، در حال فرار به سوی فرانسه است و ممکن است اکنون دیگر مرز اسپانیا و فرانسه را پشت سر گذاشته باشد.
بازرسان تحقیق بر این باورند که حملات بارسلون و کمبریلز احتمالا به‌وسیله یک گروه سازمان‌یافته ۱۲ نفره طراحی و اجرا شده است. پلیس هم‌چنین بر این گمان است که این هسته ترورهای بزرگ‌تری برنامه‌ریزی کرده بود. ۵ نفر از اعضای این گروه در کمبریلز کشته شده‌اند، ۴ نفر نیز بازداشت شده و در چنگ پلیس هستند. پلیس در جستجوی سه عضو باقی‌مانده این گروه است.
گفته می‌شود یک یا دو نفر از افرادی که پلیس در جستجوی آنهاست ممکن است در انفجار رخ داده در یک خانه در "آلکانار"(Alcana) در روز چهارشنبه (۱۶ اوت) کشته شده باشند. مقا‌م‌های پلیس احتمال می‌دهند که اعضای گروه در این خانه در حال آماده کردن مواد منفجره برای یک عملیات بزرگتر در بارسلون بوده‌اند.
همچنین پلیس اسپانیا در نخستین ساعات روز شنبه محل سکونت یکی از امامان مسجد در شهر ریپول را بازرسی کرد. روزنامه اسپانیایی "ال پایس" گزارش داده که پلیس در این جستجو به دنبال آثار "دی‌ان‌‌ای" بود. احتمال داده می‌شود که یکی از اجسادی که در خانه‌ منفجرشده در "آلکانار" پیدا شده، متعلق به یک روحانی بوده است.

هیچ نظری موجود نیست: