نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ تیر ۲۰, سه‌شنبه

سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود.

سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود/۱۵۰ اورژانس اجتماعی به بهره‌برداری می‌رسد سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود.

وی پیشگیری از معلول زایی در کشور را از جمله اقدامات این سازمان برشمرد و یادآور شد: در ماده 75 قانون برنامه ششم غربالگری ژنتیک ازدواج و کاهش معلول زایی ذکرشده تا بتوان با تکمیل پرسشنامه ژنتیک ازدواج و توسعه مراکز مشاوره و خدمات تشخیصی اختلالات ژنتیکی نسبت به کنترل، مهار و پیشگیری معلول زایی در کشور اقدام شود.

وی با اشاره به اجرای دو طرح بزرگ اجتماعی در کشور عنوان کرد: نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش آموزان که 23 بسته مددکاری اجتماعی و 32 بسته خدمات روانشناسی و مشاوره برای آن‌ها تدارک دیده‌شده و در 6 استان به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود و دیگری مراقبت اجتماعی دانش آموزان بر پایه آگاه‌سازی و ایجاد مسئولیت در بین دانش آموزان در پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی محتوای این دو برنامه است.

محسنی‌بندپی از تدوین سند ملی سالمندان برای حدود 9.3 درصد جمعیت کشور معادل 7 میلیون 400 هزار نفر خبر داد و گفت: از این میزان 3میلیون و700 هزار نفر زن و 3 میلیون 600 هزار نفر مرد هستند علاوه بر این سند ملی کاهش طلاق و پیشگیری از خودکشی نیز تدوین‌شده است.

هیچ نظری موجود نیست: