نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۶ تیر ۲۳, جمعه

سالانه ۱۸۰ میلیارد تومان کنسانتره پرتقال وارد می‌شود/ فعالیت شرکت‌های کنسانتره داخلی با یک سوم ظرفیت

 زمانی بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره سیب و انار بوده‌ایم و چرا اکنون بخش زیادی از کنسانتره مورد نیاز کشور وارد می‌شود، اظهار داشت: این مسئله دلایل مختلفی دارد از جمله آنکه با برقراری تحریم‌ها بخش زیادی از بازارهای صادراتی که سال‌ها برای به دست آوردن آن زحمت کشیده بودیم از بین رفت و شاهدیم که کشوری همچون چین که تنها چند سال است وارد بازار کنسانتره شده بازار را تصاحب کرده است.
وی قیمت بالای تمام شده را یکی دیگر از مشکلات پیش‌روی صنعت تولید کنسانتره در کشور برشمرد و گفت: وقتی قیمت تمام شده کالا در حد نرم جهانی نباشد تولیدکننده منتفع نخواهد بود. از طرفی دیگر بهره‌وری پایین و سود بالای بانکی از دیگر مشکلاتی است که به این مسئله دامن می‌زند.
عضو هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران همچنین به کمبود میوه‌های مختص به تولید کنسانتره در کشور اشاره کرد و افزود: یک زمانی پرتقال‌هایی مانند پرتقال شهسواری و پرتقال بمی در بازار فراوان بود اما باغداران شمال به مرور یا به سمت تولید پرتقال‌های لوکس تامسون که دارای آب کم و قیمت گران هستند رفتند یا به مرور باغات را خشک کرده و ویلاسازی انجام دادند.
به گفته داودآبادی از مجموع 25 هزار تن کنسانتره مورد نیاز پرتقال در صنایع غذایی کشور بیش از 20 هزار تن آن به ارزش کیلویی بیش از 20 هزار تومان وارداتی است.
وی افزود: اکنون حتی اگر میوه‌ای برای تولید کنسانتره بخواهیم به راحتی در دسترس نیست و جالب‌تر آنکه اکنون تمام کنسانتره مورد نیاز کشور وارد می‌شود. 

هیچ نظری موجود نیست: