نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۳ خرداد ۱۷, شنبه

دومین بازی تیم‌های ملی والیبال برزیل و ایران در چارچوب هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی ساعت 17:30 امروز شنبه در شهر سائوپائولو برگزار شد که طی آن تیم ملی والیبال ایران برابر برزیل به پیروزی 3 بر صفر دست یافت.

تیم ملی والیبال ایران که نخستین دیدار خود برابر برزیل را با اختلافی نزدیک واگذار کرده بود، در دومین دیدار دو تیم دست به کار بزرگی زد و موفق شد پرافتخارترین تیم لیگ جهانی را در خانه اش شکست دهد. این پیروزی تاریخی در شرایطی رقم خورد که این بار خبری از ولاسکو نبود و یک مربی جوان و گمنام تر موفق شد این موفقیت بزرگ را برای والیبال ایران رقم بزند.
ر، دومین بازی تیم‌های ملی والیبال برزیل و ایران در چارچوب هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی ساعت 17:30 امروز شنبه در شهر سائوپائولو برگزار شد که طی آن تیم ملی والیبال ایران برابر برزیل به پیروزی 3 بر صفر دست یافت. تیم کشورمان در این بازی به ترتیب با امتیازات 25 بر 18، 25 بر 21 و 25 بر 22 برنده شد. این برای نخستین بار در تاریخ است که تیم ایران برابر برزیل به برتری دست یافته است. شاگردان کواچ جمع امتیازات خود را با این پیروزی به عدد 4 رساندند.
تیم کشورمان در شروع این بازی با ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، آرمین تشکری و عبدالرضا علیزاده(لیرو) به میدان رفت که حضور میرزاجانپور در ترکیب اصلی جلب توجه می‌کرد.
بازی با امتیازگیری تیم ایران شروع شد. سعید معروف یک پوئن سرویس هم گرفت تا ایران دو امتیاز پیش بیفتد. برتری 4 بر 2 ایران در ابتدای کار نشان از بازی خوب شاگردان کواچ داشت که به خصوص در انتهای زمین توپ‌گیری خوبی داشتند.
برزیلی‌ها که در پست پشت خط خود این بار ویسوتو را از ابتدا در ترکیب داشتند در تلاش بودند تا با کارهای ترکیبی دفاع روی تور تیم ایران را به دردسر بیندازند. نکته جالب اینکه سرویس‌های متوالی دو تیم و به خصوص برزیل در این لحظات به خارج زمین می‌رفت. تک دفاع معروف از لوکارلی برتری 8 بر 5 ایران در استراحت فنی نخست این ست را به دنبال داشت.
تیم ایران برتری دو امتیازی خود را با دفاع خوبی که روی تور داشت تداوم بخشید اما یک دریافت بد روی سرویس لوکارلی باعث شد برزیل به یک امتیازی تیم ایران برسد و دفاعی دیگر از سیدائو در منطقه چهار دو تیم را در عدد 9 برابر کرد. پس از آن لوکارلی سرویس خراب کرد و تک دفاع تشکری باعث شد ایران بار دیگر یک امتیاز برتری را حفظ کند. دفاع عالی میرزاجانپور روی توپ ویسوتو باعث شد ایران 14 بر 11 پیش بیفتد. تیم کشورمان در وقت دوم استراحت فنی 16 بر 13 از میزبان پیش افتاد.
برزیل در ادامه کار فاصله را کاهش داد و به خصوص با سرویس‌های سهمگین بازیکنانش اختلاف با به یک امتیاز رساند. شهرام محمودی با امتیازی که از توپ برگشتی برتری 19 بر 16 ایران را ثبت کرد که در این لحظات رزنده تقاضای تایم اوت کرد.
بازیکنان کشورمان در این لحظات بازی خوب خود را ادامه دادند و این برزیل بود که از لحاظ روانی تحت فشار قرار گرفت. سرویس خوب تشکری و پس از آن دفاع موسوی ایران را 22 بر 17 پیش انداخت تا برزیل بار دیگر تقاضای تایم اوت کند در بازگشت دوباره به میدان ایران یک دفاع و یک امتیاز سرویس گرفت تا به امتیاز 24 برسد. تیم کشورمان این ست را 25 بر 18 به سود خود پایان داد. در اواخر این ست مائوریسیو سیلوا از ناحیه مچ پا به شدت آسیب دید و به بیرون منتقل شد.
اولین امتیاز در ست دوم به ایران رسید. ویسوتو در منطقه دو توپ خود را به خارج از زمین زد. دو تیم در امتیاز دو برابر بودند که یک تغییر سرویس و پس از آن دفاع خوب روی تور ایران را به امتیاز 4 رساند. برزیل که از نظر روحی تحت فشار قرار داشت سرعت لازم را در خط حمله نداشت و این همان برنامه‌ای بود که کواچ پی می‌گرفت. دو اشتباه متوالی در خط حمله ایران، برزیل را در امتیاز 5 با ایران برابر کرد. دفاع عالی موسوی ایران را به امتیاز 7 رساند. تیم کشورمان با اسپک بدون بازگشت قائمی برتری 8 بر 6 را در استراحت فنی نخست ست دوم به سود خود ثبت کرد.
برزیل پس از آن دو امتیاز متوالی گرفت و در امتیاز 9 به تیم کشورمان رسید. دو تیم در امتیاز یازده هم برابر بودند که ایران دو امتیاز پشت سر هم گرفت. دفاع استثنایی موسوی روی اسپک ویسوتو در منطقه دو تیم ایران را به امتیاز 14 رساند تا رزنده تقاضای تایم اوت کند. امتیاز سرویس تشکری تیم ایران را به امتیاز 15 رساند. تیم ایران در وقت دوم استراحت فنی 16 بر 12 برتری خود را ثبت کرد.
اگرچه در ادامه کار برزیل دو امتیاز متوالی کسب کرد ولی تیم ایران بلافاصله جبران کرد و 19 بر 15 از میزبان پیش افتاد. دو تیم در این لحظات به صورت رالی امتیازات را رد و بدل می‌کردند و در تیم ایران شهرام محمودی در مناطق دو و چهار بی‌مهار بود. پوئن سرویس تشکری برتری 23 بر 18 ایران را رقم زد و رزنده بار دیگر تقاضای تایم اوت کرد.
در ادامه کار موریلیو اسپک خود را به آنتن کناری تور زد تا ایران بیست و چهارمین امتیاز را کسب کند. برزیل وقتی به امتیاز 20 رسید کواچ تقاضای تایم اوت کرد با این حال برزیل با دفاع خوب خود به امتیاز 21 رسید. سیدائو سرویس خود را در نهایت به تور زد تا ایران 25 بر 21 برنده شود.
برزیل در ست سوم نخستین امتیاز را به نام خود ثبت کرد. یک دفاع عالی از قائمی در منطقه چهار کار را به تساوی کشاند. تیم ایران با دریافت خوب علیزاده و اسپک میرزاجانپور برای نخستین بار در این ست 3 بر 2 از میزبان پیش افتاد اما برزیل دو امتیاز متوالی گرفت تا خود را به امتیاز 4 برساند. برزیل با اشتباه میرزاجانپور 6 بر 4 پیشی گرفت. تلاش فراوان بازیکنان میزبان که با حمایت هواداران پرشور برزیلی همراه شده بود در نهایت برزیل در استراحت فنی نخست ست سوم 8 بر 6 برتری خود را به ثبت رساند.
برزیل که نمی‌خواست ایران خود را در زمین پیدا کند فاصله دو امتیازی خود را حفظ کرد. والاس دسوزا که جایگزین ویسوتو شده بود در متن تمام حرکات برزیلی‌ها قرار داشت. یک دفاع عالی از محمد موسوی باعث شد ایران در امتیاز 13 با برزیل برابر شود. بازیکنان تیم ایران در نهایت برتری 16 بر 15 خود را در وقت دوم استراحت فنی ثبت کردند تا از برزیل پیش بیفتند.
تیم ایران در بازگشت دوباره به میدان یک امتیاز روی دفاع محمودی کسب کرد و پس از آن معروف با سرویس خود تیم کشورمان را به امتیاز 18 رساند تا رزنده تقاضای تایم اوت کند. برزیل دو امتیاز متوالی کسب کرد و به یک امتیازی تیم کشورمان رسید. ایران در لحظات حساس برتری 22 بر 19 را ثبت کرد تا بار دیگر رزنده به تایم اوت پناه ببرد.
تیم ایران با اسپک موسوی به امتیاز 23 رسید ولی برزیل پس از آن بیست و یکمین امتیاز خود را کسب کرد. کواچ با تایم اوت خود در این لحظه تلاش کرد تا وققه‌ای را در روند تیم برزیل ایجاد کند. اسپک عالی محمودی پس از برخورد با دفاع به خارج رفت تا ایران 24 بر 21 پیش بیفتد. برزیل یک امتیاز دیگر گرفت اما کواچ بار دیگر تایم اوت گرفت. سیدائو سرویس خود را به تور زد تا ایران 25 بر 22 برنده شود.
تیم ایران بدین ترتیب برابر برزیل 3 بر صفر برنده شد تا برای نخستین بار این تیم را شکست دهد و 3 امتیاز ارزشمند کسب کند. شاگردان کواچ در گروه A چهار امتیازی شدند. بازی نخست این دو تیم نیز روز جمعه برگزار شده بود که در پایان تیم برزیل با حساب 3 بر 2 برنده شد.

هیچ نظری موجود نیست: