نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۲ دی ۲۳, دوشنبه

سعید ماسوری" ۱۳ سال در زندان، بدون یک دقیقه مرخصی


با وجودی که سیزده سال از بازداشت سعید ماسوری زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج می‌گذرد، مسئولین از دادن مرخصی به وی امتناع می‌کنند. مسئولین به خانواده این زندانی سیاسی گفته اند: "که بی‌دلیل تلاش نکنید، وزارت اطلاعات با مرخصی وی مخالفت میکند.
بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، سعید ماسوری در دی ماه سال ۱۳۷۹ به همراه غلام حسین کلبی به اتهام رابطه با سازمان مجاهدین خلق در شهرستان دزفول بازداشت و تا این لحظه را بدون هیچ‌گونه مرخصی در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات اهواز، اوین و رجایی شهر سپری کرده است.
سعید ماسوری در سال ۱۳۸۱ و در دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شد ولی در نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل پیدا کرد. سعید ماسوری از زمان دستگیری مدت ۱۴ ماه را در سلول انفرادی اداره اطلاعات اهواز سپری کرد و سپس او را به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال دادند. و هم اکنون هم در زندان رجایی شهر کرج بسر می برد.
بخشی از زندگی نامه سعید ماسوری:
سعيد اولين فرزند خانواده مي باشد و پدر و مادر سعيد هر دو اهل خرم آباد هستند. پدر وي معلم بود وهم اكنون بازنشسته آموزش و پرورش مي باشد. سعيد دوران كودكي خود را در خرم آباد و شهر هاي اطراف خرم آباد سپري نموده(به دليل موقعيت شغلي پدرش) او در سال 1351-1350 وارد مدرسه شد كلاس اول در مدرسه 25 شهريورخرم آباد بود وسال دوم در مدرسه دولتي عنصري پلدختر تحصيل نمود.
كلاس سوم در مدرسه پارسا موراني و كلاس چهارم و پنجم در دبستان ششم بهمن خرم آباد تحصيل كرد. سعيد سه سال دوره راهنمايي را در مدرسه بطحايي گذراند و دوران دبيرستان را در دبيرستان دكتر علي شريعتي خرم آباد سپري نمود و در خرداد ماه 1362 موفق به اخذ مدرك ديپلم گرديد .
سعيد از دوران راهنمايي به ورزش علاقه شديد داشت و از همان زمان شروع به ورزش كردن نمود كه در رشته هاي ژيمناستيك ، واليبال ، و تنيس روي ميز فعاليت نمود و پس از مدتي رشته انتخابي وي تنيس روي ميز شد كه اين رشته را ادامه داد وي در مسابقات استاني مقام داشت و چندين بار در مسابقات قهرماني كشور شركت نمود و به عنوان مربي در شهرستان خرم آباد فعاليت ميكرد .
سعيد علاقه بسيار زيادي به مطالعه كتاب از قبيل رمان كتب تاريخي و مذهبي و شعر دارد.
سعيد بيشتر پول مقرري ماهيانه خود را صرف خريد كتاب مينمود، در دوران نوجواني علاقه زيادي به كمك كردن به ديگران داشت و هميشه در هر زمينه مردم را به خود ترجيح مي داد. او جواني خون گرم و با محبت است و شايد به جرات بتوان گفت كه همه كساني كه او را مي شناسند او را دوست دارند و به او احترام مي گذارند و همواره از او به خوبي ياد مي كنند.
سعيد در سال1364 به دليل عدم پذيرش وي توسط ادارات و ارگانهاي دولتي (رد شدن در گزينش) و عدم قبولي در كنكور سراسري تصميم به ادامه تحصيل در خارج از كشور گرفت وبدين ترتيب وي عازم كشور روماني شد و در رشته پزشكي شروع به تحصيل نمود. او در سال 1367 براي ديدار خانواده خود به ايران بازگشت و با ديدن شرايط سخت خانواده كه باوجود چهار خواهر و يك برادر ديگر خرج سنگين تحصيل وي را در خارج از كشور پرداخت مي كردند تصميم گرفت كه به كشور ديگري مهاجرت كند كه در آنجا هم درس بخواند و هم كار كند كه بتواند خرج تحصيل خود را تهيه نمايد.در اين راستا كشور نروژ را انتخاب كرد ولي چون خانواده وي مخصوصا پدرش با اين كار مخالف بودند بعد از رفتن سعيد به نروژ خبري از وي نداشتند تا اينكه در ارديبهشت ماه سال1380 به خانواده سعيد اطلاع دادند كه سعيد در حين بازگشت به ايران توسط مامورين سازمان اطلاعات و امنيت كشور در شهرستان دزفول دستگير شده است. 
لازم به ذكر است كه سعيد در دي ماه 1379 دستگير شده بود ولي در ارديبهشت سال بعد به خانواده وي اطلاع داده شد . سعيد پس از دستگيري به زندان اهواز منتقل شد كه نزديك به يك سال در آن زندان به سر برد و بعد به زندان اوين تهران انتقال يافت. سعيد از زمان دستگيري به مدت 14 ماه در زندان انفرادي و سپس او را به بند 209 زندان اوين انتقال دادند . تا بالاخره با تلاش فراوان خانواده وي و نوشتن نامه هاي فراوان براي افراد و ادارات ذيربط دادگاه وي در بهار 1381در دادگاه انقلاب تهران تشكيل شد و حكم وي اعدام اعلام شد كه پس از تشكيل دادگاه تجديد نظر كه سه ماه بعد در ديوان عالي كشور تشكيل گرديد باز هم حكم اعدام وي تاييد شد و به شعبه اجراي احكام دادگاه انقلاب ارجاع داده شد.
ولی در نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل پیدا کرد. سعید ماسوری از زمان دستگیری مدت ۱۴ ماه را در سلول انفرادی اداره اطلاعات اهواز سپری کرد و سپس او را به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال دادند. و هم اکنون هم در زندان رجایی شهر کرج بسر می برد.
kampain.info/mer.php

هیچ نظری موجود نیست: