نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۸۹ تیر ۱۶, چهارشنبه

تداوم بازداشت مسیحیان و عدم اجازه‌ی ملاقات با خانواده‌های‌شان

رهانا:
به گفته‌ی یکی از بستگان این شهروندان مسیحی بازداشت شده، مهدی کربلایی علی، امید کلیدرنژاد، افشین وفاداران و علیرضا سیدی با خانواده‌‌های‌شان تماس گرفتند و از آن‌ها خواستند که برای ملاقات به مقابل در زندان مراجعه نکنند.
یکی از بستگان مسیحیان بازداشت شده در گفت‌گو با رهانا گفت: یکی از ماموران اطلاعات هم چندی پیش با منزل مهدی کربلایی علی تماس گرفته و گفته بود که ۵۰ میلیون وثیقه آماده کنید تا ۳ روز دیگر او را آزاد کنیم.
وی افزود: هم‌چنین ماموران اظهار داشته‌اند که قصد پلمب مغازه‌ی بنگاهی را دارند که مهدی کربلایی علی در آن مشغول به کار است و در موردی دیگر تهدید کرده‌اند که منزل آقای ندرخانی در رشت را هم مصادره می‌کنیم و اجازه‌ی دیدار فرزندان‌شان را نمی‌دهیم.
وی با اشاره به اقدام‌هایی که برای آزادی این افراد صورت گرفته گفت: نامه‌نگاری‌هایی با کمیسیون امنیت ملی مجلس و دفتر حقوق بشر قوه‌ی قضاییه انجام دادیم و اعلام کردیم که این افراد را در جریان یک جلسه‌ی مذهبی بازداشت کرده‌اند و تا ۱۵ روز هیچ ‌یک از اعضای خانواده‌ی آن‌ها اطلاعی از محل نگه‌داری آن‌ها نداشتند و بعد از ۱۵ روز متوجه شدند که در زندان اوین به سر می‌برند و هم‌چنین درخواست کردبم که ملاقات داشته باشند و از حق وکیل برخوردار باشند.
پنج نفر از مسیحیان به نام‌های افشین وفاداران، مهدی کربلایی علی، امید کلیدرنژاد، علیرضا سیدی، فاطمه ترک کجوری که همسر بهروز صادق خانجانی است جمعه‌ ٢٨ خرداد ماه در تهران و در منزل خانجانی بازداشت شدند و هم‌اکنون در زندان اوین به سر می‌برند.

هیچ نظری موجود نیست: