نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۸۸ مرداد ۹, جمعه


فراخوان سایت گزارشگران درحمایت از ساکنین اشرف

Kategorie: Schlagzeile

آزاد اندیشان، فعالین حقوق بشر و سیاسی!

در روز دوشنبه، افکار عمومی جهان متوجه حمله بی رحمانه دولت و پلیس عراق به ساکنین شهر اشرف شد. عکسها، فیلمها و گزارشات ارسالی حاکی از کشتن شدن هفت نفر، زخمی شدن صدها نفر و دستگیری قریب به پنجاه نفر است. در این میان زخمی شدگان تا این لحظه نتوانسته اند از امکانات درمانی لازم استفاده کنند، زیرا ورود پزشکان به منطقه ممنوع شده است.

چنین حمله ای به واقع عرصه را از زد و بندهای صرف سیاسی و مماشات حکومتی خارج کرده است و بدان یک بعد فاجعه انسانی داده است.

حمله وحشیانه دولت عراق به ساکنین بی دفاع قرارگاه اشرف در امتداد سیاستهای رژیم جمهوری اسلامی علیه مخالفان سیاسی و تبعیدی خود میباشد. واقعیت این است که فارغ از تمامی نقدها و اینکه آرمانها و اهداف سازمان مجاهدین خلق تا چه حد مورد تائید و یا نفی هر یک از ماست اما نمی توان حمله بی رحمانه به ساکنین این اردوگاه را با نیم نگاهی از نظر گذراند و برآن چشم بست.

جمهوری حقیر اسلامی نیز در این وانفسا کوس پیروزی دمیده است تا بی آبرویی خود در انظار جهانی را کمرنگ تر کند؛ حال اینکه این شوق رسانه های دولتی و دولت ایران، چیزی جز رسوایی بیشتر آنان را در بر نخواهد داشت.

ما معتقدیم که هیچ انسانی تحت هیچ شرایطی نمی تواند و نمی باید به دلیل عقیده و مرامش ، مورد ضرب و شتم و کشتار قرار گیرد. این اعتقاد ماست که هر انسانی ، حق زیستن آزاد و انسانی دارد، و هر آینه که دولتی یا گروهی این حق پایه ای را به هر دلیلی زیر پا بگذارد، می باید محکوم گردد.

ما ، امضا کنندگان زیر، خواستار این هستیم که:

کلیه بازداشت شدگان آزاد شوند

کلیه مجروحین سریعا مورد درمان و رسیدگی پزشکی قرار گیرند

مقامات مسئول بین المللی در قبال جان ساکنین اشرف ، هر چه سریعتر به سرکوب پلیس و ارتش عراق رسیدگی نمایند

مقامات بین المللی ، تا انتقال ساکنین اشرف به کشورهای امن ( ثالث) ، با حضور نمایندگی دائمی خود در این کشور از تکرار فجایع مشابه پیشگیری کنند.

امید است همکاری و هم یاری ما بتواند از فجایع بعدی جلوگیری نماید و یک بار دیگر از طریق این حمایت نشان دهیم که ما از حرمت انسانی همگی شهروندان جهانی حمایت می کنیم و هیچ اما و اگری را نیز به رسمیت نمی شناسیم.

این متن همراه با امضا ها به زبانهای مختلف ترجمه و به نهادهای بین المللی - دمکراتیک و حافظ حقوق بشر تا تاریخ 15 آگوست 2009 ارسال خواهد شد.

لطفا حمایت خود را به آدرس زیر ارسال فرمائید

با تشکر

گزارشگران

info@gozareshgar.com

www.gozareshgar.com

هیچ نظری موجود نیست: