نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۷ شهریور ۱۲, دوشنبه

شامگاه شنبه دهم شهریور ماه، احسان یارشاطر پس از ۹۸ سال عمری به غایت پربار و پرحاصل، چشم از جهان فرو بست. او که خدمتگذاری فروتن و نام‌آور برای ایران و فرهنگ سرزمینش بود،


شامگاه شنبه دهم شهریور ماه، احسان یارشاطر پس از ۹۸ سال عمری به غایت پربار و پرحاصل، چشم از جهان فرو بست. او که خدمتگذاری فروتن و نام‌آور برای ایران و فرهنگ سرزمینش بود، از دهه بیست خورشیدی تا آخرین سال‌های حیات، عمر و هستی‌اش را یکسره بر سر ایران‌شناسی نهاد.
مؤسس «دانشنامه ایران و اسلام»، و «دانشنامه ایرانیکا» بود و بنیان‌گذار «بنگاه ترجمه و نشر کتاب» که او با حمایت و به فرمان آخرین پادشاه ایران، تأسیس کرد و موجد خدمات بسیار به فرهنگ کشور شد.
برای مروری مختصر بر کارنامه درخشان استاد یارشاطر، از دکتر فاطمه کشاورز پژوهشگر، نویسنده و رئیس و مدیر مؤسسه مطالعات ایرانی روشن وابسته به دفتر مطالعات ایرانشناسی دانشگاه مریلند و استاد پیشین زبان فارسی و ادبیات تطبیقی در دانشگاه واشینگتن در سن‌لوئیس، دعوت کردم به این برنامه.

هیچ نظری موجود نیست: