نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۵, شنبه

پاریس، پایتخت فرانسه شاهد تظاهرات بزرگی در مخالفت با سیاست‌های امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور کشور بود. دانشجویان، کارگران راه‌‌آهن و نیروهای چپ به خیابان رفتند و در آستانه نخستین سالگرد مراسم تحلیف رئيس‌جمهور، علیه او شعار دادند. بر پلاکاردها شعارهایی بود نظیر: "مکرون کافی است!" معترضان به اصلاحات مختلفی که دولت رئیس‌جمهور به راه انداخته اعتراض دارند. منتقدان مکرون را متهم می‌کنند که با سیاست‌های خود در درجه اول منافع شرکت‌ها و

ده‌ها هزار فرانسوی علیه مکرون به خیابان‌ها رفتند

امانوئل مکرون حدود یک سال است که بر کرسی ریاست جمهوری فرانسه تکیه زده است. امروز همه فرانسویان از او راضی نیستند. در پایتخت فرانسه اعتراض‌هایی علیه سیاست مکرون شکل گرفته است.
 
Frankreich Paris Proteste gegen Macron (picture-alliance/AP Photo/F. Mori)
پاریس، پایتخت فرانسه شاهد تظاهرات بزرگی در مخالفت با سیاست‌های امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور کشور بود. دانشجویان، کارگران راه‌‌آهن و نیروهای چپ به خیابان رفتند و در آستانه نخستین سالگرد مراسم تحلیف رئيس‌جمهور، علیه او شعار دادند. بر پلاکاردها شعارهایی بود نظیر: "مکرون کافی است!"
معترضان به اصلاحات مختلفی که دولت رئیس‌جمهور به راه انداخته اعتراض دارند. منتقدان مکرون را متهم می‌کنند که با سیاست‌های خود در درجه اول منافع شرکت‌ها و لایه‌های مرفه جامعه را در نظر دارد.

چند هفته قبل بیش از ۲۰ دانشگاه، از جمله لیل، تولوز، رن، استراسبورگ، متز و نانسی علیه برخی اصلاحات در آموزش عالی اعتراض کردند. دانشجویان معترض با سد کردن ورودی‌های دانشگاه و اشغال کلاس‌ها روند آموزشی دانشگاه را مختل کردند.
پلیس با حضور پررنگ خود امنیت راهپیمایی‌ اعتراضی پاریس در روز شنبه را تأمین کرد. بعد از درگیری‌های خشن در حاشیه تظاهرات اول ماه مه در این شهر تدابیر امنیتی شدید برای این تظاهرات در نظر گرفته شد.
تظاهرات اول ماه مه در پاریس؛ در برخی موارد تظاهرکنندگان به تخریب اموال عمومی پرداختند
تظاهرات اول ماه مه در پاریس؛ در برخی موارد تظاهرکنندگان به تخریب اموال عمومی پرداختند
مقام‌های فرانسوی شمار تظاهرکنندگان را ۴۰هزار نفر ذکر کرده‌اند. حزب "فرانسه سرسخت" که از این تظاهرات حمایت می‌کند در توییتر از حضور ۱۶۰هزار نفر سخن گفت. پلیس اعلام کرد که ۲هزار تن از مأموران مسئولیت امنیت تظاهرات را بر عهده داشتند.
ناظران اعتراضات علیه مکرون را آزمونی برای وحدت احتمالی نیروهای پراکنده چپ می‌دانند. دست کم ژان ـ لوک ملانشون، رهبر حزب "فرانسه سرسخت" در این اعتراضات حضور یافت.
مکرون روز شنبه کیلومترها دورتر از محل برگزاری تظاهرات بود و در پایان دیدار خود از مجمع‌الجزایر فرانسوی کالدونیای جدید در اقیانوس آرام جنوبی به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست: