نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۴, جمعه

تعداد مجروحان فلسطینی در تظاهرات مرزی غزه از ۷۰۰۰ نفر گذشت

بیش از ۴۰۰ فلسطینی دیگر در تجمعات اعتراضی در ناحیه مرزی غزه و اسرائیل مجروح شدند. بنا بر گزارش‌ها جراحت این عده از معترضان فلسطینی در اثر اصابت گلوله سربازان اسرائیلی بوده است. ۵۰ فلسطینی نیز تا کنون کشته شده‌اند.
 default
 بنا بر داده‌های وزارت بهداشت تشکیلات خودمختار فلسطین در  تظاهرات  روز جمعه ۴ مه (۱۴ اردیبهشت) در مرز مشترک غزه و اسرائیل بیش از ۴۰۰ نفر مجروح شده‌اند.
بر اساس اطلاعات منتشرشده از سوی وزارت بهداشت فلسطینی‌ها در غزه، همه این افراد در اثر اصابت گلوله و توسط سربازان اسرائیلی مجروح شده‌اند.
 ۷۰ نفر از این عده در اثر اصابت  گلوله‌های واقعی (غیرپلاستیکی) جراحت برداشته‌اند.
همین خبرگزاری در ادامه گزارش خود آماری از تعداد کشته‌شدگان و مجروحان تجمعات اعتراضی فلسطینیان منتشر کرده است.
گفته می‌شود از اواخر ماه مارس تا کنون در جریان این تجمعات اعتراضی که هر جمعه برگزار می‌شود ۵۰ فلسطینی کشته شده‌اند. افزون بر آن، مطابق گزارش و آمار منتشرشده از سوی وزارت بهداشت فلسطینیان در غزه، تعداد مجروحان این تجمعات اعتراضی به ۷۰۰۰ نفر رسیده است. از بین مجروحان، حدود ۲۰۰۰ نفر در اثر گلوله آسیب دیده‌اند.
سالگرد تاسیس دولت اسرائیل
این تجمعات در اعتراض به ۷۰‌مین سالگرد تاسیس دولت اسرائیل برگزار می‌شود. فلسطینی‌ها روز ۱۵ ماه مه، یعنی روز تاسیس دولت اسرائیل را "روز نکبت" می‌نامند.
فلسطینیان معترض با شرکت در یک راهپیمایی بزرگ که به "راهپیمایی بازگشت" شهرت یافته، خواستار بازگشتن به مناطقی شده‌اند که امروز بخشی از خاک اسرائیل به حساب می‌آید. دولت اسرائیل با بازگشت فلسطینی‌ها به این مناطق مخالف است.
فعالان فلسطینی اعلام کرده‌اند که از ابتدای اعتراضات در واپسین روزهای ماه مارس تا کنون موفق به انتقال ۳۰۰ "بادبادک آتشین" و "بمب‌های آتش‌زا" به درون خاک اسرائیل شده‌اند.
دولت اسرائیل هفته گذشته خبر از وقوع آتش‌سوزی در چند مزرعه کشاورزی این کشور داده بود. آتش‌سوزی‌هایی که با استفاده از "بادبادک‌های آتشین" روی داده‌اند.
روزنامه اسرائیلی "یدیعوت اخرونوت" خسارات ناشی از این آتش‌سوزی‌ها را بیش از ۱۰۰ هزار یورو اعلام کرده است. پیش بینی می‌شود که اعتراضات فلسطینیان تا روز ۱۵ ماه مه، سالروز تاسیس دولت اسرائیل ادامه یابد.

هیچ نظری موجود نیست: