نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱, شنبه

تنها درصدی اندک از املاک نجومی مسترد شده‌اند" معاون اجرایی شورای شهر تهران می‌گوید از ۶۷۰ ملک نجومی واگذار شده تنها ۶۰ مورد مسترد شده‌اند. او به گیرندگان این املاک توصیه کرده که آنها را پس بدهند وگرنه ممکن است اسامی همه

تنها درصدی اندک از املاک نجومی مسترد شده‌اند"

معاون اجرایی شورای شهر تهران می‌گوید از ۶۷۰ ملک نجومی واگذار شده تنها ۶۰ مورد مسترد شده‌اند. او به گیرندگان این املاک توصیه کرده که آنها را پس بدهند وگرنه ممکن است اسامی همه دریافت‌کنندگان منتشر شود.
Iran Präsidentschaftswahlen (Mehr)
محمود میرلوحی، معاون اجرایی شورای شهر تهران گوشه‌هایی از تخلفات شهردار سابق پایتخت را در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا بازگو کرده است. ترک تشریفات در ۵۰درصد قراردادها و استقراض ۲۵۰۰ میلیارد تومان در ۵ ماه آخر کار قالیباف، از جمله نمونه‌های این تخلفات بر شمرده شده‌اند.
میرلوحی گفته که تعداد املاک نجومی واگذار شده بیشتر از ارقامی است که ابتدا عنوان می‌شد و تا کنون تنها ۶۰ مورد آنها مسترد شده‌‌اند. او افزوده که هر چند افکار عمومی خواستار افشای اسامی گیرندگان این املاک است اما شورای شهر نمی‌خواهد آنها که هنوز املاک را پس نداده‌اند از ترس برملا شدن اسم‌شان از پس دادن ملک سر باز بزنند.
محمود میرلوحی خطاب به کسانی که هنوز املاک را پس نداده‌اند پیام داده که مقاومت و امروز و فردا نکنند: «ممکن است به جایی برسیم که اسامی‌شان را منتشر کنیم تا مردم بدانند چه کسانی با چه عناوین، محمل و پوششی این املاک را دریافت کرده‌اند.»

در بازه زمانی ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ و به دستور محمدباقر قالیباف، شهردار وقت، املاکی در شمال شهر تهران به ارزش بیش از ۲هزار و ۲۰۰میلیارد تومان با تخفیف‌های گاه تا ۵۰درصد یا پرداخت‌ قسطی، به مدیران شهرداری، اعضای شورای شهر و برخی نمایندگان مجلس واگذار شده‌اند.
ترک تشریفات در قراردادها
معاون اجرایی شورای شهر تهران می‌گوید که نیمی از قراردادهای چهارسال گذشته نیز از طریق ترک تشریفات (مناقصه، مزایده، آگهی، موازین حقوقی و قانونی...) منعقد شده‌اند و بر رانت، مناسبات غیررقابتی و دورزدن مقررات استوار بوده‌اند. میرلوحی عدم ثبت تخلفات مالی در یک‌سال آخر شهرداری قالیباف را نیز پرسش‌برانگیز خوانده و گفته که گویا قرار بوده هیچ گزارشی ثبت نشود: «جالب است در شهرداری با این همه مسئله و بازرسی و حراست ۱۴۰۰ نفری، تنها ۱۰ پرونده تخلف ناچیز مالی ثبت شده بود که تازه با یک تذکر حل و فصل شده بودند.»
محمود میرلوحی در مصاحبه با ایلنا تاکید می‌کند که در شهرداری به هر بخش دست گذاشته شود، فساد، بی‌انضباطی و عدم کار کارشناسی برملا می‌شود: «وقتی که برای هر پستی سه کارمند در شهرداری وجود دارد، افکار عمومی تعجب می‌کند که چرا قراردادها باید اینقدر ضعیف و ناقص بسته شوند. نتیجه این که برخی از پروژه‌های ما با ۷۰۰میلیارد تومان اعتبار قفل شده‌اند.»
او نمونه‌هایی چون پروژه میدان صادقیه یا چاپخانه روزنامه همشهری را مثال آورده است. اولی هنوز درگیر حل مسئله مالکیت زمین است و دومی نیز خارج از نیاز و به قیمتی غیرواقعی خریداری شده است.

بررسی تصمیم شهرداری سابق برای خرید چاپخانه‌ای ۲۸ میلیارد تومانی برای نشریه‌ای که از سال ۹۵ به سراشیب مالی افتاده، از مشغله‌های پنجمین دوره شورای شهر تهران است. ساماندهی مترو، پیاده‌رو و عبور و مرور در میدان صادقیه نیز که در دل سه بزرگراه مهم قرار دارد، سال‌هاست در چنبره تصمیم‌گیری و بحث‌های کارشناسی گیر کرده است.
لزوم مشارکت مردم در سامانه شفافیت
میرلوحی یادآور شده که شهرداری"سامانه شفافیت" را برای پایان یافتن قدرت مافیاها و مشارکت مردم در مناقصه‌ها راه‌اندازی کرده است: «قصد ما در سامانه شفافیت دعوت از رسانه‌ها، کارشناسان و پیمانکاران بخش خصوصی است که ببینند برای هر پروژه چقدر هزینه شده و اگر خواستند آماده مشارکت در مناقصه‌های شهرداری باشند.»
او خواستار مقاومت مردم در برابر تخلفات شهرداری شده و توصیه کرده که هر کژروی را به سامانه یادشده اطلاع دهند. میرلوحی خبر داده که به زودی سامانه مشابهی در شورای شهر برای رسیدگی به شکایات مردمی و دیده شدن نقاط کور راه‌اندازی می‌شود.
معاون اجرایی شورای شهر تهران با تمجید از تصمیمات و تغییراتی که در دوران شهرداری محمدعلی نجفی صورت گرفت، مقایسه‌ای بین او و قالیباف کرده است: «در پنج ماه آخر مدیریت قبلی نزدیک دوهزار و ۵۰۰میلیارد تومان استقراض صورت گرفته بود در حالی که ما طی هفت ماه فقط ۶۰۰میلیارد قرض کردیم که این مبلغ نیز به مترو اختصاص داشت.»
محمود میرلوحی پیش‌تر گفته که بی‌انضباطی مالی در زمان قالیباف به "حد اعلا" رسیده بود و شهرداری حتی برای پرداخت حقوق کارکنان خودش مشکل داشت و گاهی ماهی ۶۰۰میلیارد تومان وام می‌گرفت.
محمدعلی نجفی، شهردار مستعفی تهران، در دی ۱۳۹۶ گزارشی بی‌پرده از تخلف‌ها و ناکارآمدی شهرداری دوران قالیباف داد و از جمله گفت اواخر سال ۱۳۹۵ قراردادی بین شهرداری تهران و نیروی انتظامی منعقد شد که پول آن را صرف انتخابات کردند. نجفی هم‌چنین در این گزارش به جذب حدود ۱۳هزار نفر در شهرداری تهران در چند ماه منتهی به انتخابات اشاره کرد که باعث شد به ازای هر ۱۰۰ پست، ۴۲۶ نفر در استخدام شهرداری پایتخت باشند.

هیچ نظری موجود نیست: