نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۷ فروردین ۴, شنبه

آمریکا ۱۰ ایرانی را به اتهام حملات سایبری تحریم کرد!وزارت دارایی آمریکا ۱۰ شخص و یک شرکت ایرانی را، که به گفته آمریکا در حملات سایبری نقش داشته‌اند، تحریم‌ کرده است. ایران با محکوم کردن این اقدام، آن را تلاشی برای جلوگیری از رشد علمی مردم ایران توصیف کرده است.

آمریکا ۱۰ ایرانی را به اتهام حملات سایبری تحریم کرد

وزارت داراییحق نشر عکسGETTY IMAGES
Image captionساختمان وزارت دارایی آمریکا
وزارت دارایی آمریکا ۱۰ شخص و یک شرکت ایرانی را، که به گفته آمریکا در حملات سایبری نقش داشته‌اند، تحریم‌ کرده است. ایران با محکوم کردن این اقدام، آن را تلاشی برای جلوگیری از رشد علمی مردم ایران توصیف کرده است.
آمریکا می‌گوید این افراد، در سرقت اطلاعات ارزشمند از صدها دانشگاه‌ در آمریکا و کشورهای دیگر نقش داشته‌اند. بر این مبنا، یکی از افراد تحریم‌شده هم شرکتی رسانه‌ای را هدف گرفته بوده است.
در بیانیه وزارت دارایی آمریکا موسسه مبنا، شرکتی که تحریم شده، متهم شده است که سیستم‌های کامپیوتری ۱۴۴ دانشگاه مستقر در آمریکا و ۱۷۶ دانشگاه مستقر در ۲۱ کشور دیگر را هک کرده است.
یکی از تحریم‌شدگان پیشتر نیز در فهرست تحریم‌ها بود.
عکس‌هایی که پلیس فدرال آمریکا در وب‌سایت خود منتشر کرده استحق نشر عکسFBI
Image captionعکس‌هایی که پلیس فدرال آمریکا در وب‌سایت خود منتشر کرده است
سخنگوی وزارت خارجه ایران، این اقدام آمریکا را "تحریک آمیز و غیرقانونی" توصیف کرده و گفته این کار "نشانه بارز دیگری از خصومت و دشمنی ذاتی هیات حاکمه آمریکا با ملت ایران" است.
بهرام قاسمی گفته است که "آمریکا قطعا از این ترفندها برای متوقف کردن یا جلوگیری از رشد علمی مردم ایران" سودی نخواهد برد.
کمی پس از اعلام تحریم‌های آمریکا دولت بریتانیا هم اعلام کرد که موسسه مبنا را عامل حمله سایبری به چندین دانشگاه در بریتانیا می‌داند.
از هکرهایی که آمریکا تحریم کرد چه می دانیم؟
آمریکا می‌گوید اطلاعات سرقت‌شده به نفع سپاه پاسداران استفاده شده و همچنین اطلاعات حساب‌های کاربری استادان در دو وبسایت فروخته می‌شده است و از این طریق افرادی می‌توانسته‌اند به کتابخانه‌ها و مجلات اینترنتی دانشگاه‌های خارج از ایران دسترسی پیدا کنند.
۹ نفر از اشخاصی که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند، از بنیانگذاران یا کارکنان موسسه مبنا بوده‌اند و یا اینکه با آن همکاری و معاملاتی داشته‌اند.
یکی از این افراد، ابوذر گوهری مقدم، از استادهای دانشگاه امام صادق است.
وزارت دارایی آمریکا آقای گوهری مقدم را متهم کرده است که در معامله اطلاعات کاربری سرقت‌شده از دانشگاه‌ها را برای شرکت مبنا نقش داشته است.
شخص دیگری که شامل این تحریم‌ها شده بهزاد مصری است. آقای مصری پیش از این به عنوان هکر شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او معرفی شده بود. گفته می‌شود که او با سرقت اطلاعات، قصد اخاذی از اچ‌بی‌او را داشت.
او پیش از این نیز در فهرست تحریم‌های آمریکا بود.
*******************************************************************
FBI
Image captionپوستر اف‌بی‌آی برای بازداشت بهزاد مصری
مقام های قضایی آمریکا، تصویر بهزاد مصری، تبعه Ù¾ÙˆØ³ØªØ± اف‌بی‌آی برای بازداشت بهزاد مصری
ایرانی را منتشر کرده اند که متهم است با هک کردن سیستم های تلویزیون اچ‌بی‌او (HBO) قصد اخاذی از آنها را داشته است.
جون کیم جانشین دادستان فدرال منطقه جنوب نیویورک، در یک نشست خبری گفت آقای مصری حدودا سی سال سن دارد و ساکن ایران است. آقای کیم گفته بهزاد مصری با نام مستعار "سکوت وحشت" تحت تعقیب است و در صورت خروج از ایران بازداشت خواهد شد.
گویا آقای مصری در ازای برملا نکردن اطلاعاتی که از اچ‌بی‌او به دست آورده شش میلیون دلار خواسته بود. دادستانی معتقد است که این فرد برای منفعت شخصی، اچ‌بی‌او را هک کرده اما پیشتر با نیروهای نظامی ایران برای هک کردن سیستم‌های آنها همکاری داشته است. به گفته آقای کیم ایران پیشتر هم سابقه استخدام هکرها برای پیشبرد اهداف آنها را داشته است.
در کیفرخواستی که سه شنبه ۲۱ نوامبر منتشر شده، آمده که این فرد باج را به بیت‌کوین، واحد پول اینترنتی خواسته که تعقیب و یافتن محل خرج کردنش پیچیده‌تر از پول‌های رایج کشورهاست. اچ‌بی‌او، حاضر به پرداخت باج نشده و هکر بخش‌هایی از اطلاعاتی را که در بهار دزدیده بود در تابستان منتشر کرد.
علامت گروه هکرهایی که دادستانی می‌گوید آقای مصری عضوش بودهحق نشر عکسTURK BLACK HAT
Image captionعلامت گروه هکرهایی که دادستانی می‌گوید آقای مصری عضوش بوده
گزارش شده که "سکوت وحشت" بعد از هک کردن سیستم‌های اچ‌بی‌او، به کارکنان این شرکت بزرگ ایمیلی فرستاده که در آن نوشته شده بود: "سلام به همه بی عرضه ها! بله درسته! اچ‌بی‌او هک شده!... مراقب باشید سکته قلبی نکنید!!!"
دادستانی او را متهم کرده که پیشتر به هکرهای دستگاه‌های نظامی ایران برای هک کردن سامانه‌های هسته‌ای اسرائیل کمک کرده بود. آنها همچنین می‌گویند او یک نفر از اعضای گروه هکرهایی موسوم به "ترک بلک هک سیکوریتی" بوده که به وبسایت‌هایی در جهان و از جمله آمریکا حمله کرده است.
آقای مصری بازداشت نشده است و مشخص نیست که هم اکنون در کجا سکونت دارد.
دادستانی بهزاد مصری را متهم کرده که خلاصه داستان و قسمت‌های پخش نشده سریال‌های پرطرفدار از جمله "بازی تاج و تخت" را دزدیده بود.
پیشتر روزنامه واشنگتن پست گزارشی منتشر کرده و نوشته بود مخفی نگه داشتن پرونده‌هایی از این دست برای این است که متهم فرار نکند و مقام‌های امنیتی بتوانند او را در موقع لزوم بازداشت کنند. اما حالا این روزنامه نوشته که دولت دونالد ترامپ برای مقاصد سیاسی فشار آورده که این پرونده، نام متهم و ملیت او برملا شود.
آقای ترامپ که از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای آمریکا و پنج قدرت جهانی با ایران است، می‌خواهد کنگره آمریکا را متقاعد کند تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند.مقام های قضایی آمریکا، تصویر بهزاد مصری، تبعه ایرانی را منتشر کرده اند که متهم است با هک کردن سیستم های تلویزیون اچ‌بی‌او (HBO) قصد اخاذی از آنها را داشته است.
ازی تاج و تختحق نشر عکسHBO
Image captionسریال "بازی تاج و تخت" مشهورترین سریالی است که هکر داست

هیچ نظری موجود نیست: