نگاهي به...

هر آنچه منتشر ميشود به قصد و هدف آگاهی رسانی و روشنگری است۰ ما حق "آزاد ی بيان" و" قلم" را جزء لاينفک مبارزه خود ميدانيم! ما را از بر چسب و افترا زدن باکی نيست! سلام به شهدای خلق! سلام به آزادی!

۱۳۹۵ دی ۲۳, پنجشنبه

معین منصوری مدیر مدرسه مختار آباد دانش آموزان را به جرم فقر شلاق زد


آژانس ایران خبر 95/7/19:
معین منصوری مدیر مدرسه مختار آباد دانش آموزان را به جرم فقر شلاق زد
شلاق خوردن دانش آموزان در منطقه ای محروم در رودبارجنوب به جرم اینکه پول ندارند هزینه درخواستی مدیر مدرسه را بپردازند، تأمل برانگیز است.

خبر ندارم چقدر می دانید که یکی از محرومترین نقاط کشور در حال حاضر مناطق جنوبی استان کرمان است. شهرستان های کهنوج، قلعه گنج، رودبار جنوب، فاریاب و منوجان. مردمان این شهرستانها و بخش ها و روستاهای آنها از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.

فقر و زندگی فلاکت بار بر غالب ساکنان این مناطق سایه انداخته است.  مردمانی فقیر که نان شب ندارند، آب سالم ندارند و امکانات اولیه زندگی را هم ندارند.
این مردمان فراموش شده اند نه تنها که فراموش شده اند گاهی مورد ظلم های مضاعف هم قرار می گیرند؛ تنها به جرم محرومیت.
یک نمونه تلخ از این ظلم ها نسبت به دانش آموزان دختر و پسر مدرسه راهنمایی مختلط شهید چمران روستای مختارآباد شهرستان رودبار جنوب در تاریخ ۹۵/۷/۱۰ رخ داده است؛ قضیه از این قرار است که وقتی دانش آموزان برای شرکت در کلاس درس به مدرسه مراجعه می کنند معین منصوری مدیر مدرسه از آنها طلب ۳۰ هزار تومان پول می کند، دانش آموزان دختر و پسر هم که اظهار نداری می کنند توسط این مدیر ۸ ضربه شلاق دریافت کرده  و از مدرسه بیرون انداخته می شوند و این کار روزهای بعد هم ادامه پیدا می کند تا خانواده هایی که پول تهیه لوازم التحریر و وسایل مدرسه را هم ندارند، مجبور می شوند با قرض یا فروش لوازم منزل پول ۳۰ هزار تومان درخواستی مدیر مدرسه را فراهم کنند!!

هیچ نظری موجود نیست: